Opel zafira 1,9/2006 diagnostika ?

Moderátori: buci_vectra, franticek6

kliko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 21:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Opel zafira 1,9/2006 diagnostika ?

Príspevok od používateľa kliko »

Prosím o pomoc, mám zafiru 1,9 cdti auto šlapalo,všetko bolo ok, o filtroch pevných častíc viem, treba na to dávať pozor, problém je v tom:
Minulý týždeň auto začalo štrajkovať svietila kontrolka auto s kľúčom, auto neťahalo do kopca vôbec ako keby sa nezaplo turbo, jazda v rýchlosti 2 a v ten moment auto v interieri prestalo vykurovať, po zastavaní a vypnutí kľúča,všetko ok, auto som teda dal na diagnostiku žiadny problém! diagnostika nehlási poruchu v jednotke ani iný problém originál servis Opel, prišiel som zo servisu urobil som asi 300km a dnes sa rozsvietila kontrolka motora, čo som sa radil v opel kontrola DPF filtra pri tom modeli nie je, proste sledovať panel spotreby a jednoducho ak stúpne na 18-20L/100 prebieha regenerácia filtru,auto ide len nemá taký tah ako keby nešlo turbo vôbec,
spotreba je normálna 3,2 - 4,2 podľa zaradenej rýchlosti išiel som na 2000 otáčkach, a držal ,či náhodou neprebehne čistenie a nič, žiadny smrad,žiadny vysoká spotreba, auto bolo komplet prehliadnuté v servise,
Idem tam teda zase v Utorok 27.12 nech ho napoja, nemôže to byť váha vzduchu alebo turbo? je to možné aj čistiť tým ultrazvukom alebo ako to prebehne?
Ak by ste sa niekto k tomuto dostali dajte mi prosím vedieť aby som vedel aspoň povedať kde majú hľadať chybu,lebo už skutočne neviem ak je tá diagnostika bez chyby.
prosím pomôžte mi, v lete auto nabehalo km žiadny problém 6 ľudí v auto, a kopcom zaradená rýchlosť 3-4 ani len neceklo ,že by bol problém.
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: Opel zafira 1,9/2006 diagnostika ?

Príspevok od používateľa Komo »

Napis odkial si, ak svieti kontrolka chyba je ulozena
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
kliko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 21:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: Opel zafira 1,9/2006 diagnostika ?

Príspevok od používateľa kliko »

zdravím som z Rožňavy dnes sa ideme na to pozrieť, nerozumiem,čo sa stalo originál servis nenašiel žiadnu chybu v ten čas na palubnej doske nič nesvietilo, sused ma opcom tak ideme sa na to pozrieť, zamerať sa potom asi na ventily,váhu vzduchu,turbo?
alebo ak vieš poradiť napíš aby sme vedeli kde začať
kliko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 21:59
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: Opel zafira 1,9/2006 diagnostika ?

Príspevok od používateľa kliko »

Ešte som asi zabudol: prvé svietilo auto s kľúčom, auto šlo kopcom na 2jke žiadne turbo, v lete 6 ľudí v aute a išiel som v pohode ten istý kopec na 3-4, ani len spotreba nestúpne stále sa drží od tých 4,2-5,6 sledujem to stále, aby som vedel,či neprebieha regenerácia DPF filtra
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: Opel zafira 1,9/2006 diagnostika ?

Príspevok od používateľa Komo »

Ako si mi pisal, P1125 je porucha plynoveho pedalu, nie vzdy je to pedal samotny ale zvykne oxidovat poistkova skrinka v motorovom priestore.
Rozobrat, vycistit
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Re: Opel zafira 1,9/2006 diagnostika ?

Príspevok od používateľa jupaza1 »

Otestujte EGR ventil, zrejme bude zanesený. Zanesenie filtra sa dá takisto prekontrolovať cez OPCOM, ale to ti isto Komo povedal ;)
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"