Kontrolka ABS

Moderátori: buci_vectra, franticek6

Omiso

Kontrolka ABS

Príspevok od používateľa Omiso »

Ahojte kolegovia

Potrebujem od Vas radu.
Môj problém spočíva v tom, že pri naštartovaní mi nezhasne kontrolka ABS. Už som prečistil kontakty na konektoroch od snímačov ale nepomohlo to. Všimol som si , že to robí stále keď je vonku vlhko, alebo po umytí auta. Ak mi to spraví, stačí vypnúť motor, potom naštartovať a už ABS funguje.
Nemáte alebo ste nemali niekto podobný problém?

Mišo.
Omiso

ABS

Príspevok od používateľa Omiso »

:cry:
Vydim, ze s tym asi nema nikto problem. Skoda.
Ak by predsa niekto vedel, poradte mi prosim. Teraz mi to robi uz velmi casto. Ak by to bol preruseny kabel, tak by to neslo vôbec.
Ked sadnem do auta a otocim kluc bez startovania, prvy krat kontrolka nezhasne, potom to urobim znova a uz je to OK.
Fakt nema s tym nikto taky isty problem?
Používateľov profilový obrázok
franticek6
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2206
Dátum registrácie: 09 Máj 2007, 18:23
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko alt: Liptovské Sliače
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa franticek6 »

Mne sa takto kontrólka ABS rozsvieti len keď povedzme štartujem dolu kopcom a auto je už v pohybe, potom aj mne stačí na chvíľu odstaviť a znovu naštartovať a poho.,rozmýšľam, skús ísť proste po kábloch prečisti všetky svorky a skontroluj či máš tie senzory ABS rovnako vzdialené na predných kolesách, či sa v tom už niekto nevŕtal alebo čo.
Opel Zafira y20dth
MB E 320 CDI W 211
MB S 320 CDI W 221 AMG
Opel Sintra x22dth - ex
Skoda 105 L -ex
http://www.nakupujsk.sk
nie som na fejsbúku
Omiso

Príspevok od používateľa Omiso »

Díky za radu :D
Skúsil som čistiť konektory na všetkých kolesách. Auto som kúpil v nemecku po prvom majiteľovi a zdá sa , že s tým ešte nebolo hybané.
Náhodou nevieš, kde sa nachádza riadiaca jednotka ABS? Ešte tam by som chcel skúsiť prečistiť konektor.
Pri hlavnom brzdovom válci vidím takú kocku, do ktorej idú všetky trubičky. Vraj to je ono, ale prístup je tam hrozný a riadiacu jednotku nevidím.
Zvláštne je aj to, že ak auto odstavím hocikde, a ráno ho idem štartovať, tak už stále svieti. Musím to aspoň dva krát vypnúť a potom to ide. Behom dňa už potom nemám problém.
Bolo by super, keby sa nám to podarilo odstrániť.
Ak už nebudem vedieť, že čo ďalej, tak pôjdem na diagnostiku.

:idea:
Používateľov profilový obrázok
franticek6
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2206
Dátum registrácie: 09 Máj 2007, 18:23
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko alt: Liptovské Sliače
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa franticek6 »

no to hej tie čierne kocky to je RJ ABS, až na ten prístup
Opel Zafira y20dth
MB E 320 CDI W 211
MB S 320 CDI W 221 AMG
Opel Sintra x22dth - ex
Skoda 105 L -ex
http://www.nakupujsk.sk
nie som na fejsbúku
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

na vectre B som si vsimol, ze kabelaz ABS ma vela konektorov. napr. aj v priestoroch pre predne kolesa a vzadu za nadrzou.

odporucujem preverit komplet kabelaz od opustenia kabiny az po cidlo ABS

dalej diagnostika napovie, na ktorom kolese je problem
Omiso

Príspevok od používateľa Omiso »

Tak to mas pravdu. Ja to vyskusam podrobne poprezerat a prejdem vsetky konektory este raz. PRE ISTOTU.
Potom dam vediet. Nieje to az take surne ale s bliziacou zimou to budem musiet cim skor vyriesit.
:wink:
Omiso

Príspevok od používateľa Omiso »

A este nieco. Myslis, ze to ide do riadiacej jednotky ABS alebo do celkovej riadiacej jednotky? A ak ano tak to pojde do kabiny? nie niekde ku motoru?
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Omiso napísal:A este nieco. Myslis, ze to ide do riadiacej jednotky ABS alebo do celkovej riadiacej jednotky? A ak ano tak to pojde do kabiny? nie niekde ku motoru?


ide to do rj ABS. trocha zle som sa vyjadril s tou kabinou. zamerat sa na miesta, vystavene vode za jazdy - cize priestor kolesa a pod podlahou.
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - PODVOZOK/BRZDY"