zamena prevodovky

Moderátori: buci_vectra, franticek6

Pali.Rider
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Aug 2009, 20:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!

zamena prevodovky

Príspevok od používateľa Pali.Rider »

Zdravim vsetkych skusenych.Potreboval by som. radu.Mam opel zafira 1.8 16v 85kw r.v.2000 a motor x18xe1 lpg+benzin.Moj problem zpociva v tom ze chodim na tomto aute do zahranicia a mesacne najazdim 3000 km v priemere.Ide mi hlavne o to ze by som potreboval urobit nieco s prevodovkou respektyvne diferencialom.Totiz pri 100 km rychlosti mi toci 3000 otacok a pri 130km 4000 otacok a ked jazdim v nemecku mi pridu otacky dost vysoke voci rychlosti.Musim este pozriet aku tam mam prevodovku ale podla vsetkeho tam bude f17cr preto by som ju chcel nahradit neakou inou,pozeral som uz aj nemecku stranku opel infos ale neak som sa v tom nevyznal.Preto kdo by mi vedel poradit by som bol vdacny.
Pali.Rider
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Aug 2009, 20:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa Pali.Rider »

nikto nevie poradit?
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Skôr si myslím, že schodnejšia cesta bude zmenou stáleho prevodu.
A nehnevaj sa na nás, bežne tu málokto zamieňa prevodovky za iné typy... :wink: :roll:
Z opel-infos.de sa ti odporúčam skamarátiť, veľa zaujímavých info tam je.
http://translate.google.sk/translate?sl ... nfos.de%2F
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

Ono, aj ked zmenis prevodovku, neocakavaj od toho zazraky. Mozno nieco z dieslu bude pasovat, ale to je len teoreticka informacia.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Miroslav Halaj
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 18 Jan 2012, 00:06
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ,Banska Bystrica

Príspevok od používateľa Miroslav Halaj »

Zozen si F17 WR tie sa davaju do dieslov.Znamemu so menil na Astre a bolo to uplne nieco ine otacky sli dole na 5 rychlosti pri 100KM o zhruba 700 ot/min
Pali.Rider
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Aug 2009, 20:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa Pali.Rider »

Sak ja viem chalani.Ja som tu stranku uz celu presmejdil aj ked som napisal ze sa tomu nerozumiem ale nerozumel som len jednej veci a to koncovemu pomeru.Myslim to cislo ale uz mi to je jasne mne ide o to aby ked sa rozhodnem pre neaku zamenu aby som nekupoval nieco co tam nenapasujem.Ja som tiez rozmyslal nad F 17wr lebo to je jedina moznost je to prevodovka s dlhymi prevodmi a ja by som bol ochotny dat 600 e aj s vymenou aby som usetril motor lebo neskutocne toci v otackach pri nyzkej rychlosti.mam tam aj lpg ale co z toho ked nicim motor otackami.Mne by velmi pomohlo aj keby som znizil prevody len o 500 otac pri stejnej rychlosti.PS je to auto ktore pouzivam len na dlhe trasy.
Pali.Rider
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Aug 2009, 20:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa Pali.Rider »

Miroslav Halaj napísal:Zozen si F17 WR tie sa davaju do dieslov.Znamemu so menil na Astre a bolo to uplne nieco ine otacky sli dole na 5 rychlosti pri 100KM o zhruba 700 ot/min




Sak toto by som potreboval neaku tu skusenost s tym ci mal ale stejny motor ako ja a to x18xe1
modrofuz
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 22 Júl 2012, 14:04
Auto: Zafira A
Bydlisko: Trnava

Re: zamena prevodovky

Príspevok od používateľa modrofuz »

Ahojte.
Ja by som si chcel checknut otacky mojej Zafiry 2.0 DTI COMFORT . Pri 100km/h na rovine a 5ke mi to dava 2500 otacok, pri 120 uz skoro 3000? Zda sa mi to vela, oproti inym Zafiram (elegance) je to min a 250 otacok viac. Je to dane prevodovkou alebo je to nejaky problem(EGR,turbo)? Tlaky by mali byt ok, nova vaha vzduchu.
Nie az tak hrdy majitel Zafiry 2.0 DTI 2003 Y 20 DTH
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: zamena prevodovky

Príspevok od používateľa Signum »

je to dané prevodovým pomerom
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
LukášPB
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 11 Júl 2012, 12:45
Auto: Omega B
Bydlisko: Považská Bystrica
Bydlisko: Púchov/Považská Bystrica

Re: zamena prevodovky

Príspevok od používateľa LukášPB »

Uplne rovnake otacky mam na VeBe 1.7td, asi tam mam prevodovku F18w, ale nahodou mne to pride ako velmi dobre otacky, vozil som sa v par inych autach a vsetky tocili ovela viac. co mam skusenost s 6q 1.9tdi v alhambre tak ten uz tocil menej ale tiez nie nejak extremne. By ma zaujimalo ake su u VeBe moznosti zmeny prevodovky, co som pozeral dieselpower tak tam menia na octavkach tie prevodovky krizom krazom a ked som pozeral na ake hodnoty sa dostali pri 5q napr pri 130 - 2000ot a pod. tak to je parada, take cosi by som chcel mne by sa hodilo kratucke 1,2 stredna 3 dlha 4 a extremne dlha 5 to by bola parada, kludne aj na ukor dynamiky.
Fiat Palio Combi 1.2 -> 4 x Opel Vectra B 1.8/1.7TD -> Opel Astra G Caravan 1.4 -> Opel Omega 2.5 V6 LPG -> Škoda Octavia 1.9TDi L&K

[BRATISLAVA] Chiptuning & kódovanie & EGR off & DPF off & a iné soft úpravy -> SS

Volkswagen Passat 1.9TDi 96kw @ 132kw EGR off
BMW 730d 160kw @ 200kw EGR off
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"