spojka

Moderátori: buci_vectra, franticek6

madstein
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 25 Nov 2013, 13:32
Auto: Zafira B
Bydlisko: Tlmače
Bydlisko alt: Levice

spojka

Príspevok od používateľa madstein »

Včera sme so susedom mechanikom trochu odskúšali Žirafku a k tomuto sme dospeli:
Pri studenom motore je ten šramot menej počuteľný ako pri zahriatom motore, po zošliapnutí spojkového pedálu prestane. Radenie rýchlostí celkom OK žiadny nový zvuk, občas pedál kopne. Chalan tvrdí že je to spojkové ložisko, dvojhmoťák vylúčil, keďže sa auto ani netrasie, ani pri radení, ja som tiež už videl čo robí odídená dvojhmota a tam sa motor triasol ako drahý pes. Zaujímavé je že sme motor počúvali pri voľnobehu a ten zvuk ide zo spolujazdcovej strany , akoby od rozvodov a spojka je ak sa nemýlim tak nejak v strede a pripája motor na prevodovku. Nejaká skúsenosť páni?

P.S. Mám pocit že som niečo pokašlal ja, keď ma ťahali domov(cca15km), nejak podvedome som mal v kuse zašliapnutú spojku, občas som si to uvedomil ale potom nejak zase zašliapol. Nemohol som niečo pohnojiť?

Ďakujem za odpoveď
Laci
Škoda Octavia 1,9TDI 1999
Opel Zafira 1,9cdti 2006.........ex
Škoda Felícia 1,3Mpi 1998........ex
madstein
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 25 Nov 2013, 13:32
Auto: Zafira B
Bydlisko: Tlmače
Bydlisko alt: Levice

Re: spojka

Príspevok od používateľa madstein »

NIKTO NIČ?
Škoda Octavia 1,9TDI 1999
Opel Zafira 1,9cdti 2006.........ex
Škoda Felícia 1,3Mpi 1998........ex
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: spojka

Príspevok od používateľa Komo »

Zo strany rozvodov moze sramotit akakolvek kladka pripadne aj napr. lozisko na altiku.
Ak to ale robi len pri stlaceni spojky, tak to bude lozisko alebo 2 hmota.

Defacto, koli obom musis ak to chces riesit zhodit prevodovku a minimalne spojkovy kit ti bude treba - kedze len koli lozisku, by som to neskladal (menil by som cely kit, robota bude urcite >100)
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"