Astra 1.4 Turbo 92Kw

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Tom94
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29 Feb 2016, 19:23
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava

Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa Tom94 »

Zdravím všetkých.

Tak prišiel čas na nové auto a do užšieho výberu sa dostáva aj nová Astra sport tourer. Niesom žiadny zástanca downsizingu a najradšej by som zobral atmosféru no tá je iba 1,4 74kw a to mi bude málo. A potom tam majú už len preplňanie, tak chcem sa opýtať či niekto máte konkrétne s týmto motorom skúsenosti ? 90% jazdím v meste krátke trasy takže diesel tiež vypadáva.
Vďaka
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa Komo »

Urcite bude dost.
Nova astra je od starsej lahsia o 150-200kg, ten motor bude uplne ok.
Osobne si myslim, ze ani ta 74kW verzia nemusi byt vobec hrozna akurat sa robi len vo vybave Selection a Enjoy s 5 stupnovym manualom.
Idealne do mesta, na dialnici jej nebude prijemne
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa xaviersa »

Nemal som moznost skusit 74kw v astre, ale mal som tyzden corsu s 90k a uplne slabota. na tak male auto som cakal ze to bude slusne, ale nic. mesto sa este dalo, ale taky priemer, no medzimesto..sice motor mal lôen cez 3000km, ale ako keby bol duseny eurovymyslami. hlavne ked sa zahrial, tah este mensi.
isto by som astru so 74kw nebral, ako si pisal. lebo uz len pri medzimestkej jazde a potrebe predbiehat budes pocitovat potrebu silnejsieho motora. nieto este, ked sa vyberies na dovolenku, ci st cko nalozis. ten turbo motor bude tomu autu ako uliaty. a ak sa jedna o k-cko, tak mas zaruku 5r/150tis. Podla info co mam, plnu zaruku, takze by som sa nebal ist do toho motora. myslim ze uz v jcku co sa dalo vychytali.
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
marcelstehlik
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22 Apr 2016, 14:09
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Zvolen

Re: Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa marcelstehlik »

Nazdar,
ja si posledné dni lámem hlavu nad voľbou Toyota Auris 1,2T benzín vs. tento Opel 92kw. Ako auto je nádherné, skôr sa bojím tej kvality. Preto píšem vám, aké máte skúsenosti s Astrou? ja chcem kúpiť nové auto a mať pokoj na 10 rokov, samozrejme chápem, že treba vymeniť ročne olej, časom brzdové obloženie, remeň atď. Skôr mi ide o to, či ten motor a všeobecne auto vydrží tých 10 rokov, cca 120 tisíc km bez značnej poruchy. Skúste sa odosobniť, ako často navštevujete známeho, ktorí vám opravuje auto? Myslíte si, že to bude dobrá voľba pre mladú rodinu (ktorá ešte zatiaľ rodina nie je ale za rok za dva bude :D) Ešte rozmýšľam nad ich zárukou, majú tam záruku BASIC do 5 rokov, ale nie je tozáruka na celé auto len na vybrané časti, oplatí sa ísť do plnej záruky?
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa Komo »

120 000km to musi vydrzat bez nejakych velkych zasahov - akekolvek auto, nie len Astra.
Zvysok je uz len na tebe, kolko penazi chces investovat a co od toho ocakavas

Astra bude urcite dobra volba
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
marcelstehlik
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22 Apr 2016, 14:09
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Zvolen

Re: Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa marcelstehlik »

Ďakujem za odpoveď, mňa vytáča na tej Toyote tie ich debilné svetlá, mám trochu problém s očami, hlavne keď ma niekto oslní (viem s tým má problém každý človek, ale ja som náchylný na svetlo všeobecne). Neviem ako je na tom tá nová Astra, áno viem má metrix LED svetlá, ktoré všade chvália, ale to je už nad môj rozpočet :) Rád by som videl ako svieti v tej základnej výbave, teda bez Metrix svietidiel (na predvádzaciu jazdu asi nenahovorím tú mladú slečnu v predajni v noci :D partnerka by mi to tiež nedovlila). Myslím si, že mať dobre svetlomety je podstatnejšie ako 10 bezpečnostných systémov. Na druhej strane, kvalita Toyoty je povestná.
PS: niekde som čítal, že do týchto nových motorov ide olej 10W30 alebo nejak tak, s nízkou viskozitou, a ten vraj nerobí dobrotu motorom z dlhodobého hľadiska. Máte o tom nejaké info alebo je to blud, nejaký borec na jednom fóre písal o životnosti takéhoto motora na 5 rokov. Čo sa mi zdá strašne málo, viem že kvalita ide dole ale až takto? Je to podľa vás blud?
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa Komo »

Co tak sa poinformovat v opli?
Je to blud, pouziva sa olej splnujuci speficikaciu Dexos2, u opla je to GM 5W-30 Dexos2
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa xaviersa »

no asi ako mozu svietit halogeny?..tak ako zapalovac v tmavej miestnosti oproti kvalitnej baterke...na prd...to uz je len prezitok a ak mas problem s ocami, vekom sa to nasobit bude...a pri 10rokoch je investicia do led nie volbou, ale povinnostou...uz v dnesnej dobe by som auto s halogenmi nekupil. ja som v j cku daval silnejsie philipsky a je to lepsie nez povodne, no i tak mi to uz pride smiesne na cestach. radsej si dosetri ak sa uz rozhodnes pre astru a rovno si zober s ledkami. a tusim k-cko ma zaruku 5rokov/150tis v zaklade. info opel a testovaciu jazdu za tmy si uz prepasol...januar februar bol idealny...inak svietia tie led mega dobre, uz za sera ked som skusal k-cko osvetlovali znacky a cestu brutalne...a halogeny ani nebolo vidiet na ceste, ze su zapnute. popripade by som ozelel metalizu a ine prkotiny, co ziadne plus neznamenaju
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Používateľov profilový obrázok
dušan992
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 23:07
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Turňa nad Bodvou
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

Re: Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa dušan992 »

Skus ozeliet nieco z výbavy A priplat si za tie lepsie svetla. Aj ja mam s ocami problem a xenony boli na dalsom aute podmienkou.oproti halogenom je to neskutocny rozdiel. Je 100% iste ze po roku zacnes spekulovat ako a co sa da dorobit a hlavne kolko to bude stat. A si pis ze dorobenie led svetiel bude 2xdrahsie ako by si si ich teraz objednal.
OPEL Astra J 2.0 cdti AT6 viewtopic.php?f=130&t=45150
ex-OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe viewtopic.php?t=16923
OPEL COMBO B TOUR 1,3 cdti
OPEL CORSA D 1,4 14v
ex-OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa xaviersa »

presne..ja ked som skladal j-cko, som si dal metlu ciernu senzory...cennikova cena 1200. teraz by som za to bol dal v tej dobe xenony radsej. zial druhe auto som kupoval uz z pod ruky a nemal som moznost si navolit...a chyba to stale...v prvom rade hlad na funkcnost a to co potrebujes, nie design, ze uuuu ako dobre to auto vyzera zaparkovane. to furt mozes vylepsovat ked budu peniaze...svetla zial uz nie a ani jedna halogenka ti to nenahradi
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Ja osobne by som do nového ST-čka volil minimálne ten 150-koňový turbomotor, alebo potom silnejší 200-koňový 1.6-kový ;) predsa je to kombi verzia a keď sa naloží kufor doplna, tak aby to v pohodičke šlapalo aj hore kopcom, nie len dole :D bez toho aby si tam musel nakvaltovať dobre že nie dvojku ;) atmosféra je slabá a musí sa veľa točiť a keď sa veľa točí, tak potom zožerie 2x viac ako turbomotor...
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36818
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa macil »

Turbomotor zas musí natlačiť na každý pracovný cyklus 2-x viac paliva do valca. ;)
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: Astra 1.4 Turbo 92Kw

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Nehádam sa, že to tak nie je, ale zasa netreba tak vytáčať pri rovnakej hmotnosti či už samotného vozidla, alebo nákladu v kufri ;) a tá spotreba je vždy najvyššia, keď sa motor točí medzi strednými a vysokými otáčkami...
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"