Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Moderátori: bukelo, buci_vectra

nedamdam
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29 Nov 2014, 13:19
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava

Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa nedamdam »

V prvom rade sa ospravedlujem ak tu uz podobna tema je. Trochu som hladal ale nenasiel som nic podobne.
Ak sa niekto s tymto stretol prijmem kazdu radu.

Moj problem je nasledovny. Pocas jazdy ako keby sa mi volant zasekol a potrebujem pouzit viac sili na pootocenie(minimalne viac sili ale rozdiel citit), zaroven potom volat poskoci, toto citim a vidim, pohne sa viac ako chcem, napr 1mm, ako keby siel v zuboch a niekde zapadol.

Skusim to lepsie opisat, jedna sa vsetko o mikro rozdiely, ale ja to na riadeni citim. Co to sposobuje je, ze na dialnici musim viac korigovat, kedze volant skoci doprava, dolava viac ako by som chcel, kym sa rozbehne.
Teda spravi mi to 1x, 2x a potom uz natacam ok, kym znova ako keby "nezaspi". co je niekedy 1 min, niekedy pol hodina.
Nerobi to vzdy a je to tazke nasimulovat, uz som to zobral 2x do servisu, kde mi len povedali ze oni tam chybu necitia na skusobnej jazde.

Niekedy to spravi aj na mieste. Pri toceni nie je plynule ale prvy pohyb je skokovy, potom uz nataca v pohode.

Mozno lepsi opis je, ako keby som siel v kolajach a auto ako keby z nich muselo vyjst. Ale kolaje tam nie su, a robi to nahodne, pricom prvych 8000 som si to nevsimol.

Ak niekto poradi dobry autorizovany servis kde to zaniest, napriklad aj v rakusku budem vdacny.
Mam aj problem zo zvysenym hlukom pri sedadle vodica (v servise, len ze on isiel v hlucnej premavke tak to nepocul). A vysoku spotrebu, mam ten najsetrnejsi diesel a mam priemernu spotrebu na dialnici 6 litrov a meste 8-9. Sme v prazdnom aute 2... Kym na zaciatku (4 mesiace dozadu)som presiel 1200km na nadrz, teraz ledva spravi 800 (v servise sa porovnaval som mnou v insignii iny motor ... ze co by on nedal za 6l...)
a zblnkot paliva v nadrzy ktory na moje naliehanie uz riesili prepazkami, teraz testujem ale to sa mi zda lepsie.
Toto ma az tak netrapi ako ten volant kedze tam sa obavam zimy a bezpecnosti.
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa Eisy »

Pozri sa na tomto fore, asi sa treba regnut, ale je tam o tom pisane vela.

https://www.astra-j.cz/

Divna fixacia volantu v priamom smere pri jazde : https://www.astra-j.cz/viewtopic.php?f=8&t=202
nedamdam
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29 Nov 2014, 13:19
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa nedamdam »

Diky, presne toto...
Niektorym pomohlo nafukanie. Ja som skusil uz asi vsetko...
Ak to nafukam na 230, to este klesne pod 200 v noci a rano pipa ze mali tlak. Ak to dam na 270 tak na dialnici to ide v lete cez 310... .
Tazko najst optimum. Tak som dal medzi, 250-240, ale myslim ze asi ani to nie je ono. Dam to teraz na tych 240-280 a uvidim co to spravi.
Este mi nemci odporucili ze novy SW.

Ak by ale niekto vedel odporucit dobry servis v BA alebo v okoli, moze byt aj Rakusko. Radsej prejdem 100km navyse ako zase cakat 3 dni na auto s rovnakou chybou.
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa Eisy »

Tlak v pne sa meria pred jazdou v nejakej normalnej kludovej teplote. Nie po jazde ani v lete pri teplote 40 a zasa ani v zime nie pri -10.
Mas stale letne?
nedamdam
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29 Nov 2014, 13:19
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa nedamdam »

Eisy napísal:Tlak v pne sa meria pred jazdou v nejakej normalnej kludovej teplote. Nie po jazde ani v lete pri teplote 40 a zasa ani v zime nie pri -10.
Mas stale letne?


Zimne Dunlop Wintersport 4D, asi 3 dni... robilo to aj na letnych aj zimnych. Rovnaky rozmer som dal. (Blbec ale som, mal som dat mensie, na tieto nedam retaze. Ale to len preto ze som si pozeral technicak miesto manualu...)
Teraz som dofukoval asi pri 8 Stupnoch na 240 predok a 280 zadok.
Senzor meria vzdy o par KPA menej. Predtym som mal pri 8 Stupnoch 240 vsade. A jasne ze pred jazdou a nie pri zohriatych pneu.
Ukazuje 236 a 264. Tlakomer kovo brno a noname , 240 a 280, Black and Decker Kompresor 255 a 295 ....

Ale aj ten vzduch co tam fukam teraz je zohriaty, takze predpokladam ze tiez mierny pokles bude.

Servis to nafukal na 230, 230 ale kedze niekedy odveziem aj 4 etc, davam vzdy ECO alebo MAX dofuk.
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa Eisy »

No to som chcel ze ci to nerobili konkretne pneu. Ale ked sa spravaju zimne tak isto ... tak nefim. Mozno servo sa nejak blbo sprava. Ale to je len tak placanie do vetra.
nedamdam
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29 Nov 2014, 13:19
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa nedamdam »

Eisy napísal:No to som chcel ze ci to nerobili konkretne pneu. Ale ked sa spravaju zimne tak isto ... tak nefim. Mozno servo sa nejak blbo sprava. Ale to je len tak placanie do vetra.

Nie nie, ale fakt dik, to ceske forum bol super tip.
Este som daco potom nasiel na nemeckom. A je to fakt chyba...
Len niektorym pomohlo to rozbehat 10000km... Niektorym novy SW... A niektorym cele riadenie....(Niektorym ine pneu alebo dofukanie, ale tu si myslim ze len nepochopili aky problem mi vlastne mame)
V com ja mam teraz problem je dokazat nieco servisu aby sa na to pozrel.

Sam to asi nevyriesim, ale potrebujem aby mi servis uveril. Preto potrebujem nejaky dobry.
Používateľov profilový obrázok
mick04
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 21 Nov 2008, 23:58
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa mick04 »

Možno skúsiť Autotrend, pokial auto nebolo kupované tam?!
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
nedamdam
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29 Nov 2014, 13:19
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa nedamdam »

mick04 napísal:Možno skúsiť Autotrend, pokial auto nebolo kupované tam?!


Nie nebolo, skusim tam. Dik za radu :)
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa Signum »

mick04 napísal:Možno skúsiť Autotrend, pokial auto nebolo kupované tam?!

no dík :cry:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa Eisy »

:) :D
Používateľov profilový obrázok
mick04
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 21 Nov 2008, 23:58
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa mick04 »

Ale veď dohadzujem robotu, tak to je super ne?! :D
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa xaviersa »

Nič s tým nerob. Pozri astra j forum, tam sme o tom pisali. mne sa to na j-cku objavilo cca pri 8-10tis a trvalo to do 25tis. Ponukli mi i vymenu veci vramci zaruky v riadeni, ale som cakal do prvej garancky. Ja si myslim, ze je to vyrobna vada niektorej mechanickej sucasti posilovaca. Robi to cca 10-15tis km, kym to sadne. Takze fakt si nenechaj sparat v aute a pockaj tie km. Je to na hubu, hlavne na dialnici, ale potom sa to uz neobjavi. Ja taham na 100000 a odvtedy mam s tym pokoj. A tiez som to reklamoval 2razy s tym, ze ak to neprestane, tak zacneme hladat pricinu. Moja rada pre vsetkych, ak je to ten jav ako opisujes, tak pockat do tych 30000. Mam technicke vzdelanie a taketo riesenia nepodporujem, no lepsie ako skusat, vymienat a ak je to fakt "sadanim" niektorej suciastky, tak ak ti ju vymenia moze po case nastat zase ten problem v tom intervale km.
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
nedamdam
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29 Nov 2014, 13:19
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa nedamdam »

mick04 napísal:Možno skúsiť Autotrend, pokial auto nebolo kupované tam?!

Dik moc za radu. Uplne super

xaviersa napísal:Nič s tým nerob. Pozri astra j forum, tam sme o tom pisali. mne sa to na j-cku objavilo cca pri 8-10tis a trvalo to do 25tis. Ponukli mi i vymenu veci vramci zaruky v riadeni, ale som cakal do prvej garancky. Ja si myslim, ze je to vyrobna vada niektorej mechanickej sucasti posilovaca. Robi to cca 10-15tis km, kym to sadne. Takze fakt si nenechaj sparat v aute a pockaj tie km. Je to na hubu, hlavne na dialnici, ale potom sa to uz neobjavi. Ja taham na 100000 a odvtedy mam s tym pokoj. A tiez som to reklamoval 2razy s tym, ze ak to neprestane, tak zacneme hladat pricinu. Moja rada pre vsetkych, ak je to ten jav ako opisujes, tak pockat do tych 30000. Mam technicke vzdelanie a taketo riesenia nepodporujem, no lepsie ako skusat, vymienat a ak je to fakt "sadanim" niektorej suciastky, tak ak ti ju vymenia moze po case nastat zase ten problem v tom intervale km.


Rozbil som si spodny kryt motora, tak som to zaviezol do servisu. AutoTrendu som tu chybu spomenul len tak. Aj to ze by to mala byt znama vec etc.
Ze ked ho uz budu zo spodu pozerat mozno tam nieco zbadaju.

V kazdom pripade mi zavolali nech im dam kod a ze mi to opravia. Russelheim ma napravu, prepalenie fw alebo prepalenie/nastavenie.

Este som nejazdil nejako vela ,ale mozem povedat ze som to necitil.

Ja som si nasiel tiez tie prispevky ze treba pockat par tisic km na sk forach, ale nasiel som aj na nemeckom fore ze je to znama vec a da sa riesit danym prepalenim a nastavenim fw. Len ked som to spominal v tom predoslom servise, tam nechceli nic s tym robit kym to nedokazem. Aj ked som povedal ze mi bolo poradene novsi fw ze Russelheim treba kontatktovat, pozna napravu. Povedali ze mam nove auto, novsi fw nie je. (Ale bol, bola zvolavacka).

Len nemci poradili ze je rozdiel fw a fw, bolo treba proste speci na volant etc.
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa xaviersa »

Hej, uz viem ze po novom to riesia softom. Tak dufam, ze ti to bude ficat.
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Astra J 1.6 CDTI skakanie volantu, 12000km Start/Stop

Príspevok od používateľa Signum »

tak to som rád,že sa to vyriešilo :)
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"