dobijanie baterie

Moderátor: dulo

Používateľov profilový obrázok
Hrach
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 22 Júl 2020, 17:33
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: dobijanie baterie

Príspevok od používateľa Hrach »

Sunman napísal:Máš rok 2011, takže F17 je OK
Od 2012 nie.

V celoplastovej uzatvorenej batérii sa voda NEMÁ kam odpariť a nedá sa ani doliať, je to tzv. bezúdržbová batéria. Pílil si zbytočne.

:thumbup: je tam na to dierka, z každej strany jedna. Musí byť, inak by sa pretlakom vnútro rozpadlo.
Ps: tak zatiaľ mi štartuje.... používam ešte starú batériu čo som chcel vyhodiť. Stačí ak po dojazde domov nechám deň na udržiavacej nabíjačke a 7 dní nato pekne naštartujem.
Teraz mám iný problém, za boha si neviem spomenúť kam som odložil držiak batérie čo drží pätku batérie aby neskákala. Už hľadám 7 dní a nič, tak som to vzdal a zháňam po inzerátoch. Zatiaľ nulový výsledok. Píšem po bazoše kde komu. Tak možno niekto sa nájde... :stena:
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22941
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: dobijanie baterie

Príspevok od používateľa langdon2 »

Neviem co s tym vsetci mate. Ja mam skoro 5 rocnu Vartu v Insignii. Teraz som startoval po mesiaci. Auto je odparkovane vonku na ulici. Ano, troska viac tocilo, ale nastartovalo ;)
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: dobijanie baterie

Príspevok od používateľa macil »

Predpokladám, že najneskôr budúcu zimu ľahne. :D
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22941
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: dobijanie baterie

Príspevok od používateľa langdon2 »

Kludne, to uz to auto bude mat noveho majitela :D :posmesky:
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Používateľov profilový obrázok
Hrach
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 22 Júl 2020, 17:33
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: dobijanie baterie

Príspevok od používateľa Hrach »

langdon2 napísal:Neviem co s tym vsetci mate. Ja mam skoro 5 rocnu Vartu v Insignii. Teraz som startoval po mesiaci. Auto je odparkovane vonku na ulici. Ano, troska viac tocilo, ale nastartovalo ;)

Len závidieť môžem....... je to tak, ak nemám voz od novoty, tak potom už nikdy nikto nezistí čo tam kto robil a potom to tak vyzerá...niekomu štartuje, inému nie :thumbup: voz je dnes malý kompjuter a cíti aj to, čo nevidieť. Ja osobne som bol prekvapený ak som vybral uloženie batérie von a kostrové káble išli prstami doťahovať, skúsil som štartér a to isté.....neviem jak to tak mohlo jazdiť, ale jazdilo to. O vyhorenej kabeláži ani nehovorím....našťastie tá zhorela bez ľudského zásahu- nekvalitný výrobok.
Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

Re: dobijanie baterie

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

u alternátora nie je možné menit dobíjací prud žiadnm sposobom. Alternátor má nabíjací prud stanovený svojou charakteristikou danou otáčkami alternátora. Dá sa regulovat jedine napatie. U Insignie podobne ako u vačšiny moderných aut dáva príkaz na odpovedajuce nabíjacie napatie riadiaca jednotka. Regulátor v alternátore len vykonáva príkazi riadiacej jednotky. Ked máš napatie 15V a viac,tak riadiaca jednotka vyhodnotila,že je tvoja batéria značne vybitá.
Takže najlepšie raz mesačne dobit batériu. Ked nechcete,aby napatie kleslo počas jazdy pod 12,8 V,tak jedine jazdit so zapnutými stretávacími svetlami-znižuje sa ale ich životnost,alebo nájst poriadneho fajnšmekra a prekopat softvér.
Mne originál batéria vydržala 6 rokov. Varta Silver vydržala 2,5 roka,potom som ju vyradil z dovodu nutnosti časteho nabíjania-sulfatácia pokles kapacity. Ked bolo vonku teplo,žiadny problém,no cez zimu som ju musel nabíjat každé 2 týždne,inak bol štart váhavý.
Používateľov profilový obrázok
peterth
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 31 Okt 2009, 21:51
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava Dudvazska 39
Kontaktovať používateľa:

Re: dobijanie baterie

Príspevok od používateľa peterth »

Ja mam Vektru C 92kw diesel a baterku EXIDE PRIEMIUM 85 AH 4,5 ročna, jazdim menej teraz mam zlomene rameno pravej ruky a tak tažko sa mi radí. Mam ale pocit že auto ma samovibíjanie baterka po 20 dnoch strati 80% kapacity a ked zapnem stretavačky a meram volty je tam len 11.6 V , auto este jak takž natočí.Nabijal som to OPIMATE 6 ,, / ale mal som aj ine ale tie nabijačky sa mi vypinaly dako skoro -nenabili do maxima napr. NOCO GENIES G7200/ teraz so kupil nivu EXIDE Priem. 85 , ale budem radšej odpajat minis....,, hoci kod radia sa mi nahadzuje zložito ...., ake s tým mate skúsenosti vy ??
peter tham člen motoclubu redbarons 0903 423 635, OPEL VECTRA C 2,2DTi diesel 92KW
Používateľov profilový obrázok
Hrach
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 22 Júl 2020, 17:33
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: dobijanie baterie

Príspevok od používateľa Hrach »

peterth napísal:Ja mam Vektru C 92kw diesel a baterku EXIDE PRIEMIUM 85 AH 4,5 ročna, jazdim menej teraz mam zlomene rameno pravej ruky a tak tažko sa mi radí. Mam ale pocit že auto ma samovibíjanie baterka po 20 dnoch strati 80% kapacity a ked zapnem stretavačky a meram volty je tam len 11.6 V , auto este jak takž natočí.Nabijal som to OPIMATE 6 ,, / ale mal som aj ine ale tie nabijačky sa mi vypinaly dako skoro -nenabili do maxima napr. NOCO GENIES G7200/ teraz so kupil nivu EXIDE Priem. 85 , ale budem radšej odpajat minis....,, hoci kod radia sa mi nahadzuje zložito ...., ake s tým mate skúsenosti vy ??

Od naliatia kyseliny do suchej batérie je jej životnosť 4 roky. Nerozmýšlal by som nad chybou a kúpil novú baterku. Mám to vyskúšané na sebe. Kvalita batérií čo sa týka výdrže išla po roku 1989 smerom dole. Olovo je drahé....a tak je tam všetko možné a to vydrží skoro nič. A ak málo jazdíš ako píšeš a baterka nie je na udržiavacej nabíjačke vydrží ti potom len max 2 roky. Aj to s odretými ušami. Mám to vyskúšané na sebe...
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - ELEKTRO"