KUPA ASTRA ST 2.0 cdti 121 KW, r.2013* RADA

Moderátori: bukelo, buci_vectra

cigi
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 21:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Banská Bystrica

KUPA ASTRA ST 2.0 cdti 121 KW, r.2013* RADA

Príspevok od používateľa cigi »

Dobrý deň,
rozmýšlam o kúpe opel astra 2.0, 121 kw, r.2013. Zaujímajú ma najčastejšie poruchy tohto modelu. Spolahlivost auta. Je nejaký kod motora, ktorému sa treba radšej vyhnut ? Sú problémy s elektronikou, poprípade s elektr. ručnou brzdou ? Sú problémy so vstrekmi ? Aké sa tam montovali (značka Delphi,Bosch?).Štartovanie v zime, je problematické? Máte skúsenosti s adaptívnym podvozkom ? - nevýhody tohto podvozku ( napr. drahšie súčiastky,elektr. problémy s nastavením atď ) Prosím nech sa mi vyjadria majitelia, ktorý dany typ auta vlastnia dlhoročne,ročník aut od 201-2013 Ďakujem
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: KUPA ASTRA ST 2.0 cdti 121 KW, r.2013* RADA

Príspevok od používateľa Komo »

Kedze sa jedna zjavne o po-facelit model, vacsina much je vychytana.

Spomenuty model ma jedno obrovsku vadu, ktorej servis ak sa zanedba, vedie to k zadreniu motora.
Zlyhava tesnenie medzi kosom a olejovym cerpadlom (stvrdne a prepusta vzduch) a nasledne je motor nedostatocne mazany.
Ak tesne po studenom starte (v prvotnej faze sa to prejavuje najskor v zime) vyskoci hlaska "nizky tlak oleja, vypnite motor" tak urcite nebrat, alebo sa pripravit na nutnu investiciu (vymena tesnenia, oleja, loziska na kluke, atd atd).

Kvalita oleja tu tiez zohrava svoju rolu, pri 30 000 servisnom intervale netreba byt prekvapeny ak tieto znaky vykazuje motor po 150 000km
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
cigi
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 21:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: KUPA ASTRA ST 2.0 cdti 121 KW, r.2013* RADA

Príspevok od používateľa cigi »

Dakujem za radu, spomenutý model auta idem kupovat s necelými 120 000 km,servisovaný v opli. Jazdené KE-Belgicko, kde pred každou jazdou išlo na kontrolu do opla ( šofer žena + dve malé deti ). Určite mám v pláne menit olej po 15 000 ako som to robil do teraz. Zatial čo mám spätné väzby ( je ich dosť málo ) na tento model auta, tak sú pozitívne až tomu nechcem veriť.

O zásadnej vade, ktorú mi opisujete, má každé auto v ktorom sa mení olej pri 30 000 km v čom úplne s vami súhlasím.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"