auto nemá výkon

Moderátori: buci_vectra, franticek6

Peter k
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26 Feb 2015, 16:51
Auto: Zafira A
Bydlisko: Čadca

auto nemá výkon

Príspevok od používateľa Peter k »

Nazdar chlapi keď naštartuje auto ide chvíľu V pohode potom sa mi rozsvieti kontrolka emisií a auto prestane mať ťah no keď chvíľu podrží plyn kontrolka zhasne a už znova ide ako má ale pri rovnomernom držaní plynu sa to stane znovu a keď to na päťke dostanem na 120 kontroka sa znovu rozsvieti a auto už vôbec neťahá až kým nevypne motor ale keď pridávam plyn pomaličky na 120 tak to nespraví a auto ide normálne vedel by ste mi niekto poradiť motor y20dth
Používateľov profilový obrázok
franticek6
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2206
Dátum registrácie: 09 Máj 2007, 18:23
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko alt: Liptovské Sliače
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)
Kontaktovať používateľa:

Re: auto nemá výkon

Príspevok od používateľa franticek6 »

Potrebná diagnostika.
Môže to robiť EGR alebo EPV.
Podľa diagnostiky teda chybového hlásenia to bude treba riešiť.
Opel Zafira y20dth
MB E 320 CDI W 211
MB S 320 CDI W 221 AMG
Opel Sintra x22dth - ex
Skoda 105 L -ex
http://www.nakupujsk.sk
nie som na fejsbúku
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Re: auto nemá výkon

Príspevok od používateľa jupaza1 »

Tak ako povedal Franto :thumbup:
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
viliam111
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13 Máj 2015, 10:39
Auto: Zafira A
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: Nitra

Re: auto nemá výkon

Príspevok od používateľa viliam111 »

franticek6 napísal:Potrebná diagnostika.
Môže to robiť EGR alebo EPV.
Podľa diagnostiky teda chybového hlásenia to bude treba riešiť.

mam podobny problem bol som na diagnostike a ukazalo..Recirkulace vyfukovych plynu..odchylka regulace ..s toho vyplyva agr ventil,ale ten som daval pred 2rokmi novy stal ma 140€..tak som agr ventil vyčistil ale nepomohlo to...čital som že tieto agr ventili sa nedaju ani zaslepit (motor 2,0 DI 60kw 16V)su to mechanicke agr ventili daju sa odstavit cez softver???dakujem
mirdolino
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21 Máj 2015, 17:37
Auto: Zafira B
Bydlisko: Holíč

Re: auto nemá výkon

Príspevok od používateľa mirdolino »

viliam111 napísal:
franticek6 napísal:Potrebná diagnostika.
Môže to robiť EGR alebo EPV.
Podľa diagnostiky teda chybového hlásenia to bude treba riešiť.

mam podobny problem bol som na diagnostike a ukazalo..Recirkulace vyfukovych plynu..odchylka regulace ..s toho vyplyva agr ventil,ale ten som daval pred 2rokmi novy stal ma 140€..tak som agr ventil vyčistil ale nepomohlo to...čital som že tieto agr ventili sa nedaju ani zaslepit (motor 2,0 DI 60kw 16V)su to mechanicke agr ventili daju sa odstavit cez softver???dakujem



neviem či ti to pomôže ale ja som mal takýto problém, nebudem písať, len ti prekopírujem čo som písal kamošovi:


Tak a asi sa to podarilo objaviť, neviem či tu tu niekto podstupil , taku tortúru ako ja a moji mechanici. Nervy mám na dranc. Prvá chyba-- porucha na snimači tlaku DPF, prekontrolované hadičky, vymenený snímač tlaku DPF, po odskúšaní bol fakt nefunkčný. Auto akože hotové,,po ubehnutí cca 10 km kontrolka svieti zase a s novým chybovým hlásením, tento krát ventil plniaceho tlaku turba. pri tom som nebol či sa vymenilo alebo čo, ale dnes som prišiel do sevisu a už bol vonku aj EGR , vyčistený , premeraný ( bolo nameraných cca 8,5 Ohm ) čiže prerušená cievka nebola. Moj servisák má spolužiaka mechanika v OPLY v Bratislave a tak mu zavolal. nahlásili sme všetky poznatky a už nás viedol pekne cez telefon, klapky nasávania,, sú na nich také tiahla ktoré sú napojené na motorček, motorček funguje ale tiahlo , ktoré je plastové ( asi aby nevydržalo tú záťaž ktorú podstupuje ) je zlomené a jedna klapka je asi aj zapečená. Takže rozobrať až po palivové čerpadlo, zhodit rozvody, nestratiť nervy a pán pošle klapky aj s tiahlom z oplu. Kedže klapky sú mechanického pôvodu a nemajú na sebe snímače , tak by sme asi na to ani neprišli, len by sme asi menili snímače jeden za druhým a skončilo by to odpálením turba, tlaky nemali kam ísť , tak likvidovali snímače, k regenerácii neprišlo kedže nebol spätný tlak, no skrátka katastrofa.
A to mi tu kolega Fridex napísal či toho tu je málo popísaného o DPF .. môj problém je vzdialený od DPF zhruba 2 metre,,je to problém úplne normálny ( podla opláckeho mechanika ) ked sme mu povedali že mám nabehaných 116 tisíc, tak sa zamial,,tento problém nastáva už od 90 000 km. Takže takto nejak som dopadol.
Dobré néé?
Používateľov profilový obrázok
franticek6
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2206
Dátum registrácie: 09 Máj 2007, 18:23
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko alt: Liptovské Sliače
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)
Kontaktovať používateľa:

Re: auto nemá výkon

Príspevok od používateľa franticek6 »

Lenže Ty máš DPF a oni nie. (ak dobre čítam)
Zafira A je trochu iný systém ako Zafira B
Opel Zafira y20dth
MB E 320 CDI W 211
MB S 320 CDI W 221 AMG
Opel Sintra x22dth - ex
Skoda 105 L -ex
http://www.nakupujsk.sk
nie som na fejsbúku
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: auto nemá výkon

Príspevok od používateľa Signum »

franticek6 napísal:Lenže Ty máš DPF a oni nie. (ak dobre čítam)
Zafira A je trochu iný systém ako Zafira B

Presne tak :thumbup:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
robo2510
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 27 Feb 2012, 01:55
Auto: Vectra B
Bydlisko: Východná

Re: auto nemá výkon

Príspevok od používateľa robo2510 »

V prvom rade EGR ventil vycisti, popripade aj sanie a klapky. A hned skontroluj podtlakove hadicky, najlepsie spravis ked ich aj pomenis rovno. Samozrejme podtlak musi byt zapojeny spravne.
Naposledy upravil/-a franticek6 v 22 Máj 2015, 18:44, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: EGR
Opel Vectra 2,0 16V DTi CD
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"