Astra J 1.6 (125kw) Problem sania

Moderátori: bukelo, buci_vectra

retroip2
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27 Sep 2015, 20:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie

Astra J 1.6 (125kw) Problem sania

Príspevok od používateľa retroip2 »

Ahojte Oplaci,
Snad som dobre hladal na fore ohladne tejto temy, nic nenasiel preto pisem. Velmi som este neprispieval, avsak potreboval by som, od vas skusenejsich ,poradit.

Mam Astra J ST (125kw)- automat, cca 75k KM (3 roky a 1 mesiac), Servisovane v Autorizovanom (naposledy November 2018) -v tomto auto som sa este vobec svojpomocne nevrtal.

"Auto" zacalo piskat. Pri prechode z plynu do uplne pusteneho plynu, opacne a aj pri jemnom stlaceni plynu. Po odnati krytu motora (na volnobeh) pocujete silny sikot vzduchu, - nasavania. Ked stojim na krizovatke motor sa "rozladi" trocha zacina kyvat s autom.

V autorizovanom mi povedal ze sa jedna o prasknutu membranu v nasavacom viku pri hlave valcov (isto to nema nic s turbom - odpoved). Vymienaju cely kus sania- cena 420e + robota (vraj cca 3hodky). obvolal som niektorych mechanikov, niektori mi odporucali ze radsej oficialny servis, nepustali by sa do toho.

Riesim dilemu (s autom urcite uz neplanujem chodit kym sa neopravi), ci to riesit cez:
-autorizovany, mal by som mat klasik 5 rocnu zaruku (cez Car Garantie) (verim ze aspon na motor je, ale sanie som v popise nenasiel) a viem ze nemam ziadnu priplatkovu zaruku. cize mozno by to pokryla reklamacia
-riesit to cez neautorizovaneho technika, ktory takteo veci robil, vie o co sa jedna, cenu sazmorejme este neviem - ale zrejme vieme na com sme

Ak by som tento komponent nemal v zaruke = nepreplati sa mi, sli by ste aj tak do autorizovaneho ?

Dakujem vam za kazdy nazor

Peter
Astra J Cosmo ST 1.6T 2015
jack
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 12:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Michalovce

Re: Astra J 1.6 (125kw) Problem sania

Príspevok od používateľa jack »

Ako sa rozhodneš to záleži len od Teba, ale výmena spomínanej membrány nie je "žiadná veda", no pokiaľ by si si ju vymenil sám a dáš si trochu pozor (nič nepoškriabeš či neulomíš), tak to v servise ani nezistia. Tu je odkaz na výmenu tej membrány na motore A16XER - postup je identický ako na oturbenej 1.6-tke: https://www.youtube.com/watch?v=xv58gi-1WdE . Myslím, že to dokáže každý priemerne zručný jedinec - nič zložitého, len sa s tým treba pri rozoberaní trochu pohrať. :dakujem:
Opel Astra J 1.6 Notchback - "cosmo"
retroip2
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27 Sep 2015, 20:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Astra J 1.6 (125kw) Problem sania

Príspevok od používateľa retroip2 »

Ahojte,
Po porovnani vzhladu mojho motora s takmer vsetkymi dostupnymi na youtube som uznal ze moj sa stale troska lisil (nesedeli uplne kryty hlavy, a rozmiestnenie srub a podobne) a par stretnutiami s mechanikmi u ktorych som sa rozhodol ze inu cestu nemam, neodvazil som sa do toho pustat sam, skoncil som tym padom v autorizovanom servise.
Samozrejme, dali mi spatne aj "kulanciu", ked som si pytal poskodeny kus, tym padom k staremu kusu sania som sa nedostal,vyslo to cca 300e.

(Mrzi ma ze tak neskora aktualizacia)
Astra J Cosmo ST 1.6T 2015
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"