Prosím o radu na presné a spoľahlivé nastavenie rozvodov

Moderátor: bukelo

jany

Prosím o radu na presné a spoľahlivé nastavenie rozvodov

Príspevok od používateľa jany »

Vie mi niekto poradiť ako presne a spoľahlivo nastaviť rozvody na Tigre 1.4 16 V.
Zatiaľ som ich nastavil tak, že 1. valec som dal pomocou tyčky zasunutej do otvoru zapalovacej sviečky do hornej zážehovej úvrate a tak som nastavil oproti sebe rysky na rozvodových kolesách. Údajne to má byť presne ako "hodinky", preto sa bojím zatiaľ naštartovať.
harry.dj

Príspevok od používateľa harry.dj »

vyber všetky sviečky a golaklučom (račnou) si pootačaj remenicu a pokiaľ ti pojde nalahko a o nič nezachyti je to ok. a ak sa ti opre piest o ventil ucitiš to tak že ti tozadrhne,ale nič nezničiš.
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

To su veci.... :mrgreen: ,
Používateľov profilový obrázok
Fastspeed
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 16:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fastspeed »

Ja by som rozvody len tak nenastavoval. Bál by som sa, že zničím motor. Keby som mal motor C20NE, vetdy by som sa nebál, lebo piest sa tam nevie oprieť o ventil.
jany

Príspevok od používateľa jany »

Ak namontujeme hlavu valcov na X14XE - s klímou a servom v polohe takej, že:

1./ piest 1. valca z hornej zážehovej úvrate vrátime späť o 1/4 otáčky a

2./ rysky na kolesách vačkoviek budú presne oproti sebe na úrovni hornej hrany hlavy valcov (najlepšie je ich takto vopred zafixovať) a

potom všetko riadne spriahneme ozubeným remeňom tak, že najprv pootočíme kľukovku o 1/4 otáčky dopredu a všetky rysky budú lícovať s predpísanými značkami, nemôžu sa ventily zraziť s piestmi.
Museli by sme sa seknúť pri dodržaní lícovania rysky na kľukovke o cca. 9 - 14 zubov (dopredu alebo dozadu) na kolesách vačkoviek oproti ich predpísanej polohe. Najhorší je prípad seknutia sa o 11.5 zuba. Vtedy ide piest hore a naproti nemu ide ventil dole.
SKUTOČNE SA TO DÁ ODSKÚŠAŤ TOČENÍM SKRUTKY KĽUKOVKY RAČŇOU DOPREDU V SMERE HODINOVÝCH RUČIČIEK. VŽDY MUSIA BYŤ VŠETKY KOLESÁ SPRIAHNUTÉ OZUBENÝM REMEŇOM !!!
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

Fastspeed napísal:Ja by som rozvody len tak nenastavoval. Bál by som sa, že zničím motor. Keby som mal motor C20NE, vetdy by som sa nebál, lebo piest sa tam nevie oprieť o ventil.

no ved preto!!!! 8)
harry.dj

Príspevok od používateľa harry.dj »

:roll:
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

:lol: :lol: .....to su veci.....
Napísať odpoveď

Návrat na "TIGRA, SPEEDSTER - MOTOR/PREVODOVKA"