Astra H chybi pocas jazdy

Moderátori: bukelo, buci_vectra

ma3oss11
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22 Apr 2015, 12:32
Auto: Astra H
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Astra H chybi pocas jazdy

Príspevok od používateľa ma3oss11 »

Zdravim vcera sa mi stala mimoriadna vec pocas jazdy OPEL ASTRA H 1.7 CDTI 74 KW 2004
Najprv zasvietila kontrola nedobijania baterie cca 30 sekund zmizla dalej nasledovalo uplne vypnutie serva asi na 10 sekund vzapeti zasvietila chyba abs a porucha elektroniky motora zastavil som na krajnici auto som zhasol a opetovne nastartoval a dosiel domov bez problemu.Neviete co to mohlo zposobit mam tusaka ze nieco bude s elektikov alebo riadiaca jednotka? Adi pred mesiacom som si nasiel na motore stopy asi kuna alebo nieco ine je mozne ze to moze byt pricina?dakujem a pardon za chybi.
Používateľov profilový obrázok
troodon
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 15 Nov 2008, 23:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Astra H chybi pocas jazdy

Príspevok od používateľa troodon »

asi mas problem s dobijanim alebo mas niekde skrat ak si tam mal navstevu hlodavca.
Servo potrebuje velky prud takze ak sa mu ho nedostavalo postupne riadiacka poodpajala spotrebice.. prever budenie alternatora a tie kable skontroluje na skraty a prerusenia.
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima
ma3oss11
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22 Apr 2015, 12:32
Auto: Astra H
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Astra H chybi pocas jazdy

Príspevok od používateľa ma3oss11 »

Dnes rano sadnem do auta a ani nepretoci len cuk cuk a nic isto bude baterka vybita takze pravdepodobne alternator nedobija a auto ma malo prudu servo elektricke asi preto ho vyplo takze to vidim na cca 200 euro.
jack
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 12:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Michalovce

Re: Astra H chybi pocas jazdy

Príspevok od používateľa jack »

Človeče, prečo až 200€, veď daj alternátor zrepasovať, možno bude stačiť vymeniť len diodový mostík, popr. aj elektronický regulátor či uhlíky a ešte trochu "zrovnať" krúžky a finíto. A keď už ho budeš mať von, tak ja by som vymenil aj ložiská. Myslím, že by sa to dalo aj za menej.
Pokiaľ by si nebol tak "zďaleka", tak by sa to dalo urobiť "na počkanie" u jedného známeho - komplet repas.
Opel Astra J 1.6 Notchback - "cosmo"
Používateľov profilový obrázok
troodon
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 15 Nov 2008, 23:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Astra H chybi pocas jazdy

Príspevok od používateľa troodon »

jesne hned kupit novy alebo repasovat a ked to nepomoze tak starter atd atd.. :stena:
co ked mas len skratnute kable niekde a ti to vycucalo baterku, najprv najst skutocnu chybu a nemenit diely bez rozmyslu. Daj vediet potom ako si dopadol.
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"