Čakacia doba na novú Astru

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Milan_PN
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 06 Máj 2010, 07:09
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Piešťany

Čakacia doba na novú Astru

Príspevok od používateľa Milan_PN »

Zdravím Vás, opláci!

Rozhodol som sa zaradiť medzi Vás aj tým, že som si objednal u dealera novú Astru Cosmo 1.6 / 115k s automatom. Informovali ma, že čakacia doba sa pohybuje v rozmedzí 10 až 12 týždňov. No tu na fóre niekto písal, že je to až 16 týždňov. Je tu ešte niekto čakateľ na tú krásavicu a má presnejšie informácie? V Nemecku sa vraj čaká len 5 týždňov, takže mám v tom guláš... Napíšte Vaše skúsenosti. Vopred dík. Milan
jandy
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09 Jún 2010, 20:12
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa jandy »

sevas, v objednavke som mal uvedene dodanie do 6-8 tyzdnov, v skutocnosti to vsak bolo presne 14 tyzdnov.
Používateľov profilový obrázok
palix
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 18 Feb 2008, 15:28
Auto: Astra G
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palix »

Tá čakacia doba je dosť dlhá - hlavne preto, že sa človek tak teší. Ale vraj o nové Astry je veľký záujem, tak sa nečudujem, ak by bola dlhšia čakacia doba.
Opel Astra G, r.v. 2007
Používateľov profilový obrázok
jus
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 420
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 10:50
Auto: Astra J
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Bydlisko: ze Žiliny naplaveny na kysuce :-)

Príspevok od používateľa jus »

vcera som sa rozpraval s dealerom a tu kombinaciu co si si objednal, ..1,6 s automatom.... presne na tuto konfiguraciu sa caka najdlksie.... uz len na tu 1,6 sa caka dlhsie(14 az 16) ako na ine a s automatom este dlhsie .......a vraj im meskaju dodavky vsetkych novych astier a navyse sa idu v nemecku dovolenkovat,takze sa to zasa o nieco predlzi......

uz aj tak su ludia dost agresivny koli meskaniu a co este len pride??? :lol:
2003- 2010 Vectra C X18XE
2010- 2013 Meriva B A14NEL
2011- 2013 CORSA B X10XE
2013- 2018 Astra J A14NET
2018- 20..? Grandland X
Používateľov profilový obrázok
kimino
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 6244
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 15:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kimino »

corsu sme objednavali niekedy v oktobri a v decembri prisla nejak pred vianocami
citroen ked sme vyberali predajca nam povedal ze do 14. v mesiaci sa mame rozhodnut pretoze ked by sme sa rozhodli pred 14.junom slo by to auto este do junovej vyroby ... ak by sme sa po 14. auto by slo do vyroby az v july a aj to by bolo ohrozene dovolenkami a podobne cize cakacia doba by bola dlhsia :wink:
nevem ci to ma aj opel teraz takto ale asi sa to moc nebude lisit :roll:
Milan_PN
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 06 Máj 2010, 07:09
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Piešťany

Ďakujem za reakcie!

Príspevok od používateľa Milan_PN »

Zdravím Vás!
Tých pár odpovedí potvrdilo ten chaos, ktorý v tých informáciách vládne. Autíčko som objednával 3.5. a naposledy mi pracovník dealera povedal, že firemný softvér vyhodil termín dodania 23.6. s dodatkom, že je to podľa neho blbosť... A potom si má človek vybrať! Som si vedomý, že nastupuje dovolenkové obdobie, preto sú moje obavy ešte väčšie.
Mám to komplikovanejšie aj preto, že s kúpou Astry úzko súvisí predaj môjho súčasného auta. Jeho predaj musím naplánovať tak, aby som nebol dlho bez auta, lebo ho potrebujem ako zdravotnú pomôcku...
A na záver už len toľko, že v tlači prebehla informácia o 155 000 tísíckach objednávok novej Astry, čo je medziročný nárast okolo 30%, čo v praxi znamená absolútnu nestíhačku vo výrobe...
Chcel som si užiť ešte leto a vychutnávať si objednaný šíber, ale asi to budú jesenné kvapky namiesto slniečka. Držte palce, ak môžete...
Milan_PN
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 06 Máj 2010, 07:09
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Piešťany

Domnienka?

Príspevok od používateľa Milan_PN »

Teraz ma napadla jedna vec. Bolo by možné, že výrobca nejakým spôsobom prednostne vyrobí moju objednanú Astričku na základe toho, že som zdravotne ťažko postihnutý? Pri objednávaní si totiž dealer kopíroval všetky moje doklady vrátane preukazu ZŤP/S, ako podklady pre poskytnutú zľavu...
Pokiaľ by to tak bolo, smekám pred Oplom. To sa totiž už dnes často nevidí... Nestretli ste sa niekto s tým ?
Milan_PN
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 06 Máj 2010, 07:09
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Piešťany

Astra dorazila !

Príspevok od používateľa Milan_PN »

Zdravím a ďakujem všetkým, ktorí mi odpovedali. Dnes mi volal dealer, že moja Astra Cosmo 1.6 automat dorazila do showroomu, takže opelácky softvér vygeneroval správny dátum dodania. Som mierne v šoku, nečakal som taký skorý termín. Ako som už písal, objednával som ju 3.5.2010, takže som mal asi šťastie. Zároveň sa hrozne teším a neviem sa dočkať, keď pre ňu pôjdem. Pekný víkend!
Používateľov profilový obrázok
jus
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 420
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 10:50
Auto: Astra J
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Bydlisko: ze Žiliny naplaveny na kysuce :-)

Príspevok od používateľa jus »

tak si ju uzi a veeeeeeeeeeeeeeela stastnych kilometrov :wink:
2003- 2010 Vectra C X18XE
2010- 2013 Meriva B A14NEL
2011- 2013 CORSA B X10XE
2013- 2018 Astra J A14NET
2018- 20..? Grandland X
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Tak snáď sa Milan príde s novou Astrulou aj pochváliť. Na Duchonku je to z PN, čo by kameňom dohodil. :wink:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
iurai

Re: Domnienka?

Príspevok od používateľa iurai »

Milan_PN napísal:Teraz ma napadla jedna vec. Bolo by možné, že výrobca nejakým spôsobom prednostne vyrobí moju objednanú Astričku na základe toho, že som zdravotne ťažko postihnutý?


je to mozne.
mozno tvoji kolegovia su znami obzvlast kritickymi reakciami (negativna reklama), preto sa snazia !
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"