Stránka 1 z 1

Žmurkajúce xenóny

PoslaťNapísal: 07 Jan 2008, 22:35
od stephans
Zdravím Vás,
Zas ma navštívil jeden malý problémik.
Na Omege 2.2 DTI r.2001 som si všimol, že sa mi rozsvietené xenóny pohybujú hore dole. Stalo sa to keď auto stálo v kľude na rovine a bolo naštartované.
Dočítal som sa, že na prednej a zadnej náprave sú snímače, ktoré dávajú impulz na naklonenie svetiel podľa zaťaženia a naklonenia auta. Pripomínam, že auto bolo na rovine, v klude a nenaložené. Prepínač na polohovanie svetiel v aute nie je.
Nemáte niekto nejakú skúsenosť s niečim podobným?
Dík

PoslaťNapísal: 21 Jan 2008, 14:33
od iurai
na Vectre to robia ked sa zapoja na napatie. tusim ked dostanu signal zapalovania. idu uplne dole a vybehnu spat hore.
je to asi kalibracia polohy krokovych motorov.
ci sa to smie udiat inokedy (nie hned po nastartovani) neviem. za jazdy rozhodne nie

PoslaťNapísal: 04 Mar 2008, 17:45
od scorpi4
nepises,ci to bolo po nastartovani,alebo len zastavke niekde na ceste...po nastartovani sa deje to, co pisal iurai..a niekedy to urobi aj dva-tri krat...ale len po nastartovani....pri normalnej prevadzke by to malo robit len vtedy,ked sa zmeni zatazenie...

PoslaťNapísal: 23 Mar 2008, 12:37
od stephans
Stalo sa mi to ked som zastavil na parkovisku bez vypnutia motora bez zmeny zatazenia, ale uz to nerobi. Proste uz je to poriadku. Vtedy mrzlo, tak ma napadlo ci to nema nieco s tym spolocne.
Ale dik za reakcie

PoslaťNapísal: 04 Apr 2010, 20:35
od Miro Kohut
ahoj nevie mi niekto poradit aky starter na xenony je origo v omege r.v, 1999? prestal mi jeden svietit ale vybojka je ok tie som prehodil navzajom

PoslaťNapísal: 30 Dec 2010, 21:01
od shipply
tak aj ja sa pridam so svojim xenonovym problemom xenony mi svietia skoro pod auto je zjavne ze to robi cidlo co je na zadnej naprave, aj palubak mi vypisuje nieco v zmysle ze vzdialenost stretavacich svetiel blabla... ale cele dni som sa hrabal v mrazoch v aute aseklo ma :D tak sa tam nemozem zohnut na lavej strane som to cidlo nahmatal ale na pravej nie, otazka teda znie je tam iba jedno cidlo na obidva xenony, alebo na kazdy svetlomet vlastne cidlo?

PoslaťNapísal: 30 Dec 2010, 22:18
od Signum
shipply píše:tak aj ja sa pridam so svojim xenonovym problemom xenony mi svietia skoro pod auto je zjavne ze to robi cidlo co je na zadnej naprave, aj palubak mi vypisuje nieco v zmysle ze vzdialenost stretavacich svetiel blabla... ale cele dni som sa hrabal v mrazoch v aute aseklo ma :D tak sa tam nemozem zohnut na lavej strane som to cidlo nahmatal ale na pravej nie, otazka teda znie je tam iba jedno cidlo na obidva xenony, alebo na kazdy svetlomet vlastne cidlo?

Máš iba jedno na pred. náprave vľavo a jedno vzadu :wink:

PoslaťNapísal: 31 Dec 2010, 09:09
od shipply
ahaa dikes za radu tak asi preto tu hlasku vypisuje lebo jedno je ok a druhe mrtve uz iba zistit ktore z nich :D