DETONACNE CIDLO...???

Moderátor: bukelo

Dejv86

DETONACNE CIDLO...???

Príspevok od používateľa Dejv86 »

No bol som prave u mechanika s tigi a ten zvuk co sme tak dlho rozoberali, ze to ide od kolesa a tak.... to vobec nejde od kolesa ani od kompresora na servo ani klimu ani alternatora ale priamo z motora... :cry: :cry: :cry:
Zevraj to bude detonacne cidlo...Mate s tym niekto nejake skusenosti??? :roll: Zevraj sa mi dostava do valcov chudobna zmes... :roll: A vydava mi to taky cvendžavy zvuk... :oops:
Poradte niekto ak viete + aj cenu co by to mohlo stat...??? Alebo mi hodte link... CAKAM NA POMOC A SPASENIE!!!POMOOOC PROSIIIM!!!
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

problemy so snimačom detonácie som mala istý čas aj ja, už som to tu niekde volakedy spomínala... mne svietila kontrolka motora, auto sa chovalo samozrejme čudne... v servise mi hned chceli menit snimač, ktorý stal cca 3000,- + robota... ale kedže kontrolka mi raz svietila a raz nie... podla toho, na akej hrbolatej ceste som šla... usudila som, že je problem len v nejakom kontakte na tom snimači- a aj tak bolo, chybala len podložka pod snimač za 50.- a problem sa vyriešil... a ušetrila som cca 3500.- daj potom vedieť, ako si skončil nakoniec Ty... :wink:
Dejv86

Lea

Príspevok od používateľa Dejv86 »

Lea prosim ta a aj tebe isiel od motora nejaky taky cudny zvuk???? Mne to tak normalne cvendží... Ale tak hlasno, ze ked s tym dneska isiel kamos a rozturoval to poriadne (lebo pri vysokych otackach sa to ozyva...) tak som po pocul este o dve ulice dalej jak to tam Zvendží... :cry: :cry: :cry:
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

to mi nerobilo, len vtedy, ked svietila ta kontrolka motora- tak vtedy auto bolo velmi lenive, žiadna akcelerácia, trhalo s ním... ale zvuky fakt žiadne... to ten snímač detonacie určite nerobí... si dovolim laicky tvrdiť, videla som to, ako to vyzera... je to len jeden z množstva snímačov, ktorými su naši miláčkovia vybavený... ale k tomu sa Ti určite vyjadrí niekto, kto sa v tom vyzná... držim palce, nech to nie je nič vážne :wink:
Dejv86

Príspevok od používateľa Dejv86 »

Lea napísal:to mi nerobilo, len vtedy, ked svietila ta kontrolka motora- tak vtedy auto bolo velmi lenive, žiadna akcelerácia, trhalo s ním... ale zvuky fakt žiadne... to ten snímač detonacie určite nerobí... si dovolim laicky tvrdiť, videla som to, ako to vyzera... je to len jeden z množstva snímačov, ktorými su naši miláčkovia vybavený... ale k tomu sa Ti určite vyjadrí niekto, kto sa v tom vyzná... držim palce, nech to nie je nič vážne :wink:

No ja fakt uz neviem... ale bojim sa ze to bede aj nieco vazne uz...
Mam strach ze ma to bude stat vela bubakov... hmm ta kontrolka sa rozsvecuje aj mne... ked tocim otacky... Ale ten zvuk... no ak ty si mala problem s tym detonacnim cidlom a zvuky nerobilo ziadne tak mozno nebude av tom chyba....?! :roll:
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

keby sa mi nerozsvecovala ta kontrolka motora, tak ani neviem, že tomu niečo je... išla som na diagnostiku a diagnoza znela- vadný snímač detonacie... a kedže ked svieti kontrolka , motor je vtedy v nudzovom režime, tak sa podla toho aj choval... ale opakujem, mne to raz svietilo a raz nie- ked som vbehla do nejakeho vymolu, tak zasvietila, a ked som vbehla do dalšieho, tak zhasla... samotný snimač bol ok... len ten kontakt bol zlý, kedže tam chybala ta podložka... tie zvuky asi neveštia nič dobreho... to určite nerobi snimač detonácie, to by Ti na diagnostike zistili- bol si aj na diagnostike?
Dejv86

Príspevok od používateľa Dejv86 »

ee na diagnostike som s tigi este nebol... :oops: Ja uz stracam normalne nadej... Newiem co s tym bude dalej... :cry:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Tak nestrácaj nádej, nešpekuluj a bež na tú diagnostiku. :arrow:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Dejv86

Príspevok od používateľa Dejv86 »

Kde by som mohol kupit to detonačné čidlo, a kolko by asi tak mohlo stat??? :roll:
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

a maš 100% istotu , že je to ono? bol si už na tej diagnostike, kde Ti to potvrdili? nech zbytočne nevyhodíš kopec penazí... na moju Sintru, ako som spomenula vyššie, stoji ta srandička "iba" cca 3000.- + robota v servise, nakolko ja si taketo veci musím dať spraviť tam, kde to vedia... cenu si skus pohladať na www.elitecat.sk napríklad :wink:
Dejv86

Príspevok od používateľa Dejv86 »

Lea napísal:a maš 100% istotu , že je to ono? bol si už na tej diagnostike, kde Ti to potvrdili? nech zbytočne nevyhodíš kopec penazí... na moju Sintru, ako som spomenula vyššie, stoji ta srandička "iba" cca 3000.- + robota v servise, nakolko ja si taketo veci musím dať spraviť tam, kde to vedia... cenu si skus pohladať na www.elitecat.sk napríklad :wink:

No ved prave, ze tam som to akosi nenasiel... :roll: :cry:
nebol som zajtra idem k mechanikovy... Uvidime co povie... Ak nebude vedet buduci tyzden budem muset na disgnostyku...Ine mi potom neostava... :cry:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Rasto »

Dejv86 napísal:Kde by som mohol kupit to detonačné čidlo, a kolko by asi tak mohlo stat??? :roll:


Origo Opel cca 2122 SK (ČIDLO MEZE KLEPÁNÍ BLOKU VÁLCŮ).
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Dejv86

Príspevok od používateľa Dejv86 »

Rasto napísal:
Dejv86 napísal:Kde by som mohol kupit to detonačné čidlo, a kolko by asi tak mohlo stat??? :roll:


Origo Opel cca 2122 SK (ČIDLO MEZE KLEPÁNÍ BLOKU VÁLCŮ).

Fakt?? no tak to by bolo celkom fayn este... Len este neviem na 100% ci je to tým cidlom, lebo dneska sa nam to nepodarilo zistit... Mechanik cel s kamosovej tigi prehodit to cidlo ale an ma novsiu a su odlisne takze sa nepodarilo... :cry: Tak uz mi asi zostava iba ta diagnostika... Len kto vie kolko ma to bude stat??? :roll: Co stoji taka DIAGNOSTIKA v OPLI???Ale mozem to dat spravit aj niekde lacnejsie??? Je to rovnake ak mi to spravia aj niekde inde???
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

je to uplne jedno, kým maju program na ople, rovnako Ti to spravia kdekolvek v servise, kde ho maju... ako si si možno prečítal, niekto tu platil za diagnostiku v opli aj 2000 !!!!! niekto 800.... u nas v PD je za 500
Dejv86

Príspevok od používateľa Dejv86 »

No uz mam po diagnostike... Motor nema ziadnu elektronicku zavadu!!! Takze ziadne cidlo nemusim menit... :wink: CHVALA BOHU!!! 8) A pan v servise sa bol previest na mojej tigi a ked zacuj ten zvuk, len sda zasmial... :lol: Ze to cvendží nejaky plech... Ze treba hladat...Alebo ze mozem mat katalizator na salat a vo vnutry mi to tam moze vydavat ten zvuk ked pridavam otacky... Ulavilo sa mi, ze motor je uplne ok...
Jedinu chybu, co mi ukazalo bola chyba 43, (ktoru som si mimochodom aj doma vyblikal) A je to chyba recirkulacneho ventilu...A úpreto sa mi niekedy rozsvecuje kontrolka ECU... :roll: Inak dakujem Vam za rady... Hlavne tebe Leuska... A za DIAGNOSTIKU som platil 450sk... :wink:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

No vidíš a ty si už strácal nádej. :) Teraz už len vyčistiť a zaslepiť ten EGR a máš takmer nové auto. :wink:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Dejv86

Príspevok od používateľa Dejv86 »

macil napísal:No vidíš a ty si už strácal nádej. :) Teraz už len vyčistiť a zaslepiť ten EGR a máš takmer nové auto. :wink:

no veru stracal som nadej... Teraz uz len zistit aky plech to tam rezonuje a cvendží a potom ten EGR ventil... :wink: Ako sa to robi to zaslepenie EGR ventilu??
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Odmontuješ EGR, vyčistíš, podľa podložky vyrežeš z plechu záslepku a namontuješ medzi podložku a samotný ventil.
Pre ilustráciu: http://www.jerryl.salem.sk/index.php?album=A1169939269
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Dejv86

Príspevok od používateľa Dejv86 »

Vdaka za ilustraciu... :wink:
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

Dejv86 napísal:No uz mam po diagnostike... Motor nema ziadnu elektronicku zavadu!!! Takze ziadne cidlo nemusim menit... :wink: CHVALA BOHU!!! 8) A pan v servise sa bol previest na mojej tigi a ked zacuj ten zvuk, len sda zasmial... :lol: Ze to cvendží nejaky plech... Ze treba hladat...Alebo ze mozem mat katalizator na salat a vo vnutry mi to tam moze vydavat ten zvuk ked pridavam otacky... Ulavilo sa mi, ze motor je uplne ok...
Jedinu chybu, co mi ukazalo bola chyba 43, (ktoru som si mimochodom aj doma vyblikal) A je to chyba recirkulacneho ventilu...A úpreto sa mi niekedy rozsvecuje kontrolka ECU... :roll: Inak dakujem Vam za rady... Hlavne tebe Leuska... A za DIAGNOSTIKU som platil 450sk... :wink:
:wink: :wink: :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "TIGRA, SPEEDSTER - MOTOR/PREVODOVKA"