Omega B - Predné svetlá

Moderátor: dulo

Rusty
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13 Feb 2014, 01:36
Auto: Omega B

Omega B - Predné svetlá

Príspevok od používateľa Rusty »

Zdravim Oplaci..Mam taky maly problem.Chcel som si vymenit tie povodne zlte parkovacky no nemohol som sa k nim vobec dostat.Navyse som si vsimol az dnes,ze predne svetla su akokeby z vnutornej casti uvolnene,respektive tam ,,linga,,ta chromova cast.Je to na oboch svetlach.Neviem ci je to od vyroby,alebo mi v servise cca pred pol rokom nieco v tych svetlach urvali../pri vymene stret.ziaroviek/ bezny autoservis,nie Oplacky.

Skusal som sa tam nejak dostat,ale bez uspechu.Dal som dole prednu masku,uvolnil tie horne srubky,ale svetla aj tak drzali ako prikovane.Takze som to pre istotu nechal tak a naspat zalozil co som rozobral.Do aut sa velmi nevyznam,,ale myslel som ze taku banalitu ako vymenit ziarovky zvladnem.No bohuzial.Zacal som trochu prechadzat net a zistil som,ze sa udajne musi dat prec baterka,vzduchovy filter,maska a nakoniec aj naraznik aby sa ake kolvek ziarovky v omege dali vymenit,alebo dali dole cele svetla..No odhladnuc od toho,stale ma znepokojuju tie ,,lingajuce vnutorne casti svetiel,,Ak to tak nema byt,vymena svetiel ma neminie.V takom pripade by som objednal tieto http://www.tuningovesvetla.sk/p/1500/pr ... 4-99-black .. a na vymenu skocim do Opla.Dufam,ze tie svetla budu pasovat..Ma z vas niekto skusenosti ? Budem vdacny za ake kolvek rady alebo postrehy ..
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Omega B - Predné svetlá

Príspevok od používateľa AReYco »

ak menit svetla, jedine origo ziadne tuningove kktiny lebo v noci moct ani chodit nebudes... samozrejme, ze sa vnutorna parabola nesmie hybat....musi byt pevna a indusacikom ju pozes dotiahnut a povolit v smere hore/dole a doprava/dolava...jedine vtedy sa ma hybat....ak je uvolnena, potom ti to musi aj na prd svietit....skus poticit indusakom a nastavit svetlo, mozno mas strhnute tie zuby na nechamizme nastavovania sklonu svetiel....ja som to videl na jednom depo svetle....lave valeo som nastavoval ok....prave som nastavoval to bolo depo, spravilo cuk cuk a spadlo dole....uvolnena uplne ta vnutorna parabola...musel som to vypodlozit aby to svietilo aspon dopredu trocha.
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Rusty
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13 Feb 2014, 01:36
Auto: Omega B

Re: Omega B - Predné svetlá

Príspevok od používateľa Rusty »

Vdaka za radu,ono tie tunningove moc ani nemusim,ale tie ostatne sa mi zdali ze su plastove a ja by som chcel nieco co ma uz normalne skla na svetlach,ale tazko sa to da aj rozpoznat,lebo v popise to nikde nebolo.Ci plast alebo skla.Ak by si vedel o niecom/niekom/kde sa daju objednat sklenne budem vdacny.

Ono mne svetla drzia napevno,nehybe sa parabola,ale len ta strieborna cast vo vnutri svetiel.Nieje to nic strasne,len ma zaujimalo ci je to od vyroby alebo to nejaky sikovny mechanik odje..Najlepsie by bolo zhodit svetla komplet dole,rozobrat a pozriet v com je problem.Ibaze,to je kamen urazu.Som z toho jelen.Neviem sa dostat k spodnej srubke,k tej 3 co je na svetlach.Co som nasiel na nete tak udajne sa musi zhodit cely naraznik a to uz si len tak netrufnem.Tak isto pri vymene ziaroviek,dole baterka a vzduchovy filter aby tam bol dobry pristup.Uplne ze vymyslene na 1* Chcel som stiahnut tu knihu Ako na to Opel Omega B.. ale nikde to nieje..Dost by mi to pomohlo.Takze jedine riesenie vidim kupit pekne nove cire svetla a skocit ich dat namotovat do origos servisu,nech mam dusu a svetla na pokoji..Urcite by mi nove svetla vedeli objednat aj v Opli,ale boli by predrazene minimalne 2x tolko,ako to uz chodi v autorizovanych servisoch..
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Omega B - Predné svetlá

Príspevok od používateľa macil »

Rusty napísal: Chcel som stiahnut tu knihu Ako na to Opel Omega B.. ale nikde to nieje...

Ale ba,... Zle si hľadal.
viewtopic.php?f=21&t=2430
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Rusty
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13 Feb 2014, 01:36
Auto: Omega B

Re: Omega B - Predné svetlá

Príspevok od používateľa Rusty »

macil : asi ano :) aj ked to tu uz vyse roka opkukujem,ale kazdopadne velka vdaka..pomoze
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - VŠEOBECNE"