Stránka 1 z 1

x20xev po vymene kabeláži neštartuje

PoslaťNapísal: 01 Jan 2017, 22:18
od Niklix
Zdravím, pred pár dnami som odniesol jednému týpkovi omegu stým že mi kolísaju otáčky, zle štartuje a ukazuje chybu klukového snímača. Večer mi volal že mam prehoretú kabeláž v aute a že ju celu vymení, na druhý deň mi vymenil aj rozvody a potom mi vravel že už to neukazuje chybu snímača ale že auto štartuje zle, tak tam auto ešte ostalo, a nakoniec mi povedal že to bude v RJ . Tak som mu povedal že nech to celé poskladá a že si prídem pre nu . Neskôr mi volal že nevie to naštartovať tak že mi to dotiahne domov ak chcem. Tak mi auto pritiahli a teraz som zistil že auto vobec nedostáva elektrinu na sviečky . Vymenil som si indukčnu cievku (mal som jednu náhradnu) a žiaden rozdiel, vôbec do sviečok nejde el. Písal som mu a povedal že keĎ zohrejem riadiacu tak začne davať iskru. ale nieje to tak a ja mam doma nefunkčnu omegu ... Viete mi niekto poradiť že aká by mohla byť príčina alebo čo skontrolovať ? štarter normalne točí motorom . Riadiacu jednotku tam mam Simtec 56 2 ..

foto mojej RJ :

Obrázok

Obrázok

Re: x20xev po vymene kabeláži neštartuje

PoslaťNapísal: 02 Jan 2017, 07:14
od langdon2
Vymenit samotnu RJ motora nepomoze. Treba vymenit aj kruzok pri spinacke a cip kluca.. To je vsetko dokopy sparovane. Ked vymenis len RJ, tak to nenastartujes. Lebo to zablokuje imobilizer. V prvom rade by som asi skontroloval spravnost nastavenia rozvodov.

Re: x20xev po vymene kabeláži neštartuje

PoslaťNapísal: 02 Jan 2017, 10:48
od Niklix
Zlé nastavenie rozvodov môže spôsobiť to že k sviečkam sa nedostáva elektrina ?

Re: x20xev po vymene kabeláži neštartuje

PoslaťNapísal: 02 Jan 2017, 11:37
od langdon2
RJ motora to vyhodnosti podla snimaca vacky a kluky, a potom neodpali. Cize ano.. A kedze to pred tym slo, a teraz nie, urcite by som skontroloval aj tie rozvody.

Re: x20xev po vymene kabeláži neštartuje

PoslaťNapísal: 02 Jan 2017, 23:13
od Niklix
Rozvody som skontroloval, sú dobre nastavené, benzín ide do vstrekov, auto som napojil na diagnostiku , vytiahol som sviečky a zapol som test sviečok, sviečky iskru hádžu , ale ked chcem štartovať tak nehádžu, takže už fakt neviem že čo .. :stena:

Re: x20xev po vymene kabeláži neštartuje

PoslaťNapísal: 03 Jan 2017, 09:32
od Komo
Uz to bolo povedane predsa.
Ak sa s RJ nemenil aj ostatne veci, tak ti iskru pri startovani klucom nehodi

Re: x20xev po vymene kabeláži neštartuje

PoslaťNapísal: 03 Jan 2017, 15:48
od Niklix
Asi som sa zle vyjadril ale RJ menená nebola, len ten "mechanik" mi povedal že bude RJ vadná a že treba zohnať novú.