Chcem kupit astru H poraddte ale ktoru???

Moderátori: bukelo, buci_vectra

devil811
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30 Sep 2010, 20:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Chcem kupit astru H poraddte ale ktoru???

Príspevok od používateľa devil811 »

Zdravim mam predstavu kupit astru H jednoznacne diesel a v nemecku som si nasiel nejake auta . Mam dilemu s motorom 1,9cdti 101 hp alebo 120hp ? Ktory je lepsi , spolahlivejsi, lacnejsi na udrzbu, kvalitnejsi , modernejsi. Proste ake maju tieto motory meno. A dalsia vec viem ze som na opel fore ale dam taku blbu otazku pre majitelov astry?? ste spokojni s astrou?? Neni moc poruchova a nekvalitna ako sa o oply hovori v porovnani s VW alebo audi?? Som velmi nerozhodny a ked robim vacsiu investiciu snazim sa ziskat nazor viacerych ludi. Diky za odpovede a verim ze sa k vam oplakom coskoro pripojim aj na cestach.
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Príspevok od používateľa Kesi »

A čo tak 150hp? :D
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
Midzi
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 11 Apr 2010, 19:34
Auto: Astra H
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Midzi »

mam 120hp a urcite by som nechcel menej. Jedine ak viac. S motorom spokojnost maximalna.
Astra H, 1,9 cdti, 88kW, 6st automat
Milans
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 27 Júl 2006, 17:22
Auto: Astra H
Bydlisko: BN/TN

Príspevok od používateľa Milans »

asi tu 120k. Na Slovensku je oficialne v predaji asi len 120 a 150k ( teraz som si nie uplne isty, lebo nemozem otvorit PDF dokumenty na opel.sk ani cz ). Ale ak je to tak, tak aj pristup k nahradnym dielom je lahsi. A tiez aj uz zmienovany vyssi vykon potessi.
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Tak v porovnaní s VW je to šperk.
V poslednej dobe prichádzam s VW viac do kontaktu a nemôžem veru chváliť.
Motor ber ten najsilnejší, výbavu najvyššiu.
Vyhni sa prevodovke easytronic.
(motory sú od Fiatu, že? To sú vraj najlepšie dízle na svete, to som počul, osobne som jazdil len s Z13DT v Corse)
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

Len si pozri nejaký rebríček spoľahlivosti. Kde je VW? Na špici určite nie. Je približne tam, kde Opel, Fiat... . A kto je na čele? Japonci. To len majitelia VW si namýšľajú, že ich autá sú naj, aby si nejako obhájili vyššiu obstarávaciu cenu. Navyše sa kradnú. Ja mám síce Astru G - od nova, ale za ten čas ide ako hodinky. Občas síce hrkne nejaký plast v palubnej doske (stále na jednom mieste - to odhalím a opravím), ale na druhej strane podobné pazvuky majú aj iné autá - dokonca aj drahšie (aspoň v recenziach o tom píšu).
Nie som až taký "Oplista", ale moja Astra stála toľko, čo Polo - tak to potom nekúp :). A neľutujem. Čo tu tak čítam toto fórum a české fórum, tak Ople sú celkom v pohode autá. A čo Ti povie niekto o aute - hlavne ak ho nemá, tak to ber ako "jedna baba povedala...".
A ešte sa mi napr na VW nepáči to, že napr nový Golf 6 je skoro to isté ako Golf 5 = facelift. Nová Astra, alebo Megane je úplne nové auto, ktoré sa možno na predošlý typ podobá len nejakým rysom.
Opel Astra G, r.v. 2007
Používateľov profilový obrázok
brano_co
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 21 Okt 2008, 15:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa brano_co »

Dosť záleží na tom na aké auto natrafíš, či zo zmeny ľudovo povedané ktorá robila v stredu doobeda alebo na auto na ktorom v piatok končili alebo v pondelok začínali – alebo tak nejak sa to hovorí.
Čo sa týka porovnanie VW/OPEL môj známi čo ma v tiež Coru OPC ako ja má aj VW Polo, kvalita spracovania na VW je podstatne lepšia, plasty lícujú pôsobia solídnejším dojmom, niektoré časti niesu po dvoch rokoch tak „opotrebene“ ako u Corsi, hlavne čo sa týka interiéru a takto by sa dalo pokračovať ďalej.

Nové Astry J som mal možnosť jazdiť už dve, síce nie na dlho, ale tiež to nebolo ani na 5 minút, A VW Golf Mk.6 mám doma pre priateľku, takže ako tak zrovnávať môžem, a môžem s čistým svedomím povedať že to nie je len o rozdiele ceny ale aj o spracovaní celého auta ktoré ja ne trocha vyššej úrovni, OK nová Astra je pekná to áno sám som nad ňou uvažoval, ale spracovanie interiéru a aj celkovo je u VW podstatne vyššie, a to tvrdenie že to tvrdia len majitelia VW aby mohli ospravedlniť vyššiu cenu, je ...
MB C 63 AMG PP
VW Golf Mk. 6 1.4 :D
Renault Megane R.S. 250 CUP - Gone, But Not Forgotten
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Braňo, čo myslíš tým, že spracovanie interiéru je u VW podstatne vyššie?
Podľa mňa je to nudný interiér, upgrade pôvodného interiéru ešte z Golfa III.
Teda čo sa estetiky týka.
Ak myslíš kvalitu, počnúc Golfom III sa interiér už neodiera v takej veľkej miere, ako predtým.
Ale tu nejde len o interiér.
Ale o to, že mať VW Golf, to je podľa mňa diagnóza.
Ja som mal Golfy 3 ks, tak viem, o čom hovorím :)
Až keď som prešiel na BMW, pochopil som, aký shit to bol
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
brano_co
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 21 Okt 2008, 15:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa brano_co »

Kajo napísal:Braňo, čo myslíš tým, že spracovanie interiéru je u VW podstatne vyššie?
Podľa mňa je to nudný interiér, upgrade pôvodného interiéru ešte z Golfa III.
Teda čo sa estetiky týka.
Ak myslíš kvalitu, počnúc Golfom III sa interiér už neodiera v takej veľkej miere, ako predtým.
Ale tu nejde len o interiér.
Ale o to, že mať VW Golf, to je podľa mňa diagnóza.
Ja som mal Golfy 3 ks, tak viem, o čom hovorím :)
Až keď som prešiel na BMW, pochopil som, aký shit to bol


OK súhlasím s tebou že kvalita OPEL, VW, Seat etc, je v porovnaní s BMW „shit“ ako si to nazval BMW je BMW to je bez debaty, aj to že interiér Golfu je posledné roky dosť konzervatívny, oproti novej Astre, kde je medzi G-H a H-J diametrálny rozdiel, ale samotne dielenské spracovanie interiéru, požite materiály „dolícovanie“ plastov je u VW na vyššej úrovni ako u OPLU...
Ono dizajn interiéru, G MK 6 sa mne osobne zapáčil, lebo vieš stále že Golf je Golf, ide aj o identitu auta, tak isto aj BMW, MB, AUDI sa za posledne roky veľmi nezmenil (myslím skôr medzigeneračne nedochádza k takým výstrelom ako Hummer H1 vs. H2 – i keď to je už extrém prirovnanie), vedia že je to dobré, načo to meniť, BMW bolo do príchodu Chrisa B. o niečom, prišiel novy dizajnér a trocha sa zmenili, ale stále to bolo BMW (i kdeď...) , len u OPLA (nič v zlom) mi to pripadá tak ako keby s každou ďalšou generáciu modelov, skúšali že čo bude na zákazníka najlepšie fungovať, vid interiér Insignia, Astra, nová Meriva, tak isto to bolo aj u predchádzajúcich modelov, v podstate boli si všetky dosť podobné a teraz hop zas niečo úplné iné.
Je len vec každého jedného zákazníka čo preferuje, či ide o to mať zas niečo nove oproti starému, alebo konzervatívne dostať s novým modelom len v kvázi „facelift“.
Ešte že si je z čoho vyberať, inač by sme na fórach nemali o čom debatovať ;)

A to že je Golf diagnóza, u niekoho možno áno, ale u mňa nie, zatiaľ ;)
MB C 63 AMG PP
VW Golf Mk. 6 1.4 :D
Renault Megane R.S. 250 CUP - Gone, But Not Forgotten
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Hej, súhlasím.
Opel stále skúša nový dizajn, je to vyslovene o skúšaní, čo sa ľuďom bude páčiť.
Najskôr trochu hranatá Omega, potom guľatá, potom zas hranatá.
Alebo, nová Astra J - všimni si prelis na bočných dverách, traba naživo, na fotke to moc nie je vidno.
A teraz kukni na novú Merivu - ten istý prelis ale obrátený o 180 stupňov!
Nie je to jednotný dizajn, je to pokus. :)
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
brano_co
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 21 Okt 2008, 15:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa brano_co »

Kajo napísal:Hej, súhlasím.
Opel stále skúša nový dizajn, je to vyslovene o skúšaní, čo sa ľuďom bude páčiť.
Najskôr trochu hranatá Omega, potom guľatá, potom zas hranatá.
Alebo, nová Astra J - všimni si prelis na bočných dverách, traba naživo, na fotke to moc nie je vidno.
A teraz kukni na novú Merivu - ten istý prelis ale obrátený o 180 stupňov!
Nie je to jednotný dizajn, je to pokus. :)


jj, presne tak :)
MB C 63 AMG PP
VW Golf Mk. 6 1.4 :D
Renault Megane R.S. 250 CUP - Gone, But Not Forgotten
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

brano_co napísal:OK nová Astra je pekná to áno sám som nad ňou uvažoval, ale spracovanie interiéru a aj celkovo je u VW podstatne vyššie, a to tvrdenie že to tvrdia len majitelia VW aby mohli ospravedlniť vyššiu cenu, je ...


moj plny suhlas. najlepsi Opel - Astra F sa zdaleka nechyta na najlepsi VW - Octavia I. uz len ten pohlad na pristrojovku a clovek vie, kde je Rim
Používateľov profilový obrázok
mojeauto
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 19:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Košice

opel -diesel

Príspevok od používateľa mojeauto »

Ja ti mozem povedat len jedno: som maximalne spokojny s motorom 1.9 CDTI, 120 PS. Bezi ako hodinky, vymienam olej kazdych 15000 km, lebo nie som taxikar, ale urobim denne asi 80 km. Raz za cas ho poriadne pretiahnem a od vymeny do vymeny oleja mi zozerie asi 6 dcl oleja, co je na diesle super. Vyrobca hovori ze 3-7 dcl na 1000 km. Na motore som nic nemenil iba samoska-rozvody. S autickom sa dobre obieha a turbo pekne citit ako chce v kazdom okamihu potiahnut, takze krasa. Slabsi motor by som urcite nechcel a silnejsi je zbytocny. U toho mam spotrebu kombinovanu 6,5 L. Mam 6 kvalt a na dialnici pri 6-stke, idem 140 km/h a mam asi 2300 otacok co je super a spotrebu 5,9. Co dodat??
Opel Astra H 1,9 CDTI, r.v.2005
Opel Vectra 1,8 i, r.v.1990
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"