Insignia ST - pocity z auta

Moderátor: dulo

opelubo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Okt 2016, 12:51
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa opelubo »

Zdravim,

kupil som pouzivanu Insigniu ST 2.0 CDTi 2011 (160k) A/T a moje SUBJEKTIVNE pocity z auta su nasledovne ..

PLUSY
* predne svetla su fantastike, super viditelnost a aj automatika prepinanaia svetiel funguje velmi dobre
* audio system hodnotim tiez velmi pozitivne
* spotreba - velmi nizka, pri kludnej rovnomernej jazde nie je problem dostat sa pod 5 litrov podla palubaku (realnu spotrebu zistim az ked budem opat tankovat)
* na dalnici Ba - Trnava sa mi regeneroval DPF filter - priebeh bol vcelku kultivovany, keby som nemal vyssiu spotrebu (z cca 5 litrov vybehla na cca 8 litrov) tak si to ani nevsimnem
* vypln + plasty dveri su super, pevne a nevrzgaju
* celkovo auto vôbec nevrzga co hodnotim velmi pozitivne
* automat radi dobre, nemam pocit "vahania"

MINUSY
* male vonkajsie spetaky, navyse maju vyrazne trojuholnikovy tvar, na take velke kombi by som cakal vacsie spetaky, neviem ci je to mozne ale uvazujem o vymene za vacsie
* vykon motora vzhladom na vahu auta - auto teda neovplyva dynamikou, ale na druhej strane je to rodinne auto na rodinne zvezenie a na bezne predbiehanie to staci
* chyba mi od vyroby indikacia ci prebieha regeneracia DPF filtra
* plasty na palubovke a stredovej konzole, sice nevrzgaju ale na dotyk neposobia velmi pevne
* ovládanie palubného systemu ma prilis vela tlacitok, nepride mi prilis intuitivne

OTAZKY
* nenasiel som elektricke sklapanie vonkajsich spetnych zrkadiel, prehliadol som nieco?, tuto funkcionalitu by som cakal uz v zaklade
* mam senzory vpredu aj vzadu, ale chyba mi vizualizacia, prehliadol som nieco?, info system mam CD400, necakal som ze auto co ma od vyroby senzory by nemalo aspon jednoduchu vizualizaciu
* da sa nastavit aby parkovacie senzory boli stale zaplnute? teraz to mam nastavene tak ze ked dam R tak sa senzory zapnu ale ked mam D tak su vypnute
* niektore auta maju nastavene ze pokial je v nadrzi menej ako X% paliva v nadrzi tak sa regeneracia DPF nespusti, viete ako to ma nastavene Opel?
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa Eisy »

Nooo. Spetaky, neviem pocul/cital som o nich tak isto, ze vraj su male ... Mne sa nezda.

Indikacia chyba asi kazdemu, ale vsetci s tym zijeme/jazdime a ten filter by nas mal prezit. Este som nepocul zeby s nim bol nejaky vazny problem.

Vela tlacitok, aaaaaj ano, ale kolko a ako casto ich pouzivam? Velmo malo :)

Elektricke sklapatelne zrkadla, boli za priplatok aj vo verzii Cosmo za 40€ :)

Senzory u opla boli (teraz neviem presne ake su v novsich verziach) uplna katastrofa za tie peniaze co za ne chceli. Ale aspon predne by mali ukazovat na palubaku nejaku smiesnu grafiku.

Neviem ci sa to da nastavit natrvalo , skor myslim ze nie. Zapnut sa to dalo tlacitkom na palubvke, ale Nepotrebujem aby mi to na kazdej krizovatke vrieskalo

K malo benzinu a DPF ti neviem nic povedat. Nevsimol som si a s malo benzinu casto nejazdim.
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa lubo22 »

myslim si ze ked clovek ma aj viac benzinu tak sa nespusta regeneracia DPF filtra :posmesky:
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2553
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa alcom1234 »

U Opla (ževraj správne Opela :D ) zatiaľ nie, ale vraj Mercedes či ktorá značka už bude dávať DPF aj do benzínových verzií...
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
Sunman
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 22 Mar 2014, 10:21
Auto: Insignia

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa Sunman »

ktoré auto má signalizáciu vypaľovania DPF? Mám štvrtú Insigniu, na žiadnej nebol problém s vypaľovaním pokiaľ nejazdíš trasy 5km denne.
ak je ti 160k málo (ale nie je) tak 2011 môžeš chipnúť napr. u BSR na 192k
tlačítka fungovali veľmi dobre, pre ovládanie za jazdy je podstatne lepšie než dotykový displej, tomu ver.
elado
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 12:37
Auto: Insignia
Bydlisko: Ružomberok

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa elado »

ja síce nemám kombík, ale čo sa týka senzorov, tak mi ukazuje graficky predné a zadné len pípajú. rv 2012
opelubo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Okt 2016, 12:51
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa opelubo »

ja mam 2011 insigniu, vtedy to pravdepodobne este nevizualizovali :), aj ked je to skoda, lebo napriklad v garazi ked idem popri stene tak neviem ci pipanie je kvoli blizkej bocnej stene alebo kvoli prekazke pred autom, zaroven aj zvukovy rozdiel v pipani prednych a zadnych senzorov mi pride velmi maly

viem menit hlasitost parkovacich sensorov? zdaju sa mi celkom tiche a nenasiel som kde by som mohol nastavit vyssiu hlasitost
opelubo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Okt 2016, 12:51
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa opelubo »

a este doplnujuca otazka k senzorom ... viem senzory nastavit tak, ze vzdy ked nastartujem auto su senzory automaticky zapnute? teraz sa zapnu az ked zaradim R
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22942
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa langdon2 »

Nie, nevies.. Naco by ti pipali zadne senzory, ked neni zaradene R, ved to nema ziaden zmysel....
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
opelubo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Okt 2016, 12:51
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa opelubo »

ide mi o predne senzory ... ked nastartujem a vychadzam len s pouzitim D tak senzory sa nezapnu, na inom aute som zvyknuty ze senzory su stale zapnute ale mozem ich manualne vypnut (pride mi to bezpecnejsie ako naopak)
opelubo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Okt 2016, 12:51
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa opelubo »

neviem si dobre zvyknut na bluetooth telefonovanie z auta ...

v insignii (ale predpokladam ze aj ine ople co maju cd400 to maju rovnako/podobne) musim stlacat a vyberat prilis vela (subjektivny pocit) poloziek a to nie len na volante... v inom aute stlacim volat na volante a na displeji auta vidim poslednych 10 cisiel kamnsom volal a opat len s pomocou gombikov na volante vyberiem komu chcem volat .... je mozne nieco podobne aj na insignii?
opelubo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Okt 2016, 12:51
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa opelubo »

zdravim, ked mam nastavene automaticke svetla, tak predne su OK (podla intenzity svetla sa meni typ svetla led/xenon/dialkove) ale zadne svetla su vypnute (hoci je relativne sero a vpredu svieta ledky). Ked som manualne zapol stretavacie svetla alebo xenony tak zadne svetla svietia.

je potrebne nieco nastavit aby svietili aj zadne svetla pri automatickych svetlach?
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2553
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Je to tak v poriadku a aj v sulade so zakonom. Pri rozsvietenych dennych svetlach nemusia zadne svetla svietit. Problem je, ze u vacsiny vozidiel automatika rozsvecuje stretavacie svetla prilis neskoro (teda vacsinou uz pri velmi nizkej intenzite vonkajsieho svetla). Preto je dolezite v hranicnych podmienkach vediet prepnut z automatiky na stretavacie svetla, pri ktorych uz samozrejme zadne svetla svietia.
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2553
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Teda ked svietia ledky, zadne svetla nemusia svietit. Ak svietia xenony a zadne nesvietia, to uz podla mna v poriadku nie je.
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
opelubo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Okt 2016, 12:51
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa opelubo »

vdaka, povodne som si myslel ze denne svietenie sa vztahuje aj na zadne svetla, ale je to tak ako pises - denne svietenie sa vztahuje na predne svetla

ked sa vpredu zapnu xenony/dialkove tak vtedy uz svietia aj zadne svetla
Sunman
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 22 Mar 2014, 10:21
Auto: Insignia

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa Sunman »

trochu pozor!
AUTO - svetlá sú riadené pomocou snímača intenzity svetla. Všeobecne pri použití žiaroviek v predných svetlometoch sú snímače nastavené tak,že zapínajú skôr. bliknutie svetiel so žiarovkami pri prejazde krátkeho podjazdu/tunela nevadí. Pri použití xenonov je nastavenie snímača spozdené, zapínajú podstatne neskôr, resp. pri nižšej intenzite svetla, aby xenony zbytočne neblikali.
Pri AUTO svietia za svetla predné LED vysokou intenzitou, zadné svetlá vypnuté
Pri AUTO za zníženej viditeľnosti zapnú xenony a zadné svetlá, LED sa stlmia na polovičnú svietivosť

PARKOVACIE SVETLÁ - LED svietia polovičnou svietivosťou a zadné svetlá sú tiež zapnuté

SVETLÁ V POLOHE ZAP - zapnú xenonové svetlá a s nimi samozrejme aj zadné svetlá. U starších modelov pred faceliftom pri tejto voľbe svietia predné xenonové svetlá natvrdo v polohe "stretávacie" svetlá bez natáčania a bez adaptívnych funkcií
Po facelifte sa funkcie adaptívnych svetiel nastavujú v menu a je jedno či svetlá zapli v automatike alebo ručne spínačom do polohy ZAP.

prepnutie stretávacie/diaľkové funguje v každej polohe rovnako - páčkou alebo pokiaľ je autom vybavené automatikou prepínania tak aj automaticky. Pritom xenony u Insignie majú len jednu výbojku a prepnutie sa deje clonou.
opelubo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Okt 2016, 12:51
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa opelubo »

Pouzivate automaticke prepinanie medzi svetlami?

Najprv som bol z toho nadseny, ale teraz je zmena svetiel prepnuta na manual. Mam na to dva dovody, jeden mensi a jeden vacsi.

Mensi dovod:
* z mojho pohladu sa relativne neskoro prepajaju ledky na xenony (co by mi samo o sebe nevadilo) ale tym padom su aj dlhsie vypnute zadne svetla co mi vadi viac

Vacsi dovod:
* neskore vypinanie dialkovych svetiel, najhorsia situacia je ked idem po klukatych cestach kde ja uz cez stromy vidim ze ide oproti auto ale insignia vypne dialkove az ked je auto oproti a aj to s urcitym oneskorenim (aj ked relativne malym)
Sunman
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 22 Mar 2014, 10:21
Auto: Insignia

Re: Insignia ST - pocity z auta

Príspevok od používateľa Sunman »

A/ to čo tu popisuješ sú dva rôzne systémy
- zapnutie stretávacích svetiel pri poklese intenzity svetla pomocou snímača svetla
- prepnutie medzi stretávacími a diaľkovými svetlami pomocou kamery

B/ rôzne MY majú tento systém nastavený s rôznou citlivosťou

zapnutie stretávacích svetiel fungovalo veľmi citlivo u MY11-12, prepnutie nastávalo aj u krátkych podjazdov tým xenony blikali veľmi často.
od faceliftu je nastavenie rovnaké ako u MY09, t.j. zapínanie je neskôr. Funguje to výborne za normálnych svetelných podmienok, dokonca podľa toho z ktorej strany svieti slnko.
Problém je v hmle alebo pri mokrej diaľnici kedy je vysoká intenzita svetla ale vďaka hmle/vodnej triešti krátka viditeľnosť. Zapnutie zadnej hmlovky, ktorú aj tak treba zapnúť ručne toto rieši.
Rovnako malý problém je s tunelom, kedy na zapnutie je podstatne dlhší čas než by bolo treba. V prípade, že cesta vedie viacerými tunelmi zapínam aj tak ručne aby svetlá neblikali.
Toto používam stále. bodaj by takto fungovali aj iné autá, ktoré sa pohybujú na našich cestách - škodovky, VW, Hyunday, Kia....

Prepnutie medzi diaľkovými a stretávacími funguje pomocou kamery v čelnom skle. Na to, aby prepla musí vidieť svetlá a rozoznať čo to je. Prvé kamery fungovali tak, že prepnutie na stretávacie svetlá niekedy ani nenastalo. do faceliftu táto funkcia nebola moc použiteľná.
Od faceliftu funguje nie 100%-ne ale veľmi dobre. Samozrejme to,že ty vidíš auto spoza zákruty alebo za kopcom ale prepnutie nastane až auto vyjde spoza prekážky je dané technológiou ktorá sa používa a nikdy nebude 100%-né. Na žiadnom aute. Všimni si prémiové značky ktoré idú oproti tebe, tiež ti svetlá bliknú najprv do očí, proste technika sa dá zdokonaľovať ale nikdy na 100% nenahradí človeka nech si každý hovorí čo chce. (track control, ESP, automatická prevodovka, automatické brdzenie, snímače auta v slepom uhle a pod.)
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - VŠEOBECNE"