Astra G klepe a klepe

Moderátori: bukelo, buci_vectra

1lubik1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05 Dec 2015, 08:18
Auto: Vectra B
Bydlisko: Považská Bystrica

Astra G klepe a klepe

Príspevok od používateľa 1lubik1 »

Zdravím majstri, mám jeden oriešok, mám tu astru G 98, 1,6 55kw samizdá X16SZR je kód a robil som piestne krúžky koli spotrebe oleja, hlava samozrejme bola dolu lebo sa miešala voda s olejom a klepalo tam niečo v hlave, myslel som že hyroštely, dal som hlavu na repas, meneli gufierka, zabrusovali ventile aj tlakovanie a brusenie hlavy spraveli, vravel som im ze motor aj klepal nech skontroluju hydrostely, a poskladam auto s ygeneralkovanou hlavou a cuduj sa svete klepe, reku dobre asi sa vyserkali na kontrolu hydrostelov, nakonec som objednal nove a nahodil a motor kua klepe dalej, od vane to nejde ked som mal auto zdvihnute, len z vrchu, mal som za behu motora aj dole vicko ventilov a nezda sa mi zvuk vychadzajuci od ventilu, mal som vonku sviecky a tocel motorom a neklepal bez kompresie a bez odpalu

taaak proste nezuším zatial, neriešel to ktosi už prosím???
1lubik1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05 Dec 2015, 08:18
Auto: Vectra B
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Astra G klepe a klepe

Príspevok od používateľa 1lubik1 »

ešte somm si myslel že s tym klepanim nebude nejaký zvlášť problém, lebo keď som rozoberal tú hlavu našiel som dve sviečky povolená asi o tri závity, táák vravíím asi je to jasnéé, ale nie je
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22942
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Astra G klepe a klepe

Príspevok od používateľa langdon2 »

Ked sa menia hydrostely, na tomto motore sa odporuce vymenit aj vackovy hriadel.. ale tak ked si to mal rozobraty, asi si videl v akom je stave..

Tesnost vyf. zvodov je dobra? Tam ked to zle tesni, to dokaze robit riadne klepot..Uz mi tak raz jeden pan priniesol Astru G X16SZR, ze vymenit hydrostely.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
1lubik1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05 Dec 2015, 08:18
Auto: Vectra B
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Astra G klepe a klepe

Príspevok od používateľa 1lubik1 »

Praveze ta vacka vyzera ok, a pretesnena je tam uz cela hlava, setky tesnenia samozrejme nove aj na vyfuk aj na sanie, ale jednoznacne vyberiem este vyfukove aj sacie zvody ci tam nie je aj prasklina zospodu alebo co, lebo z vrchu to mam pozrete a nic, mne to ale aj pripada ze kde som dal robit hlavu zabrusili ventily vymenili gufierka ale nepozreli vodídka a niektory ventil sa bud nestiha vracat dobre alebo co, ale to by sop videl asi aj ked som zhodil s toho hlavu ze je na niektorom pieste odtaceny ventil a nic, taaaak neviem, skuuušať hladať asi jedine
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22942
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Astra G klepe a klepe

Príspevok od používateľa langdon2 »

Na tvojom motore sa ventily s piestmi nikdy nestretnu.. cize nic by si nevidel...

Ano, aj voditko moze robit taky randal.. Ale hadam ich min. skontrolovali, ked robili tu hlavu.. ak nie, by som im to reklamoval!
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
1lubik1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05 Dec 2015, 08:18
Auto: Vectra B
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Astra G klepe a klepe

Príspevok od používateľa 1lubik1 »

Chlapi ja som cicvor, ja som tu vacku pozrel okom, ryhy nemala nejaka vydreta sa mi nezdala az teraz kej som znova zhodel vicko a pozeral ci vlastne neni aj zapchata ci strieka olej cez vsetky kanaliky, som zistel ze na stvrtom valci na sacom ventile je fakt spicka z nej zodrata a ostra hrana, a to som zistel az tak ze som po nej presiel prstom, diky aj tak za rady a pomoc, prije nova vymenim, jak by bol problem este sa ozvem, ale aspon som im skontroloval aj vyfukove zvody noooo, moozu byt radi hehe

ten kto hovorel ze vyrobca predpisuje s vymenou hydrostelov aj vymenu vacky mal pravdu :shy:
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"