Zatekanie do kufra - priestor okolo rezervy

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Atlas
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10 Feb 2014, 15:06
Auto: Astra H
Bydlisko: Nitra

Zatekanie do kufra - priestor okolo rezervy

Príspevok od používateľa Atlas »

Dobrý deň ľudkovia.

Najprv popis závady. Zateká mi do priestoru kde je odložená rezerva. Viď foto.

Obrázok

Pre lepšiu predstavu o objeme, viď referenčný bod krivé prsty.

Obrázok

- Dno pod rezervou nie je deravé na žiadnom mieste
- Dno kufra/koberec nie je vlhký ani mokrý, nezateká tam teda ani zhora. Koberec nie je navlhnutý či stuchnutý.

Otázka. Je možné, že sa vlhkosť vyzráža v priestore rezervy od teplého výfuku? Ten je ťahaný zhruba 5 cm od steny rezervy.

Obrázok

Vďaka za postrehy.
Atlas
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10 Feb 2014, 15:06
Auto: Astra H
Bydlisko: Nitra

Re: Zatekanie do kufra - priestor okolo rezervy

Príspevok od používateľa Atlas »

Síce to tu asi veľa ľudí nesleduje, ale rád progres zmonitorujem a keď raz prídem na príčinu, možno pomôže dakomu v budúcnosti:

Update po 1 hodine zavretý v kufri..

Tapacír šiel dole:

Obrázok Obrázok

Červenou vyznačené miesto uchytenia zadných svetiel:

Obrázok Obrázok

Tie isté svetlá zvonka:

Obrázok Obrázok

Pravé OK, ľavé ako jediné naznačuje, že by cez úchyt mohla presakovať dnu voda... Polhodinu cieleným púšťaním prúdu vody hadicou na pravé, ľavé svetlo, anténu či škáru kufrových dverí nebolo vidieť žiaden prienik vody...

Každopádne, ľavé svetlo si vyslúžilo nové tesnenie.

Ak by som aj mal uveriť, že za istých podmienok (umyvárka, dážd a pod.) by cez úchyt zadného svetla voda do vnútra presakovala, nemôžem uveriť tomu, že by si voda našla cestu až k rezerve bez toho, aby zanechala stopy či už na dne kufra alebo na koberci/pláte samotnom.. Nehovoriac o elektrike, ktorá je hneď pod úchytom ťahaná. Viem, čo robí voda s izolačkou či el. káblom, no elektroinštalácia bola nedotknutá. Nehovoriac o kostre rovno pod úchytom svetla. Ak by však aj napriek všetkému cez ten úchyt voda presakovala, som skôr ochotný uveriť tomu, že všetka voda by sa zdržiavala vo vnútri koberca. Nehovoriac o tom, aké obrovské kvantum vody by muselo pretiecť touto mini dierkou aby sa do rezervy natankovalo také veľké množstvo vody.. Za 6 mesiacov, odkedy som bol pri rezerve naposledy... V najhoršom prípade tu môžeme hovoriť o slzení..

Každopádne, vec na teraz uzatváram s tým, že si počkám na prvý silnejší dážď/búrku. Resp. priebežne budem sledovať stav vody okolo rezervy. Fakt, že tá voda sa tam zbiera sa nedá poprieť... Ale kua odkiaľ ;)
robo99999
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 11:16
Auto: Astra G

Re: Zatekanie do kufra - priestor okolo rezervy

Príspevok od používateľa robo99999 »

caute mam trochu iny problem.zistil som ze mam mokry kobercek v kufri ale iba na lavej strane pri priestore pre lekarnicku,aj som dal dole plasty aj tapacir vyzera to tak ze to ide od toho priestoru,lebo dole je otvor, a mokre je to iba ked jazdim a mokre mam aj veci co su v tom priestore.mate s tym skusenosti ako zamedzit prenikaniu vody do vnutra? mozem zapchat ten otvor?a na co vlastne sluzi? vdaka
ASTRA G X20 DTL 60kw rv1998 caravan
Astra j 1.6 cdti 81kw
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR"