neštartuje opel zafira B 110KW 6AT 210000km

Moderátori: buci_vectra, franticek6

kantor5
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22 Okt 2015, 17:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!

neštartuje opel zafira B 110KW 6AT 210000km

Príspevok od používateľa kantor5 »

Dobrý deň. Prosím o radu. Na aute počas jazdy sa rozsvietila kontrolka motora a kod (cez pedále) 227956 Zjištěn únik v systému nasávaného vzduchu. (pre informáciu deň predtým menená polos a doplnený olej do prevodovky cca 0,5 l). Rozobral som egr a vytiahol škrtiacu klapku aby som sa dostal ku kanálikom sania. EGR vyčistené aj vstup do sania podľa možností -handrou a dlhým šrobovákom jemne vyškrabaný bordel zo sania. Vyčistený snímač turba. Robil som to už asi 4x. Teraz ale to skončilo tak, že auto sa nedá naštartovať. Len točí bez náznaku chytenia. Baterka nová, egr 2 ročná, vstrekovače repas 10 000km. Po štartovaní vypísalo ďalšie chyby 063802 a 112508.
Po kontrole diagnostikou- kontrola tlakov, vstrekov, škrtiacej klapky.. - vyhodili problém s unikom nasávacie ho vzduchu škrtiacej klapky. Po vymazaní chýb a kontrole (diagnostikou)funkčnosti škrtiacej klapky sa auto stále nedá naštartovať, ale už nevykazuje ani žiadne chybové kody (len cez pedále).
Čo sa mohlo stať? viete mi poradiť? remeň je na mieste, škrtiaca klapka je otvorená .....ďakujem
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Re: neštartuje opel zafira B 110KW 6AT 210000km

Príspevok od používateľa jupaza1 »

Zdravím. Naposledy mi toto isté spravila jedna Zafira, točila a nechytala, chyba žiadna. Pomohol štartovací sprej
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
kantor5
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22 Okt 2015, 17:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: neštartuje opel zafira B 110KW 6AT 210000km

Príspevok od používateľa kantor5 »

zdravím. Takže naozaj pomohol spray do sania (čistič brzd). Myslím že pri čistení sania sa dostalo k ventilom bordel . Po prejdení cca 300 km s min 50 štartmi mi auto bez ničoho zastalo. A po štarte znova zhaslo do 10 s. Bolo jedno či s plynom alebo na voľnobeh. Vypísalo 112508, 63804,63802.. Horko ťažko na 20 min som prešiel 700 m domov. Preberal som to aj na inom fore a vychádza mi že škrtiaca klapka a v ňom potenciometer alebo krokáč ide na večné
lovištia. Zresetoval som škrtiacu klapku ( baterka odpojená 2 hod, vytlačený brzdový pedál, po dvoch hodinách zapaľovanie 1 min a potom štartovanie bez plynu a nechal som na voľnobeh. Malo by sa počkať do doby kým nezopne ventilátor chladiča. Lenže ten nezopol ani pri 94 C. Potom som musel súrne odísť a vypol som motor. Je to normálne 94C?
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: neštartuje opel zafira B 110KW 6AT 210000km

Príspevok od používateľa macil »

Áno. Ledva sa naplno otvoril termostat.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
kantor
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Jún 2012, 11:30
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: neštartuje opel zafira B 110KW 6AT 210000km

Príspevok od používateľa kantor »

Takže dnes skúšobná jazda. Zhasli kontrolky motora a auta s klúčikom. Po výmaze všetkých chýb op comom motor ide pekne. Mohla byť zaseknutá škrtiaca klapka? Som trochu na ihlách či zase niekde nezastane. Uvidíme. Dakuje za pomoc.
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"