Turbo,vykon atd

Moderátor: dulo

stephans

Turbo,vykon atd

Príspevok od používateľa stephans »

Zdravim Vas, mam omegu B 2,2 DTI r.2001 (Y22DTH). Vcera som mal moznost previest sa v takej istej omege a zdalo sa mi, ze turbo malo vacsi zatah ako na mojej, nie o moc ale rozdiel tam bol. Tiez sa mi stane obcas, ze pri zatahu turba, akoby nachvilu vypadlo,trochu to cukne a hned taha. Dalsia vec, stalo sa mi to dva krat a trvalo to asi dva dni, turbo hlasnejsie piskalo ako inokedy a potom z nicoho nic prestalo. No a posledna vec, toto je moj prvy diesel. Vzdy som si myslel, ze diesel ma dobry tah uz od spodu, ale mne sa zda, ze tah pod 2000 otacakami je uplne o nicom a ked dam menej plynu auto cuka, ako ked zaciatocnik pusti rychlo spojku :) Co som si vsimol, ze turbo mi zopina cca pri 2000 otackach, je to citit, ale obcas je ten narast bez toho povestneho turbo tahu. Myslite, ze problem je v turbe? Na jednej stranke som videl podrobny navod na vycistenie turba, ma zmysel sa do toho pustat? Alebo mam pred tym pozriet este nieco ine? Dik
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Tieto motory zacinaju mat tah naozaj az od cca 2000-2500 ot/min ,vykon moze byt ovplyvneny aj napr. vadnou vahou vzduchu.Piskanie turba zasa elektromag. ventilom ovladania turba,moze mat velky plniaci tlak.
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA"