Stránka 1 z 1

Klimatizácia, chladenie

PoslaťNapísal: 18 Aug 2015, 17:11
od Ivan777
Potreboval by som radu, zle mi funguje klimatizácia, po dolpnení chladí, ale po chvíli začne chladiť menej a vyskočí kontrolka chladenia a na diagnostike vypíše otáčky sacieho ventilátora. Ak mám klimatizáciu vypnutú, kontrolka chladenia vyskočí pri dlhšom stání v kolóne alebo pri jazde v kopcoch. Spustí sa ventilátor, ktorý ochladzuje chladič. Myslím si že by mohol byť problém v prasknutom chladiči alebo v nefunkčnom prednom ventilátore. Stretol sa niekto s niečím podobným? Vie mi niekto poradiť čo by to mohlo byť? Ďakujem :)

Re: Klimatizácia, chladenie

PoslaťNapísal: 18 Aug 2015, 20:02
od franticek6
Kód motora, ročník atď ? :neviem:

Skús vyčistiť zásuvky oboch ventilátorov a potom ich prestriekaj wdčkom a treba ešte pozrieť RJ chladenia (zásuvku čo ide do nej) väčšinou je zahádzaná kadejakým bordelom.
Treba ju opatrne vybrať a prestreknúť kontakty.
RJ chladenia je pod pred. ľav. nárazníkom dolu.(Zafira A)

Re: Klimatizácia, chladenie

PoslaťNapísal: 18 Aug 2015, 20:15
od Ivan777
Je to rok výroby 12/2002 a motor 2.2dti 92 kW.
Ďakujem za radu vyskúšam a uvidím. Dúfam že to pomôže.

Re: Klimatizácia, chladenie

PoslaťNapísal: 18 Aug 2015, 20:36
od langdon2
Nie WDcom preboha. su na to origo spreje na kontakty..

Re: Klimatizácia, chladenie

PoslaťNapísal: 18 Aug 2015, 22:37
od franticek6
Vieš veľmi dobre, že WDčko nič nepokazí.
Tak prečo preboha?

Re: Klimatizácia, chladenie

PoslaťNapísal: 03 Máj 2018, 08:47
od flint
Nechcem otvárať nové vlákno, takže skúsim tu:
Zafira A, motor Y22DTR, automatická klima
Po zapnutej klimatizácii sa rozsvieti žltá kontrolka s hviezdičkou. Keď som sa to snažil trocha viac odsledovať, tak sa kontrolka rozsvieti v momente keď za naplno rozbehne vetrák na chladiči klimy, pričom klima pracuje ako má, automatika reguluje, teplota vzduchu z výduchu sa mení podľa nastavenej teploty, všetko OK. Kontrolka nezhasne ani po vypnutí klimy, zhasne až po vypnutí motora. Pri vypnutej klime kontrolka nesvieti.
Nechal som vyčítať diagnostiku môjmu garážmajstrovi, tvrdí že nepracuje prvý stupeň otáčok motora vetráku, t.j. po zapnutí klimy by mal vetrák točiť na znížené otáčky a až to nestačí, tak sa roztočí naplno. Mne sa hneď roztočí naplno (pri stojacom vozidle).
Moja otázka znie - akým spôsobom je riešená regulácia obrátok motora vetráku na ten nižší stupeň? Je tam nejaký odporový delič alebo je to riešené nejakou PWM reguláciou? Kde je umiestnený regulačný prvok? Aká náročná je oprava?
Ďakujem vopred za rady.