Neuspešné čístenie EGR

Moderátori: buci_vectra, franticek6

Lukacko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Mar 2015, 22:08
Auto: Zafira A
Bydlisko: Trstená

Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa Lukacko »

Zdravím páni chcem sa s vami podeliť o moje neúspešné vyčistenie EGR ventilu :( . Začala mi svietiť kontrolka Auta s kľúčom a samozrejme núdzový režim. Príznaky nasvedčovali tomu že to bude EGR tak som ho chcel vybrať a vyčistiť ( veď za pol hodinky to mám hotové ). No bohužiaľ to tak ľahko nešlo :D Vybral som 2 skrutky kt. ho držia a čakal som že mi vypadne bez akýchkoľvek problémov von. Akosi sa mu nechcelo tak som začal jemne sekať a skúšal páčiť skrutkovačom no nezaberalo nič. Tak som zapáčil trošku viac a hľa čo sa nestalo : [img=http://www44.zippyshare.com/thumb/7rnSAH5r/file.html][/img] Krásne to prasklo celkom 3 praskliny :stena: ...tak som sa vybral zháňať nové potrubie + nové EGR keďže s dôvodu páčenia a klepania oska v EGR začala zrazu chodiť ťažko ...bol som v InterCars-e tam mi povedali že to sacie potrubie sa nedá zohnať iba originál od Oplu a EGR samotné cca 270 € ..Fajn tak som išiel ku inému dodávateľovi - to isté. Povedal že skúsi zavolať do Oplu koľko by to stálo. Cena EGR + Potrubie 900,-€ :udrety: ...podotýkam za toto chcú tolké peniaze [img=http://www44.zippyshare.com/thumb/WVxfEgPY/file.html][/img] A vraj samotné potrubie nepredajú jedine spolu s EGR. Pritom samotné EGR na Opel-shop 270 € čiže za potrubie vyše 600 € krása. Tak som sa rozhodol urobiť to po svojom a staré potrubie zalepiť tekutým kovom a kúpiť iba samotné EGR. Dnes mi príde tak dúfam že to pôjde lebo je to trošku "fušerina" ale 900 € je na mňa proste veľa :) Pridávam ešte foto demontáže potrubia [img=http://www61.zippyshare.com/thumb/UJbFJfNW/file.html][/img] Kedže ponad potrubie idú palivové trubky musel som dať dole všetko aby som sa dostal k čerpadlu a vykrútil ich ...podotýkam na Diagnostike som ešte nebol a ak to nebude EGR ale niečo iné tak ma asi ..........
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22939
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa langdon2 »

diagnostika mala byt prva vec, ktoru si mal spravit... :confused:

Sorry, ale takto to dopadne ked sa do toho pusta niekto kto tomu voobec nerozumie.. si si proste zarobil...
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa macil »

Tým potrubím vedú pomerne horúce výfukové plyny. Bežný tzv. tekutý kov, na báze epoxidovej živice zmiešanej s kovovými pilinami má tepelnú odolnosť do cca 100°C, čo je v tomto prípade nedostatočné. Skôr by som to asi nechal zavariť, aj keď aj to je, v prípade liatiny, alchýmia. Možno ešte toto by možno bolo riešením, ale nemám s tým skúsenosť - http://www.motomix.sk/kategoria/oleje-u ... -kov-abro/ V každom prípade by to chcelo pred tým poriadne očistiť, najlepšie asi opieskovať.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
franticek6
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2206
Dátum registrácie: 09 Máj 2007, 18:23
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko alt: Liptovské Sliače
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)
Kontaktovať používateľa:

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa franticek6 »

Takže si to (o)upravil :stena:
Náhradné diely skús http://www.archanjel.sk
Opel Zafira y20dth
MB E 320 CDI W 211
MB S 320 CDI W 221 AMG
Opel Sintra x22dth - ex
Skoda 105 L -ex
http://www.nakupujsk.sk
nie som na fejsbúku
Lukacko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Mar 2015, 22:08
Auto: Zafira A
Bydlisko: Trstená

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa Lukacko »

langdon2 napísal:diagnostika mala byt prva vec, ktoru si mal spravit... :confused:

Sorry, ale takto to dopadne ked sa do toho pusta niekto kto tomu voobec nerozumie.. si si proste zarobil...


S tým že diagnostika mala byť prvá vec úplne súhlasím problém je že môj Otec ktorí je vlastne aj majiteľom auta si chce robiť vždy všetko doma sám a je mu veľa dať za diagnostiku 20 €. Keby som to riešil ja sám tak Diagnostika je samozrejmosť :) Našťastie to bolo práve vadným EGR, založili sme nový všetko funguje ako má ..Popravde tiež tomu tekutému kovu veľmi nedôverujem ale nieje to moje auto nemôžem si zadávať podmienky postupu pri oprave. Za ďalšie auto sa používa denne do práce ako odvoz pre chlapov takže to bolo treba zrobiť čo najrýchlejšie a pravdu povediac nikde som nemohol zohnať tú časť sacieho potrubia v ktorej je vsunutý EGR. Vlastne som ani nevedel pod akým názvom to mám na internete hľadať. Poliaci to volajú že Ssacy Kolektor ale u nás ? ...netuším. Po úspešnom a bezchybnom prevetraní Zafirky bol môj návrh začať zháňať "kolektor" a čo najskôr to vymeniť nech je to spravené poriadne. "..netrebá to bude držať dobre uvidíš " :stena: Tak teda uvidím..teda skôr tatko uvidí :posmesky: Ale možno "stará škola" v tomto prípade bude fungovať ..uvidíme :D
Používateľov profilový obrázok
vildon
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 21 Feb 2010, 23:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: PN

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa vildon »

Skús pohľadať niekoho, kto sa zaoberá zváraním hliníka (a ich zliatin) najlepšie TIG-om.
Pre trošku šikovnejšieho zvárača by to nemalo byť vôbec zložité. Samozrejme bude treba diel poriadne odmastiť a prípadne vybrúsiť vrchnú štruktúru zvarovaného dielca.
Jednoznačne lepšie riešenie ako tekutý kov, tmely, lepidlá, atď...
ex Opel Zafira 2.2 DTi
Lukacko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Mar 2015, 22:08
Auto: Zafira A
Bydlisko: Trstená

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa Lukacko »

Súhlasím no uplne najideálnejšie je zohnať niekde "nové" to potrubie :) A v PL ich je plný bazár už len zohnať poliaka kt. to objedná pretože na Slovensko mi to nepríde :)
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa macil »

Autofra.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa Signum »

palivové trubky sa dajú demontovať aj oveľa jednodnuchšie t.j. bez demontáže nárazníku,chladičov,čela......
stačí iba obetovať 1ks vidlicového kľúča
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Lukacko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20 Mar 2015, 22:08
Auto: Zafira A
Bydlisko: Trstená

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa Lukacko »

Chalani je možné že pri novom EGR nižšia spotreba ? :D ...Existuje nejaké logické vysvetlenie ? Otec chodí na nej už 6 rokov do práce a nas5 a neustále sleduje spotrebu. Doma si reštartol počítanie "spálených litrov" a vždy keď prišiel domou mal 4,7-4,9l podľa premávky. Odkedy je nový EGR 4,2-4,3l podotýkam nie na 100 :D ..vychádza to na cca 80km a samozrejme 7 ľudí v aute.
Používateľov profilový obrázok
SikoEricsson
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22 Feb 2015, 12:34
Auto: Astra H
Bydlisko: Lučenec

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa SikoEricsson »

Aj vysávač keď vyčistíš alebo kúpiš nový lepšie "ťahá"...
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa Signum »

SikoEricsson napísal:Aj vysávač keď vyčistíš alebo kúpiš nový lepšie "ťahá"...

:thumbup:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
alzafir
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 20:29
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ostrava

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa alzafir »

Lukacko napísal:Chalani je možné že pri novom EGR nižšia spotreba ? :D ...Existuje nejaké logické vysvetlenie ?.

Je možné, že starý EGR netěsnil, nedovíral. No škoda, že jsi investoval do nového EGRu, dalo se to řešit zaslepením. A jezdit bez něj.
Zafira 2,2DTi 2005, bez EGR ventilu
Používateľov profilový obrázok
lesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 22:57
Auto: Zafira Tourer
Bydlisko: Šahy

Re: Neuspešné čístenie EGR

Príspevok od používateľa lesi »

Co tým porušujem, keď ho zaslepím. Myslím nejaké Euro normy a tak.
Opel Zafira Tourer 2,0 CDTi Cosmo r.v. 13
Opel Astra H 1,4 Enjoy r.v. 04
Opel Zafira B 1,9 CDTi Enjoy r.v. 05-ex
Opel Vivaro Life Westfalia 2.5 CDTi r.v. 07-ex
Opel Zafira A 1.6 16 V Elegance r.v. 99-ex
Fiat Marea Weekend 1.6 16 V LX r.v. 97-ex
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"