Niekto s Astrou H /Z17DTR/ TN kraj???

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
AstrakH
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 11 Aug 2013, 19:00
Auto: Astra H
Bydlisko: Trenčín

Niekto s Astrou H /Z17DTR/ TN kraj???

Príspevok od používateľa AstrakH »

ahojte, hladam niekoho z TN kraja pripadne blizsie k TN kraju s Astrou 1.7 CDTi 92kW na výmenu skúseností prípadne aj stretko a spoloňé poriešenie problémov. Díkes! :tatranka:
1.7 CDTI Z17DTR (92 kW), ročník 2009 + ,,Quick Heat,, v zime poteší ;)
shagy
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 31 Dec 2013, 17:42
Auto: Astra H
Bydlisko: Zvolen

Re: Niekto s Astrou H /Z17DTR/ TN kraj???

Príspevok od používateľa shagy »

Caves ja mam presne to iste no teraz riesim obcasne zdymenie(modrasty dym), no ked vypnem a nastartujem tak v pohode. vravia ze turbo,neviem spravi ako kedy 50-100km interval.jazdim zvacsa mesto.ked je zohriata a prevetram ju tak minule ani naznak po dyme tak netusim.
Používateľov profilový obrázok
quicky
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03 Okt 2011, 10:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: BA

Re: Niekto s Astrou H /Z17DTR/ TN kraj???

Príspevok od používateľa quicky »

Nejde ten dym nahodou ked ti vypaluje DPF? Mne vtedy vacsinou taky modrasty isiel a ked jazdis furt mesto, tak moze byt, ze stale ti to nevie poriadne vypalit
shagy
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 31 Dec 2013, 17:42
Auto: Astra H
Bydlisko: Zvolen

Re: Niekto s Astrou H /Z17DTR/ TN kraj???

Príspevok od používateľa shagy »

quicky napísal:Nejde ten dym nahodou ked ti vypaluje DPF? Mne vtedy vacsinou taky modrasty isiel a ked jazdis furt mesto, tak moze byt, ze stale ti to nevie poriadne vypalit

Nie DPF tam "UZ" nie je.No problem je vyrieseny.teraz zhanam regulator tlaku paliva.
Používateľov profilový obrázok
quicky
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03 Okt 2011, 10:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: BA

Re: Niekto s Astrou H /Z17DTR/ TN kraj???

Príspevok od používateľa quicky »

Zohnal si ten regulator? Mam rovnaky motor a na volnobeh robi taky premenlivo vrcavy zvuk, ako keby nebezal rovnomerne. Mam podozrenie na regulator tlaku paliva. Mal si nieco podobne?
shagy
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 31 Dec 2013, 17:42
Auto: Astra H
Bydlisko: Zvolen

Re: Niekto s Astrou H /Z17DTR/ TN kraj???

Príspevok od používateľa shagy »

quicky napísal:Zohnal si ten regulator? Mam rovnaky motor a na volnobeh robi taky premenlivo vrcavy zvuk, ako keby nebezal rovnomerne. Mam podozrenie na regulator tlaku paliva. Mal si nieco podobne?

Kolisu mi volnobezne otacky, uz som si ho aj sam nastavoval, no uz je dost vyslahany,novy viem zohnat za cca 130€, no chcem skusit daky jazdeny, je to lacnejsie pretoze teraz nemam zbytocnych 130€.
m.atom
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 15:19
Auto: Meriva A
Bydlisko: Košice

Re: Niekto s Astrou H /Z17DTR/ TN kraj???

Príspevok od používateľa m.atom »

ja som mal s tymto motorom (1,7 cdti 92kw) okrem ineho, aj tento problem. kolisali mi otacky na volnobeh, az zdochnutie motora. regulator tlaku som vymontoval a opravil - ponatahoval tu spruzinu hore dole, az kym to nebolo ono, ale po cca 2000 km (bez jedineho problemu, kolisania, ci nejakeho nepravidelneho vrcania), sa problem s kolisanim otacok objavuje zas. asi je ten ventil uz vhodny na vymenu. opel shop - 140eur.
shagy
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 31 Dec 2013, 17:42
Auto: Astra H
Bydlisko: Zvolen

Re: Niekto s Astrou H /Z17DTR/ TN kraj???

Príspevok od používateľa shagy »

Ja som tiež ponatahoval strunku,len si treba dat pozor potom na aky tlak ju nastavis,lebo po prvom pokuse som mal ukrutne velky tlak a bol vtedy dost ostry zvuk motora.Potom som ju trochu stlacil a bolo to v pohode.Samozrejme kontrola cez opcom-tam ukaze aky ma byt a aky je tlak.novy regulator viem zohnat za 110€ .asi ho cez leto vymenim.
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Niekto s Astrou H /Z17DTR/ TN kraj???

Príspevok od používateľa otto »

ahoj chlapci ja zase hladam niekoho čo vlastni astru G s motorom X16 xel ,potreboval by som poradiť so zapojenim podtlakovych hadičiek. popišem to takto,dostal sa mi do ruk tento motor a nebola na nom klapka . v dielni sa našla ,pasovala tak som ju tam dal.na nej su štyri natrubky dva na ohrev telesa klapky,dva jeden hrubši,druhy tenši oba ustia pod klapku.otazka je ktory kde ide ja si myslim ,že ten hrubši je pre podtlak pre MAP senzor a ten tenši na regolator tlaku na vstrekovacej lište.no nie som si isty,lebo na sacom potrubí pri holendrí do posilovača su dalšie dva.moja dedukcia je jeden by mal ist na ovladanie klapky na vnutornu reciklaciu vzduchu a ten druhy na ventyl odvetrania palivovych par z nadrže.vie mi to niekto potriediť kora hadička kam ide dakujem.
ffoxx
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 08 Apr 2009, 21:59
Auto: Vectra C
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad

Re: Niekto s Astrou H /Z17DTR/ TN kraj???

Príspevok od používateľa ffoxx »

m.atom napísal:ja som mal s tymto motorom (1,7 cdti 92kw) okrem ineho, aj tento problem. kolisali mi otacky na volnobeh, az zdochnutie motora. regulator tlaku som vymontoval a opravil - ponatahoval tu spruzinu hore dole, az kym to nebolo ono, ale po cca 2000 km (bez jedineho problemu, kolisania, ci nejakeho nepravidelneho vrcania), sa problem s kolisanim otacok objavuje zas. asi je ten ventil uz vhodny na vymenu. opel shop - 140eur.




Servus, mam ten isty Motor, a kolisu tiez otacky.. chcem sa spytat ci po vymene regulatora tlaku sa Problem odstranil, alebo? dik za odpoved.
Vectra C 1.9 CDTi, r. 2005
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: Niekto s Astrou H /Z17DTR/ TN kraj???

Príspevok od používateľa Komo »

Vymen, problem zmizne.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"