astra 1.3cdti

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Lulu
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20 Jún 2016, 21:14
Auto: Astra J
Bydlisko: Banská Štiavnica

astra 1.3cdti

Príspevok od používateľa Lulu »

Chlapi,potrebujem surne poradit,chodim od jedneho servisu do druheho a nic!Ked nasrartujem,hlavne na studeny motor,astra si sama ubera a pridava otacky,v podstate ju dusiiiii,niekedy poriadne,ze musim popridavat trosku plyn,aby mi nezdochlo....este jedna vec,mozno to ma na seba vplyv,rano nastarujem,je vonku 10 stupnov,samozrejme plus a hned si pusta ventilator na chladenie motora,je to normalne?Mam tuto astru 5 mesiacov a zycinam lutovat.Je to 4 rocne auto,som uz na prasky z neho,dakujem za rady,neviem kde uz mam ist s nim.... :( :(
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: astra 1.3cdti

Príspevok od používateľa xaviersa »

ten ventilator by nemal pustat, a prave preto neviem presne poradit. ja mam 1,7cdti a tiez mi tie otacky behali. uz 2x sa menil regulator tlaku paliva v zaruke. v lete su otacky stabilnejsie, ale v zime to vzdy pride, hlavne ked vypaluje dpf, vtedy lietali aj +-100-200. kazdopadne ten regulator tlaku to na cas vyriesil, ale i tak si myslim, z echyba bude niekde inde. no ak by si mal moznost, skusobne vymenit regulator tlaku bez platenia za novy, ze to otestovat tak by som to skusil
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
jack
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 12:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Michalovce

Re: astra 1.3cdti

Príspevok od používateľa jack »

Lulu napísal:....este jedna vec, rano nastarujem,je vonku 10 stupnov,samozrejme plus a hned si pusta ventilator na chladenie motora,je to normalne?

Mne sa po naštartovaní motoru tiež spustí ventilátor na cca 3-4 sekundy (žeby tzv. Sahara? :neviem: ) no potom sa vypne a funguje ako má, ale ja mám 1.6 benzín.
A to kolísanie otáčok sa tu už niekde riešilo - malo to súvis s regulátorom tlaku paliva a pomohlo "natiahnutie" nejakej pružiny v tom regulátore alebo jeho výmena.
Opel Astra J 1.6 Notchback - "cosmo"
Lulu
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20 Jún 2016, 21:14
Auto: Astra J
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: astra 1.3cdti

Príspevok od používateľa Lulu »

dakujem za radu,som vam velmi vdacna......este jedna otazocka,neviem to v servisnej najst.1.3cdti,kedy mam menit rozvod?Mam najazdene 92000km.....dakujem chlapi
jack
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 12:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Michalovce

Re: astra 1.3cdti

Príspevok od používateľa jack »

Ozubený rozvodový remeň sa mení pri 150.tis.km - u benzínových motorov - u 1.3 CDTi presne neviem :shy: , no myslím, že to bude rovnako, treba sa informovať v Opel servise.
( odkaz na jednu dosť dobrú stránku o Astre J v ruštine: http://opelastraj.ru/ a ešte jednu : http://www.astra-faq.ru/ )
Opel Astra J 1.6 Notchback - "cosmo"
Lulu
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20 Jún 2016, 21:14
Auto: Astra J
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: astra 1.3cdti

Príspevok od používateľa Lulu »

zajtra to ide znovu do servisu,drzte palce,poviem tieto vase rady a uvidim,ci to daju konecne dokopy.....diky moc
Používateľov profilový obrázok
Zio
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09 Júl 2016, 16:09
Auto: Astra J
Bydlisko: Levice
Kontaktovať používateľa:

Re: astra 1.3cdti

Príspevok od používateľa Zio »

Ako si dopadla ak sa smiem spýtať?
Pretože ja keď naštartuje kolíšu mi otáčky trochu ale vždy len prvé naštartovanie v dni, potom už je to v pohode, ventilátor mi fúka na plné tiež chvílu asi 10 sekund a potom pohodka.
Obrázok
Ponáhľať by si sa mal len do doby kým nenastúpiš do auta
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"