aky motor????

Moderátor: dulo

Ericsson

aky motor????

Príspevok od používateľa Ericsson »

Zdravim vsetkych ludi na tomto ctenom fore som tu novacik...
Som majitelom opla omegy 2.5 V6 x25xe doteras som s to babickou problemy nemal ...1995 r.v..... ale teras mam a chcem sa vas spytat????
Mam problem s motorom je uz hotovy ma 700000 km a praskol my rozvod pekny rachot,,,, zobral som to do servisu ze generalka dobrych 50 az 60 tisic tak som sa poobzeral po nejakom motore a TU JE PROBLEM.........natrafil som na motor s vektry je to 2.5 V6 1995 x25xe
oznacenie sedi je skoro sko moj ale to sanie na frchu je trochu odlisne asi je trochu novsi a je inak otoceny rozvody su umietnene napravo a ja ich mam s predu inak je to na pohlad skoro to iste a ta vektra bol tiez automat... VIE MI NIEKTO PORADIT CI TENTO MOTOR BY PASOVAL DO OMEGY KED SU OBA X25XE myslim aj tie vsetky kable a riadiaca jednotka a toto ci by tam sedelo????? DAKUJEM ZA KAZDY NAZOR AJ ODBORNU RADU......

( moved by moderator )
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Podľa mňa je to jedno. V Omege je ten motor umiestnený pozdĺžne, zatiaľ čo vo Vectre priečne, preto sa ti zdá, že sú inak rozvody. Sú na rovnakom mieste Pokiaľ ide o rôzne hadičky a podobne, tie buď použiješ zo starého motora, alebo kúpiš nové.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

presne ako hovori macil...motor je rovnaky len sa lisi ulozenim v aute a tomu sa muselo prisposobit potom to ostatne ale zakladny motor je rovnaky takze prakticky motor pouzije s vectri a prislusenstvo co ti nesedi das z omegi a mas to vybavene..
Naposledy upravil/-a Manta v 15 Sep 2007, 18:24, upravené celkom 1 krát.
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

A ak budeš brať aj RJ, nezabudni na imobilizér.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Myslim ,ze taky motor X25XE by nemal byt problem zohnat napr.opeldiely@opeldiely.sk,bennetcars pripadne opeldiely v CZ :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Ericsson

Príspevok od používateľa Ericsson »

Signum napísal:Myslim ,ze taky motor X25XE by nemal byt problem zohnat napr.opeldiely@opeldiely.sk,bennetcars pripadne opeldiely v CZ :wink:


NIE je to problem len to je problem ze ak kupim nejaky motor ktory nepoznam a bude to vrak potom co??? napr. tie opel diely volal som tam chlapik my hovori ze taky motor ma ale ze je to drahy motor a ze tak za 25000 my ho preda,,,,, ved ta omega cela nestoji v rakusku 25 litrov.. ALE to je druha vec .... JA mam tento motor od znameho len on mal vectru a je uz taka hrdzava a zo zadu je trosku tuknuta ale motor ma 195000 poctivych a poznam toho chlapa dobre tak ze viem ze ma neoklame len to som chcel vediet ze ci to skutocne bude pasovat ale ked hovorite ludkovia tak si myslim ze mate pravdu,,,,.... Dnes som tam bol a pozrel som si ten motor je to skutocne tak ako hovorite je iba otoceny ale predsa to sanie je ine a este takto hadam na to bude pasovat aj prevodovka s mojej omegy , ,,,, obe su automaty.... ALE DAKUJEM VSETKYM ZA RADY A este sa vas opytam? nepoznate niekoho kto by to vedel vymenit ja som z NR >>>
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

v LV poznam jedneho velmi sikovneho a pedantneho chlapika co by ti to vedel urobit ale musel by som sa ho spytat ci ma cas....
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Ericsson

Príspevok od používateľa Ericsson »

Manta napísal:v LV poznam jedneho velmi sikovneho a pedantneho chlapika co by ti to vedel urobit ale musel by som sa ho spytat ci ma cas....


TO by som ti bol velmi vdacny keby si sa spytal, mna to az tak velmi nenahana mam uz aj druhe auto ale omegu som mal prvu mam k nej nieco ako citovy vztah bolo to super vozitko.... Ale mohlo by to byt hoci kedy aj co najskor ako bude mat cas.... DAKUJEM
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

Tak som mu dnes volal prechvilockou a momentalne tam ma Corsu na vymenu motora a nevedel mi povedat hned kedy bude mat cas tak mi da vediet
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Ericsson

Príspevok od používateľa Ericsson »

Manta napísal:Tak som mu dnes volal prechvilockou a momentalne tam ma Corsu na vymenu motora a nevedel mi povedat hned kedy bude mat cas tak mi da vediet


DAKUJEM POTOM DAJ VEDIET zatial DIK
shipply
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 06 Aug 2007, 13:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa shipply »

kolko ta vyde ten motor pripadne bezne za kolko sa da zohnat taky motor mam omegu a je tam zabity a asi zadrety motor tak chcem kupit druhy je to x25xe pripadne ak je tu nejaky manik co sa do toho vyzna potreboval by som radu ci ma vyznam a ci sa da vobec opravit zadrety motor
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Podla mojho nazoru zadrety motor nema prisis zmysel nejako opravovat ,kedze naklady su prilis velke.Vybrus kluky,bloku motora,nove piesty+kruzky,repas hlavy valcov ,komplet sady tesneni.....je toho skratka vela ak sa to chce urobit poriadne a nie odflaknut :wink: .Je to urcite na zvazenie
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
shipply
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 06 Aug 2007, 13:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa shipply »

no bol uplne bez oleja nalial som olej trosku zaskripal ale ide a dokonca ma aj vykon hehe :D
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA"