bliká prístrojovka , vozidlo naštartuješ ale nepridáš plyn

Moderátori: bukelo, buci_vectra

sutal

bliká prístrojovka , vozidlo naštartuješ ale nepridáš plyn

Príspevok od používateľa sutal »

Zdravím oplákov.
Mám opel astru G 1,6 16V automat r.v 2002. Bol som celkom spokojný až do času kým neodišla riadiaca jednotka.
Začal to blikaním prístrojovej dosky,ktorá bliká dodnes.Potom odišla riadiaca jednotka.Po jej výmene auto išlo výborne,aj keď blikala prístrojka a nesvietili diody na páke radenia.Potom som na ceste zostal stáť aj bez predošlých príznakov.odrazu odišlo pridávanie plynu.Spočiatku sme mysleli že odišla škrtiaca klapka ,ale po výmene za novú to tak isto nešlo.Vybrali sme riadiacu a poslali na reklamáciu.Teraz čakám čo bude. Auto išlo naštartovať a na voľnobeh išlo,ale keď som pridal plyn išlo stále len na voľnobeh.Diagnostika ukázala na hlavné čidlo plynu.Ak máte niekto podobné skúsenosti poraďte prosím,už som z toho frustrovaný, Díky :?: :!:
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

neviem, ze co mate za partiu, ale nebolo by mensia skoda za tie peniaze chodit kazdy vecer na pivko ?

teraz co pises, ze islo na volnobeh. ked si posunul paku do D alebo R, co sa stalo ?

co je to hlavne cidlo plynu ?
aky chybovy kod to je ?
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Tieto priznaky byvaju naozaj ak je problem s RJ motora :cry:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
sutal

Príspevok od používateľa sutal »

Zdravím,ak som posunul páku do R alebo D auto sa pohlo ale na voľnobeh. Aj pri pridaní plynu išlo len na voľnobeh. Pri ručnom pridaní plynu motor sa dostal do otáčok.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"