Opel insignia A/T

Moderátor: dulo

Jojko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03 Feb 2016, 12:09
Auto: Insignia

Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa Jojko »

zdravim, rozmyslam nad kupou tohto auta viete mi poradit ci je to dobra kupa alebo radsej nie... automat ako radi pri ryhclo rozbehu a tak ci su tam enjake problemy s tym alebo podobne veci, za rozumne odpovede dakujem :sos:


http://opel-insignia.autobazar.eu/20-cd ... 59212.html
Používateľov profilový obrázok
dušan992
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 23:07
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Turňa nad Bodvou
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

Re: Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa dušan992 »

ja mám automat v astre . ak budeš mať flexride tak si vieš prispôsobiť reakcie prevodovky. v režime sport drží vyššie otáčky a ide ľahšie do otáčok. v režime tour / normal má trocha pomalšie reakcie. Ako rýchlo radí oproti konkurencii neviem. mám minimálnu skúsenosť s AT iných značiek. Mne to stačí aj ked chcem prudšie zrýchliť v režime sport hned reaguje a podradí.

viac ti povedať neviem. a tiež si nie som na 100% istý či su to rovnaké prevodovky. :shy:
OPEL Astra J 2.0 cdti AT6 viewtopic.php?f=130&t=45150
ex-OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe viewtopic.php?t=16923
OPEL COMBO B TOUR 1,3 cdti
OPEL CORSA D 1,4 14v
ex-OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT
letrich
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 24 Jan 2013, 18:30
Auto: Omega B
Bydlisko: Trenčín
Bydlisko: Trenč. Jastrabie

Re: Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa letrich »

ja ta nechcem odradzat od toho auta , je to v prvom rade pekne a zaujmave auto , popisem ti len moje skusenosti ... dnes som videl a pocul insu 2,0 automat , majitel prisiel na parkovisku do auta nastartoval :shock: povedal som si ze to coje ??? zvuk ako zetor 30 a ked odisiel tak to bolo hrozne cosi ... a este jedna skusenost , kolegov kamos si pred rokom kupil insu kombi a asi po dvoch mesiacoch auto bolo castejsie v sevise ako na ceste , vzdy ked sme sa stretli sa mi stazoval kolko zasa zaplatil za servis a vzdy to boli stovky eur , a mne neveril ze moja stara omega nema taky drahy servis, on tu insigniu uz predal a povedal ze opel uz nikdy ;) ale kazde auto je individaualne a nie kazde sa musi kazit.... prajem ti dobru kupu :thumbup: ja mam tiez automat a je to velmi velmi dobra vec v spojeni s v6 :ok: uatomat s naftovym motorom som este nesoferoval
Omega B Caravan 3.2 Executive (Vectra B Caravan DTi E 2000 ex , NISSAN MAXIMA A32 QX 3.0 v6 ex,)
Používateľov profilový obrázok
dušan992
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 23:07
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Turňa nad Bodvou
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

Re: Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa dušan992 »

[quote="letrich"]ja ta nechcem odradzat od toho auta , je to v prvom rade pekne a zaujmave auto , popisem ti len moje skusenosti ... dnes som videl a pocul insu 2,0 automat , majitel prisiel na parkovisku do auta nastartoval :shock: povedal som si ze to coje ??? zvuk ako zetor 30 a ked odisiel tak to bolo hrozne cosi ... ....../quote]

to môžem potvrdiť. za studena v zime je to niečo otrasné.hrká to jak zetor- ale je to len kulisa pre vonku stojacich. dnuka je relatívne ticho.

pravdupovediac ani passat 2.0 tdi (generačne rovnaký ako insa) nemá nijak lákavejší prejav.


a taáto insignia je 11/2011 čiže by už mohla mať vychytané nejaké detské chybičky.
OPEL Astra J 2.0 cdti AT6 viewtopic.php?f=130&t=45150
ex-OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe viewtopic.php?t=16923
OPEL COMBO B TOUR 1,3 cdti
OPEL CORSA D 1,4 14v
ex-OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT
Jojko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03 Feb 2016, 12:09
Auto: Insignia

Re: Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa Jojko »

veru ze ste ma moc nepotesili :) .. ale diky :ojoooj:
Sunman
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 22 Mar 2014, 10:21
Auto: Insignia

Re: Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa Sunman »

Kto tu pozná moje príspevky vie že som zástnacom Insignií a Astier. ale automat od Opla by som nechcel (a vôbec automat radšj nie).
Insignia 2011 je najlepší kus ktorý môžeš kúpiť. Má vychytané muchy z 2009/2010 a nemá zavedené pofejsliftové ptákoviny.
Každé auto má svoje muchy, nič nie je 100%-né. Ale v porovnaní s inými autami nie je insignia na tom zle ani trochu.
astradriver
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 29 Mar 2008, 22:07
Auto: Vectra C

Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa astradriver »

Automat neni zly a neni to opel automat ak take nieco vobec existuje ale japonska prevodocka aisin (vlastni toyota).

Je to ale ta ista prevodovka co vo vectre iba zmenene prevodove pomery a soft. Logika radenia, rychlost, kalibracia su ale nezmenene a da sa poveda dnes uz zastarane. Na dnesne pomery velmi neefektivna prevodovka co sa odrazi na spotrebe, hlavne v meste kedze do 50kmh nezamyka menic, kludne cakaj aj 10L/100km.

Ak porovnas rovnaku generaciu aut tej triedy konkurencnych znaciek si na tom s automatom o dost lepsie.

Treba sa ale previezt mozno Ti to sadne.
Vectra C Caravan (2008) Z19DTH
Používateľov profilový obrázok
Ondrej.
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06 Máj 2013, 20:58
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa Ondrej. »

Ja mám Insigniu ST 2,0 CDTI AT 4x4 2012 a som s ňou veľmi spokojný. Mám ju štvrtý rok a nabehané ca 100 tis km. Veľmi príjemné a pohodlné auto, hlavne na dlhé cesty. Menej vhodné do mesta kvôli rozmerom a vyššej hmotnosti. Odporúčam hlavne xenonové reflektory, ktoré patria stále k najlepším, rovnako ako aj sedadlá. Naopak na rozbitých slovenských cestách sa treba vyhýbať nezmyselným nízkoprofilovým pneumatikám. Ideálne su 17-ky.
Toto auto mi vyhovuje a aj moje budúce auto bude tento typ v rovnakej konfigurácii. Už ho mám objednané a malo by doraziť po Veľkej noci.
Insignia ST
Sunman
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 22 Mar 2014, 10:21
Auto: Insignia

Re: Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa Sunman »

Chcel by som sa spytat letricha na toho kamarata co tri mesiace mal auto len v servise a platil spustu penazi.
Znamena to teda ze kupil ojazdene a teda ktovie v akom stave. Na nove auto by platila zaruka.
elado
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 12:37
Auto: Insignia
Bydlisko: Ružomberok

Re: Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa elado »

určite má insignia aisin? nie je to nejaké gm?
ak je to aisin, tak by som sa o spoľahlivosť nebál ani trochu, síce pomalšie ako dsg či zf, ale spoľahlivé.
opelubo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Okt 2016, 12:51
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa opelubo »

https://en.m.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC

okrem opla vyuziva tuto prevodovku aj viacero inych automobiliek, napriklad aj volvo, ja by som sa tejto prevodovky nebal (pri dobrej starostlivosti)

mam tuto prevodovku v insignii aj vo volve a zatial uplna spokojnost ... aj ked nie je to typ prevodovky kde by nebolo citit kedy radi, ale stale v norme
opelubo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30 Okt 2016, 12:51
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa opelubo »

daval si niekto robit komplet vymenu oleja v prevodovke na insignii? (odhadujem ze tam je cca 12 litrov oleja - resp opravte ma ak je tam iny objem oleja)
ak ano zaujima ma kde a ci bol badat rozdiel pred a po
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22939
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Opel insignia A/T

Príspevok od používateľa langdon2 »

Ano ja. .Nie, tolko oleja tam nie je. Myslim ze tam je nieco kolo 7,5 litra. Cize 8 litrov bude stacit.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - VŠEOBECNE"