Svieti kontrolka ABS

Moderátor: bukelo

popol

Svieti kontrolka ABS

Príspevok od používateľa popol »

OD kedy mam auto doma s opravy tak mi stale svieti kontrolka ABS,pred tym mi vobec nesvietila,moze to bit tym ze ospojovali baterku?
Používateľov profilový obrázok
spidy
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 02 Apr 2006, 09:04
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: Trnovec nad vahom
Kontaktovať používateľa:

Re: Svieti kontrolka ABS

Príspevok od používateľa spidy »

popol napísal:OD kedy mam auto doma s opravy tak mi stale svieti kontrolka ABS,pred tym mi vobec nesvietila,moze to bit tym ze ospojovali baterku?


čo konkretne ti robily na tigre??
Používateľov profilový obrázok
spidy
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 02 Apr 2006, 09:04
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: Trnovec nad vahom
Kontaktovať používateľa:

Re: Svieti kontrolka ABS

Príspevok od používateľa spidy »

popol napísal:OD kedy mam auto doma s opravy tak mi stale svieti kontrolka ABS,pred tym mi vobec nesvietila,moze to bit tym ze ospojovali baterku?


čo konkretne ti robily na tigre??
Používateľov profilový obrázok
spidy
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 02 Apr 2006, 09:04
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: Trnovec nad vahom
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa spidy »

2popol tak som niečo ponuril a našiel som toto http://www.opel-tigra-cz.com/forum/viewtopic.php?t=3478 či ti to pomože neviem ale určite ta posune dalej
dedo.miki

Príspevok od používateľa dedo.miki »

Ked ti svieti ABS tak sa dá načítať z riadiacej jednotky závada.Ak nemáš možnosť tak vychádzame z praxe.Tu sa väčšinou stáva to že stratí okruh niektoré z čidiel na koleso.To sa stáva po prelomení drôtu a následnému prerušeniu okruhu ,čo rozsvieti kontrolku.Tieto čidlá sa dajú skontrolovať jednotlivo.Po napojení voltmetru sa po zatočení s kolesom musí objaviť(vytvorí sa napätie)napätie 0,02V.Dá sa merať aj prechodový odpor či má čidlo prechod.Ale meranie voltov je presnejšie na určenie závady.Ak neukáže voltmeter aspoň0,02V pri otáčaní kolesa (na zdviháku)tak je vadné čidlo.Nedáva impulz do riadiacej jednotky.Ak opravovali niečo v okolí kolesa mohli poškodiť niektorý vodič vedúci k čidlu.Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "TIGRA, SPEEDSTER - ELEKTRO"