InsigniaA, HB 2.0TDI,2013 Problem-Elektr. parkovacia brzda

Moderátor: dulo

Vladimir
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01 Jún 2023, 09:49
Auto: Insignia
Bydlisko: Svätý Jur

InsigniaA, HB 2.0TDI,2013 Problem-Elektr. parkovacia brzda

Príspevok od používateľa Vladimir »

Dobry den, prednedavnom mi vyhodilo na palubovke zltu kontrolku servisneho modu el. park brzdy, ktora blika do ca 20 KM rychlosti a potom pri rychlejsej jazde zmizne. Diagnostika neukazuje nijake chyby. Auto jazdilo urcity cas uplne ok. V autorizovanom Opel Servise mi vraveli ze to nemusim nijak riesit . Co som si ale po case vsimol, zadne brzdy mi dostatocne neodtlaca od kotucov po odbrzdeni a nanjvys na lavej zadnej strane dokonca brzdy obcas piskaju a tym padom sa aj opotrebuju. Raz sa mi stalo ze bol aj zadny lavy disk nejako prehriaty. Posledne som musel menit zadne platnicky zn. ATE uz po 12 tis km, hlavne lava strana bola opotrbovana na doraz, pricom prava zadna bola ca na 50% opotrebenia. Podla vyjadreni automechanikov to pravdepodobne bude asi motorcekom, alebo to je moj nazor podla mna lankami, kt. vedu od motorceka. Oblozenie a strment mechanik kontroloval, udajne je tam vsetko ok. Skusali aj ci je brzda spravne nastavena, aj to by malo byt ok i napriek tomu kontrolka nezmizla a platnicky od kotuca neodtlaca na lavej strane dostatocne. Motorcek funguje, ale neviem do akej miery a ci spravne. Nemate niekto s tymto nejake skusenosti? Co by ste odporucili menit? Lebo mne vravia ze "ASI" motorcek, ten je ale dost drahy novy stoji ca 1000 Euro, pouzite sa daju zohnat i za 30-60 Euro. Osobne nemam rad vyjadrenia typu
"ASI, MOZNO", preto som sa chcel informovat este u Vas. Som dost neznaly tejto temy ale ja by som zacal prv s vymenov tych laniek , co Vy na to? Dik. Kazdy nazor mi je velmi cenny . Pekny den este . Vladimir . Viac pod: https://www.club-opel.com/forum-tema/el ... 013-246772
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22939
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: InsigniaA, HB 2.0TDI,2013 Problem-Elektr. parkovacia brz

Príspevok od používateľa langdon2 »

Ahoj.. Brzdam sa dost venujem. Ale bez toho ze by som to videl, skontroloval, su to vsetko dohady. Menil som uz ja na tychto autach aj lanka, strmene.. ale motorcek som este nepocul ze by bol zly... To treba rozobrat a poriadne pozriet.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Vladimir
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01 Jún 2023, 09:49
Auto: Insignia
Bydlisko: Svätý Jur

Re: InsigniaA, HB 2.0TDI,2013 Problem-Elektr. parkovacia brz

Príspevok od používateľa Vladimir »

Tiez sa mi to nezda, ze by to mal byt motorcek , lebo som sa pozeral pod podvozok motorcek vydava normalne zvuk, ked sa priprzduje a odbrzduje, lanka sa aj hybu. Zaujimave je ze to robi len na lavej zadnej strae, vpravo to funguje ako ma.
Co sa mi vobec nezda na zadnej strane kde je oblozenie brzdy a vnom schovany strmen je taka pruzinka ( resp strunka) a tu aj tusim ze moze byt problem. Neviem ci ta pruzinka nema vraciat platnicky do stran cize oddalovat ich od brzd. kotuca. Akurat rozmyslam ci to aj vobec motorcek sposobuje, mne sa to vobec nezda. Co ma trosku zarazilo kde ten motorcek je vobec umiestneny , som to videl 1x dnes , to ze je to upevnene za blatnikom laveho kolesa, zvlastne LOL. Hladal som to povodne niekde v strede na naprave :-)
Aby som to ale zostrucnil , mne to pripada :
A. ze to bude problem samotneho lanka, resp jeho kalibracie, mozno na lavej strane klepeto s dostickami (ci ako to mam nazvat )nejako to na lavej strane ostava vysiet na kotuci .
B. Alebo je to niekde dnu v strmeni resp tou pruzinkou ( inac strunkou) tu ale sam neviem aku to ma mat vobec funkciu , ci ta je na to ,aby dosticky od brzd. koduca nejak odtahovala spat .
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - PODVOZOK/BRZDY"