ASTRA-K

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

ASTRA-K

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Chlapi, nevie z Vás niekto čo to tam má tá nová ASTRA pod čelným sklom v miestach kde iné modely majú Head Up display :neviem: niečo tam je, ale neviem čo, pretože nikde vo video-recenziách ani zmienka o tom čo to môže byť :-) Čo to niečo premieta na čelné sklo ? Dik.
Používateľov profilový obrázok
dušan992
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 23:07
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Turňa nad Bodvou
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa dušan992 »

daj fotku toho čo myslíš.
OPEL Astra J 2.0 cdti AT6 viewtopic.php?f=130&t=45150
ex-OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe viewtopic.php?t=16923
OPEL COMBO B TOUR 1,3 cdti
OPEL CORSA D 1,4 14v
ex-OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

ASTRA-K

Príspevok od používateľa Eisy »

Je to nejaky zatial chaby pokus o premietanie na celne sklo ...

Obrázok

Obrázok
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Áno, toto som myslel...aha, tak už vieme čo to je :-) aj snaha sa cení :-) Takže je to svetelné upozornenie pred pripadnou koliziou...
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa xaviersa »

predprirava na facelift, ked budu mat v opli schopnych programatorov :D
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Facelift je este daleko :-) min. 3 roky :-) niekedy mozno koncom 2018. To radsej tam ozaj mohli dat ten Head Up display nie ? Malo by to asi viac uzitku ako toto...
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa xaviersa »

tak pozri, ak za 3 roky prve nedokazali v astre j dat plnohodnotne cuvacie senzory jedine s navigackou, tak nemozme cakat, ze dokazu hned spravit head up display :) a zase o 3 roky modifikovat vyrobnu linku pre palubovku nie je vyhodnejsie :D
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Medzi nami, ten Head up display by mi vôbec nechýbal v aute :-) Ja som len chcel vedieť čo je to tam pod čelným sklom v mieste kde iné značky majú ten display :-) Už viem. Inak dnes som išiel okolo jednej na parkovisku, bola modrej farby, ale nie tej tmavej, ale tej bledšej metalízy a vyzerá tiež pekne, bol som prekvapený :-) Akurát nemala vzadu LED, ale tie škaredé žiarovkové svetlá :-( Vpredu som si nevšimol aké mala...bolo to CDTi šepotavý :D
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa xaviersa »

ledky su v baliku s matrixom, alebo za 2kila. ja by som head up bral. hlavne v noci ak by slo vypnut palubak a videl len rychlost na skle tak jemne, alebo navigaciu sipky. taku jednoduchu variantu, to by bolo fasa.
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Ako potesil by som sa mu keby tam bol te Head up display, ale ked nie je vobec v ponuke tak sa pre to nezblaznim :-) radsej by som si priplatil zadne LED svetla, preto ze to meni dizajn zadku ked to svieti :-) hlavne v noci, alebo ked je znizena viditelnost...vyzera to proste super ked to svieti :-)
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa xaviersa »

ach jo, to si priplat led matrix. smiesnejsie uz nemoze auto vypadat, ked si niekto priplati za led vzadu, co su mu na okrasu, ako za funkcne, co su mu prinosom vpredu. auto bez xenonov a led v dnesnej dobe je uz fakt len pre dochodcov na nakupy a k lekarovi, co jazdia za svetla :D
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Asi si ma nepochopil ako som to myslel :-) Keby aj napriek tomu, ze su v predu LED a vzadu len klasicke, by som si priplatil za ne aby boli aj vzadu LED :-) Ten display nie je az tak podstatni aj tak vacsina vyrobcov ich nevie robit aby spravne zobrazovali to co maju zobrazovat...okrem luxusnejsich a drahych znaciek :-) Samozrejme ze LED Matrix by boli prva vec ktoru by som dal do vybavy :-)
Milans
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 27 Júl 2006, 17:22
Auto: Astra H
Bydlisko: BN/TN

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa Milans »

Jeden známy ma vážny záujem o kúpu Astry K. Tiež uvažuje nad LED MATRIX. Predajca ich odporúčal ale hlavne tým, čo veľa jazdia.
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

A zabudol dodať, že hlavne v noci, cez deň si vystačí s denním svietením ;) Kto nejazdí v noci, sú mu LED Matrix tak trocha zbytočné, ale ak má rozpočet, tak nech neváha a priplatí si za ne, človek nikdy nevie kedy sa mu zídu a potom neoľutuje kúpu :thumbup: je to fakt o inom svietenie ako s bežnými žiarovkami a dokonca hovoria, že sú ešte o kus lepšie ako xenóny, pretože svietia viac do biela imitujúce denné svetlo, ktoré neunavuje tak oči pri nočnej jazde ;) a tie Matrix dokonca netreba prepínať z diaľkových na tlmené, to je výhoda...
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36822
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa macil »

Viac biele, viac adidas... :) Biele sveto vytvára v noci väčší kontrast medzi svetlom a tmou a unavuje oči oveľa viac ako svetlo ktoré sa farbou blíži svetlu, ktoré emituje rozžeravené vlákno. Neobstojí ani argumentácia farbou denného svetla. Prirodzené denné svetlo je šírené atmosférou celkom inak ako svetlo, ktoré vychádza z jedného bodu.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa xaviersa »

tu unavu oci zdielam pri bytovom svetle. preferujem klasiku imitujucu slnecne svetlo. ale pri aute sa mi to nepotvrdilo. sice mam halogeny, ale na sluzobnych oktavkach boli xenony a ani 6-7h jazdy neboli pre oci namahave, skor naopak. videl som s nimi lepsie a menej sa silili oci. stretavacie mali dosah dialkovych a ked som zapol dialkove, tak to vobec nesvietilo dalej ako xenonove stretavacie. a to bola mega vyhoda. tie ledky su podla mna v pohode pre oci a plus. samozrejme pre toho kto nejazdi ci jazdi 5tis km rocne a 90% cez den je to zbytocnost, to uznavam.
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Vo všetkých testoch sa hovorí, že LED menej unavujú oči ako ostatné, pretože svetlo sa viac podobá dennému svetlu, nemá také sfarbenie ako xenón do modro-fialova niektoré. Xenónové svetlá už pomaly, ale isto uberajú do úzadia :-) Veľa výrobcov už prechádza na LED techniku, tak asi je lepšia ;)
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2558
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Ja som zas počul presný opak, a síce, že LED produkujú práve modré svetlo a to sa až filtrami následne mení na biele. Niektoré zvieratá, napríklad psy, vraj nedokážu fungovať pri LEDkách v domácnosti. Náš s tým má očividne tiež nejaký problém, lebo odkedy sme vymenili v chodbe žiarovku za LED, snaží sa z chodby utekať ukryť do iných miestností.

LED technika je hlavne drahšia... Za halogénový svetlomet si nemôžu vypýtať toľko, čo za LED Matrix.
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

Všetko okolo 4300K - 5200K je ľudkému oku naprirodzenejšie.
Obrázok
Halogény tomu samozrejme nestíhajú, ale ultra biele LED zase predbiehajú (unavujú oči rovnako rýchlo ako pri viditeľnosti za šera).
Hantie LED Matrixy budú najskôr pracovať dakde vôkol 5000K.
Ďalšou vecou je, ako dokážu usmerniť svetlo na cestu tak, aby sa zbytočne nerozplývalo kade tade po svete, ale osvetľovalo to najdôležitejšie - cestu pred autom. Pokiaľ ľudia z výroby svetlometov pokašlú prácu s parabolami vnútri svetlometu, tak to skončí ako s Vece, kde sebemenej dobrá žiarovka nevyriešila nikdy nič. Vďaka LEDkám v Matrixe sa s tým asi mohli lepšie pohrať, tak mohli pravdepodobne dosiahnuť lepšiu svietivosť pri zachovaní - pre ľudské oko - prirodzenej(šej) teploty svetla, čížé môžu super svietiť a zároveň neunanovať oči ako rôzne ultra cool blue 8000K nadupané tuning žárovečky.
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
Milans
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 27 Júl 2006, 17:22
Auto: Astra H
Bydlisko: BN/TN

Re: ASTRA-K

Príspevok od používateľa Milans »

Kto chce novú Astru K s Led Matrix svetlami si počká o asi 14 týždňov navyše na jej dodanie. Výrobca vraj z Krušoviec pri Topoľčanoch vraj nestíha ich výrobu. Inak modelový rok 2017, ktorý začne augustom 2016, už bude mať povinne GPS sledovanie /systém on star, alebo tak nejak/, kvôli bezpečnosti.
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR"