tigra nestartuje

Moderátor: bukelo

bassspencer
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 20 Júl 2015, 07:57
Auto: Tigra A
Bydlisko: Žilina

tigra nestartuje

Príspevok od používateľa bassspencer »

Zdravim mam tigru 1.4i 95 rocnik 90 koni. Neska si idem a ku koncu trasy mi vyhodilo kontrolku motora tak som ho zdusol a dosiel som chvalabohu tam kde trebalo do dvora ku svokrovy . Tak som skusil ze znova nastartujem otocim do dvojky polohy kluc a iba cvaklo nejake rele asi a nic zhaslo sa vsetko co sa mohlo skusil som teda vypnut a dat zase do polohy dva klucik ale uz nic nenabehlo ani interierove hodiny ani okna nesli ani kontrolky pockal som 5 minut nabehli kontrolky v polohe kluciku 2 . Potom som skusil aspon okno dovret dovrelo pekne ale central s dialkovym uz nic skusil som vetrak kurenia dat na 1 kolohu q fukalo dal som do 4 a vsetko zhaslo zase do poslednej kontrolky . . Co urobi. Asi najprv je ze skusim zmerat napatie na baterke ao bude mat svokor merak ak nie tak skusim asi jeho baterku . Co poviete co by ste podla priznakov robili ? Alternator to byt nemoze ? Neviem ci sa rozsvietila za jazdy aj kontrolka dobijania . Teraz starterom anilen nepotoci. Dik inak baterka bola kupovana varta silver minuly rok . Pripadne je nejaka poistka v aute ktora by mohla byt ko ?

Edit. Bateria je dobra pouzili sme tester a svietila kontrolka ze ma viac ako 12.6v a je schopna nastartovat auto . Tym padom bude dobry aj alternator to by mohlo vysvetlovat to ze som nepostrehol kontrolku dobijania ked mi vyhodilo za jazdy kontrolku motora . Tak co teda dalej poistka pri motore je zrejme dobra ta 50a tusim . Starter by mohol byt tiez dobry kedze baterka je nabita a pustim kurenie a vsetko v aute zase zhasne potom uz to nenabehne . Neviem co teraz idem skusit vycistit kable a kontakt co idu na baterku

Eidt 2. Auto uz ide ako ma . Stacilo odpojit baterku a precistit celuste na poloch aj samotnr poly a dokonca aj droty ktore su popripajane . Vsetko nabehlo . Aka banalita nabuduce budem hladat zavadu presne tymto spospbom .
Napísať odpoveď

Návrat na "TIGRA, SPEEDSTER - ELEKTRO"