Stránka 1 z 1

ventilator chladenia

PoslaťNapísal: 14 Sep 2006, 08:41
od harry.dj
takato vec sa mi stala,zasekol,zalepil,zpiekol sa mi čidlo na spuštanie vnutorneho ventilatoru na chladiči,vytlklo mi to uplne bateriu,lebo ten ventilator išiel stale. odpoojil som ho. teraz ked sa mi zohreje voda nad 95 stupnou tak sa mi zopne na vychladenie klimovy vonkajši chladič.teraz otazka:začalo blbnut v elektrike,alebo to je ako ochrana že ked odide vnutorny chladič tak ho nahradi vonkajši?

PoslaťNapísal: 14 Sep 2006, 08:51
od macil
Len nedávno tu na túto tému bežala siahodlhá debata, myslím, že aj ty si sa jej zúčastnil. :wink:
Mám dojem, že u oplov je to s tými ventilátormi tak trochu záhada. Inak to napríklad spína v dízloch, inak v benzínoch a nedivil by som sa, keby to bolo rozdielne aj u jednotlivých modelov. V tvojom prípade možno spínajú obidva a možno aj stupňovito. Myslím, že to máš vporiadku.

PoslaťNapísal: 14 Sep 2006, 09:07
od harry.dj
macil doteraz ked sa zohrial motor,zopol sa vnutorny ventilator vychladil vodu a vypol vonkajši sa nehybal. ked som zapol klimu zapol sa vonkajši ventilator a vnutorny sa nehybal. teraz ked je vnutorny odpojeny koli tomu čidlu (lež ho zoženiem) vychladzuje chladič vonkajši ventilator čo nikdy nerobil. preto som chcel vediet či je to chyba alebo nudzovi režim.

PoslaťNapísal: 14 Sep 2006, 09:08
od jakub-ko
cidlo jednoducho vymen za nove ale asi bude problem v relatku asi ostalo zlepene vymen ho a bude zo ok skus este kuskom drotu spojit kontakty na koncovke na cidlo mal by sa ti spustit vent ak nie tak plati to prve :D

PoslaťNapísal: 14 Sep 2006, 09:12
od harry.dj
mne je jasne že je to čidlo aj viem ktore ale ešte ho nemam kupene a zaujima ma čo sa deje z mojim autom ked je niekde chyba.lebo ine auta su take že odide ti ventilator auto sa ti prehreje praske ti hlava a si vybaveny. kdešto u omegi zistujem že ak to tak ma byt a nieje to skrat ta adam nato myslel a urobil to tak že dočasne ti chladič bude chladit klimatizacia.

PoslaťNapísal: 14 Sep 2006, 09:13
od macil
harry.dj píše:macil doteraz ked sa zohrial motor,zopol sa vnutorny ventilator vychladil vodu a vypol vonkajši sa nehybal. ked som zapol klimu zapol sa vonkajši ventilator a vnutorny sa nehybal. teraz ked je vnutorny odpojeny koli tomu čidlu (lež ho zoženiem) vychladzuje chladič vonkajši ventilator čo nikdy nerobil. preto som chcel vediet či je to chyba alebo nudzovi režim.

Tak neviem, ale myslím, že spínanie ventilátorov ide mimo RJ, takže to zopnutie toho prvého pri nefunkčnosti toho druhého asi nemá na svedomí ona.

PoslaťNapísal: 14 Sep 2006, 09:14
od harry.dj
tak neviem. :? :roll:

PoslaťNapísal: 14 Sep 2006, 09:18
od macil
Ešte možno ak máš autoklímu, tak tá má vlastnú RJ a možno to bude nejako prepojené s chladením, ale to už špekulujem. Ja mám manuál.
Ale záver je ten, že môžeš byť rád, že je to tak ako to je. Teraz už len odstrániť tú poruchu. :)

PoslaťNapísal: 14 Sep 2006, 09:24
od harry.dj
prave ja mam manualnu klimu. teši ma že to takto funguje,ved v BA v zapche by som skončil bez chladenia velmi richlo a toto je take riešenie na nezaplatenie.len ma zaujimalo či to nieje niekde skrat že odišlo to čidlo a pokašlalo sa tam aj niečo viac,alebo to je v poradku

chladenie

PoslaťNapísal: 15 Sep 2006, 12:15
od undy
musím ťa sklamať,v 99% prípadov ti odíde aj to druhé čidlo a potom ti buď idú stále ventilátory/až do vybitia baterky/alebo nejdú vôbec,alebo nezapne klíma a ventilátor stále ide buď jeden alebo druhý.Tento rok som s tým maturoval asi mesiac-najprv som vymenil to horné čidlo a žiadna zmena nakoniec som dal aj to dolné z benetu-potom zasa nešla klíma.Tak som objednal to dolné orig-klíma zasa išla ale medzitým sa odpálilo to nové horné.Tak som dal aj to horné orig a pokoj.Daj pozor na teplotu spínania /vyrazená na čidle/-sú rôzne typy.

PoslaťNapísal: 17 Sep 2006, 19:37
od harry.dj
kolko stali tie čidla?