Insignia buchanie pri radeni

Moderátor: dulo

libor95
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 09 Máj 2016, 16:26
Auto: Insignia
Bydlisko: Myjava

Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa libor95 »

Zdravím, Začalo se mi na insignii objavovať, že pri radeni z vyššieho stupna na nižší najviac je to počuť zo 4 na 3, ale aj z 5 na 4, že mi tak buchne niečo, taktiež mi to spraví keď pridám trochu plyn a rýchlo ho pustím tak tiež spraví také buchnutie Spojka neklze radi v pohode, žiadne vibrácie pedálu nič, taktiež autom netrasie, skúšal som aj na voľnobehu stláčať spojku taktiež žiadne zmeny ani iné zvuky, zapocul som aj také cvaknutie alebo jako to nazvať pri rozbiehani ale niekedy to spraví inokedy zase vôbec, taktiež aj pri tom podradovani z vyššieho stupňa na nižší niekedy to buchne niekedy to ide pekne potichu, neviete čo by to mohlo spôsobovať? Ďakujem za každú radu

Více na
Opel Insignia Cosmo ST 2,0CDTI - A20DTH
MY11 , 118kw (160k)
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa macil »

Treba pozrieť zavesenie motora (silentbloky) a tiež výfuk.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
libor95
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 09 Máj 2016, 16:26
Auto: Insignia
Bydlisko: Myjava

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa libor95 »

Niekto mi písal, že možno silentbloky prevodovky alebo dvojhmotny zotrvačník
Opel Insignia Cosmo ST 2,0CDTI - A20DTH
MY11 , 118kw (160k)
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa Komo »

Znama chyba, myslim ze to robi zadny silentblok na prednych ramenach.
Urcite tu uz o tom pisal "signum"
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa Signum »

Komo napísal:Znama chyba, myslim ze to robi zadny silentblok na prednych ramenach.
Urcite tu uz o tom pisal "signum"

pri zadnom sinentbloku na pred. kamenách sa to prejavuje hlavne vibráciami do volantu pri rýchlosti 110-140km/hod
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
libor95
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 09 Máj 2016, 16:26
Auto: Insignia
Bydlisko: Myjava

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa libor95 »

Ahoj takže bol som teraz autom asi 30km tak som skúšal občas sa stane, že to buchne aj pri rozbiehani ale to fakt asi len 1x z 10 rozbiehani, pri rozbiehani a zaradení 2 nič taktiež z 2 na 3 nič, buchnutie je počuť hlavne pri podradeni z 4 na 3 alebo išiel som autom na 5 pred zatackou som brzdiť kde som dával 2 a taktiež to buchlo, je to taky zvuk kovový ako keby, taktiež som spozoroval, keď prejdem po nejakej nerovnosti hoci aj menšej ide také vibrovani plechový zvuk niekde od motora príde mi to ako keby niečo nebolo dotiahnuté a tak to plechové vibruje, taktiež som skúšal sa viac krát rozbiehať pri rozbiehani žiadne vibrácie, spojka radi pekne a aj zaberá plynulo, tiež som počúval auto na voľnobehu kde bol zvuk normálny a plynulý som žiadnymi zmenami a ešte som skúšal pri voľnobehu stláčať spojku a taktiež sa zvuk pri stlačení a púšťani spojky nemenil stále normálny a plynulý, ešte také jedna vec keď pridám plyn a prudko ho pustím taktiež je počuť buchnutie, tak budem rád za každú radu, čo som zistil napísali mi, že to môže byť zotrvačník, taktiež silentblok motora, silentblok prevodovky, uloženie výfuku, Vaše názory? Hlavne ma zaujíma názor Signuma, ktorý vlastne pracuje s Oplami dennodenne, ďakujem pekne za odpovede
Opel Insignia Cosmo ST 2,0CDTI - A20DTH
MY11 , 118kw (160k)
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa Signum »

hlavne treba navštíviť servis ktorý bude schopný identifikovať tvoj problém lebo cez klávesnicu asi ťažko niečo vyriešiš
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
libor95
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 09 Máj 2016, 16:26
Auto: Insignia
Bydlisko: Myjava

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa libor95 »

Určite navštívim, len chcem vedieť čo by to približne mohlo byť aby som mohol tak keď tak nejaké rady postrehy čo majú skontrolovať a kde by mohol byť problém
Opel Insignia Cosmo ST 2,0CDTI - A20DTH
MY11 , 118kw (160k)
libor95
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 09 Máj 2016, 16:26
Auto: Insignia
Bydlisko: Myjava

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa libor95 »

Ahojte tak bol som sa previesť s mechanikom, skúšali sme to a zistili sme, že ten zvuk ide zo zadu niekde , konkrétne sme to ešte nepozerali, až v nedeľu pôjdeme na to neviete čo to môže byť? Silentblok zadnej nápravy?
Opel Insignia Cosmo ST 2,0CDTI - A20DTH
MY11 , 118kw (160k)
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa macil »

Nevieme. :neviem:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa Eisy »

Ale nemas 4/4 ze?!
libor95
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 09 Máj 2016, 16:26
Auto: Insignia
Bydlisko: Myjava

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa libor95 »

Eisy nie je to normálne predný náhon, nemám tušenia čo to môže byť, je to počuť zo zadu ten zvuk, ale taktiež je možnosť, že sa prenáša, občas to klepne aj pri rozbiehani alebo cuvani, ale to z 5x keď sa rozbieham tak to spraví možno raz max, taktiež sa občas stane, že to klepne aj keď pridám a hneď pustím plyn
Opel Insignia Cosmo ST 2,0CDTI - A20DTH
MY11 , 118kw (160k)
libor95
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 09 Máj 2016, 16:26
Auto: Insignia
Bydlisko: Myjava

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa libor95 »

Ahojte tak chcel by som to doplniť bol som dneska v servise, je to také lupnutie/buchnutie, prejavuje sa to aj pri plnom rajde do ľava to tam tak puka, spravila zo aj na nerovnosti, ale nerobí to stále na nerovnosti, taktiež to robí pri tom podradovani z vyššieho prevodoveho stupňa na nižší hlavne z 3 do 2, mechanik bol taktiež zaskočený, keďže tieto príznaky nejako nepasuju k sebe, občas sa to lupnutie prejaví aj pri rozbiehani, mechanik mi povedal, že mám minimálnu vôľu v pravom prednom kole (hučí mi to od predného pravého kolesá, ale iba pri otáčkach 2300+ hlavne na 2,3) neviem či tieto príznaky nejako so sebou súvisia, mechanik mi odporučil, že aby sme začali tou najlacnejšiou voľnou tj.vymena horného uloženia tlmiča na oboch stranách v predu, a potom sú ešte možnosti homokinetak vonkajší asi pravý a pripadne pravé predné ložisko kolesa, čo si o tomto myslite?
Opel Insignia Cosmo ST 2,0CDTI - A20DTH
MY11 , 118kw (160k)
tom7711
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30 Máj 2007, 07:12
Auto: Insignia
Bydlisko: Šaľa

Re: Insignia buchanie pri radeni

Príspevok od používateľa tom7711 »

Ahojte Chalani.Tak pripájam sa do tejto témy nakoľko mám ten istý problém ako libor95. Príznaky sú presne tie isté + u mojej insignii to buchnutie mierne počuť aj počas pustenia spojky na voľnobehu ale už pri samotnom voľnobehu motora nič neklepe ani nebúcha.Po návšteve v autorizovanom servise my mechanik povedal (je to s veľkou pravdepodobnosťou zotrvačník nakoľko máte najazdených 180000km).
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA"