Zastal motor pocas jazdy

Moderátor: dulo

millano
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01 Jún 2023, 00:40
Auto: Omega B
Bydlisko: Košice

Zastal motor pocas jazdy

Príspevok od používateľa millano »

Zdravim, uz 3den mam aj tretiu Omegu. Prve dve mali motor 2.0dti, obe presli 450tis a na oboch odislo vstrek. cerpadlo. Zatial stoja, lebo aj hrdzave su, ale mozno jednu skusim dat opravit.
Ale teraz problem s "novou" Omegou. Kupil som ju od sukromnika, z Rakuska. Predtym netlacilo naftu cerpadlo z nadrze. Rakusan po anglicky sme komunikovali mi vravel ze "refix it" len precistil, ci elektriku nedostavalo, a startovalo na prvy kluc u neho, aj cestu na SK slo v pohode. Ma len 216.000 po dedkovi, vidiet ze je zachovale, aj vo vnutri, ziadne zhumplovane, (viem porovnat, kedze mam dalsie 2Omegy, a od 2005 len na tom jazdim. Toto nie z bazaru od Turkov.
Dnes som mal malo nafty od tej cesty z AT, udavalo mi este 50km dojazd, teda asi 3-4litre mohlo byt. Akurat ze idem na benzinku, ale zciplo pocas jazdy. Siel som na benzinku, 3flase 2l napustil, teda minimalne 6l je tam naviac a i tak nechytne.
Otazka? Treba nejak prevzdusnit? (Oproti tym 2.0dti motorom tento ma na palivovom filtri taky mali sroubik asi na 10kluc). Alebo ak odpojim hadicku co schodi do filtra pri otoceni kluca by malo tlacit naftu z tej hadicky? Ak nepotece, moze byt ze sciplo nacisto to cerpadlo v nadzi? Stava sa ze odide po case? Je jednoduche ho vymenit?

Vopred dakujem za vsetky rady.
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22944
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Zastal motor pocas jazdy

Príspevok od používateľa langdon2 »

mas to zavzdusnene....

skusil by som ho startnut na start sprej...
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA"