astra j radiaca paka

Moderátori: bukelo, buci_vectra

deutsch autos
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 26 Nov 2009, 23:54
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ruzomberok
Kontaktovať používateľa:

astra j radiaca paka

Príspevok od používateľa deutsch autos »

nazdar chlapi.vopred sa ospravedlnujem ak som temu zle zaradil.ide o radiacu paku ktora sa mi nevracia do neutralu po vyhodeni rychlosti....nieco v pake prasklo a zjednej strany kde su stupne 1 a 2 sa nevrati do neutralu ...rozobral som vrch paky a vidno tam vyskocenu strunu.....na vrchu su styri skrutky preto sa chcem poradit ci to niekto rozoberal a ako nato....mam odobrat bocne plasty a vybrat cely mechanizmus alebo staci z vrchu odskrutkovattie styri skrutky ? da sa to vobec rozobrat a opravit?? ci cely ten mechanizmus radenia treba vymenit?? v servise to predavaju len ako komplet cena bude asi vysoka no na netesom nasiel celu paku za dobru cenu len je 6 stupnova manualna a ja mam 5 dalo by sa to nejak vyskladat,?, ak mozte poradte aky postup zvolit ci to mam vobec rozoberat....alebo to treba cele vymenit a ako pri tom postupovat vdaka
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
jack
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 12:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Michalovce

Re: astra j radiaca paka

Príspevok od používateľa jack »

Rozobrané som to nemal, ale videl som ten radiaci mechanizmus - no pokiaľ si tam videl vyskočenú pružinu (tú vľavo hore na boku kulisy), tak sa dobre popozeraj na dôvod vyskočenia, či tam nemáš niečo zlomené alebo prasknuté a pokús sa dať tu pružinu naspäť, potom vyskúšaj radiť jednotlivé rýchlosti, či to nevyskočí znova.
Myslím, že tie štyri skrutky sú upevňovacie skrutky celej kulisy radenia ku karosérii, ale nie som si 100% istý - pokiaľ ich uvoľníš, tak sa bude dať pravdepodobne celá kulisa aspoň pridvihnúť (pre vybratie by si musel odpojiť obidve tiahla buď od prevodovky alebo od kulisy).
A pýtal si sa na opravu v servise Opel, čo Ti na to povedali?
Opel Astra J 1.6 Notchback - "cosmo"
deutsch autos
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 26 Nov 2009, 23:54
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ruzomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: astra j radiaca paka

Príspevok od používateľa deutsch autos »

ano je to presne ta spruzina na boku mal som to dnes z vrchu rozobrate ale len pakusom vybral von...mam to nafotene ale neslo mi sem pridat fotky a ta spruzina je nie vyskocena ale normalne zlomena....zda sa mi akosi skoro take nieco som este nevidel...no a prave to neviem ako cely ten mechanizmus vybrat von...ked odpojim tiahla nebude problem to vratit naspat?nikdy som to nerobil... nieze uz nebude mozne dobre hadzat rychlosti...lebo auto je normalne pojazdne len mi paku nevracia na neutral...v opli som este zatial nebol.myslim si ze by mi vymenili cely radiaci mechanizmus celu tu kulisu...na internete som nasiel celu paku komplet este aj s kozou a celou pakou aj s tiahlami za cca 70 eur....original pouzite diely ale boli to nejake polske stranky...
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
jack
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 12:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Michalovce

Re: astra j radiaca paka

Príspevok od používateľa jack »

Skoč do servisu Opel a spýtaj sa, či sa dá vymeniť len pružina alebo celá kulisa a uvidíš. Tu je odkaz na predaj celej kulisy, ale 6° prevodovka: http://www.autobazar.sk/9016998/radiaca ... iv-j-1-6i/ , popr. skús kontaktovať tu na fóre uživateľa s nickom "swabel", ten Ti bude vedieť poradiť.
Opel Astra J 1.6 Notchback - "cosmo"
deutsch autos
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 26 Nov 2009, 23:54
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ruzomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: astra j radiaca paka

Príspevok od používateľa deutsch autos »

tu 6 stupnovu som nasiel neviem ci by to pasovalo....a nasiel som aj 5 stupnove len neviem jk sa to presne da vymontovat...idem mu skusit napisat ss...
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Používateľov profilový obrázok
Dulus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26 Máj 2014, 09:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Vranov

Re: astra j radiaca paka

Príspevok od používateľa Dulus »

Tento problem som mal aj ja, praskla mi ta pruzina po 55 000 km ... tiez tam ako je 1-2. jednoducho unava materialu. Tipujem ze mas tiez zlozvyk skusat ci je zaradena rychlost tym ze zakyvem pakou prave tym smerom kde je 1-2 :D .Samostatna pruzinka sa samostatne objednat neda, predava sa iba cela paka ako komplet. Rozobrat a vymenit to nie je uplne najjednoduchsie, zveril by som to asi niekomu kto to uz robil/robi castejsie a vie ako na to. Nemusi byt origo Opel, urcite najdes mechanika co ti to za nejake eurace spravi, ak mu aj pripadne paku donesies (mysli ale na to ze ta uz asi tiez ma nieco za sebou a tak ta pruzinka uz tiez nebude nova a moze znova prasknut). Myslim ze origo nova spolu s vymenou to stalo do 200 ci 300 €. Kompatibilitu medzi 5-6 stupnovuu prevodovkou ti neviem povedat. Este sa mi nieco mari ze mechanik mi vravel ze sa to objednava podla toho aku prevodovku mas (do J-cka isli rozne typy F17-5 ,F40-6, M32-6, .... ci tak nejako, ale kedze ty mas 5 stupnovu tak je to asi len ta F17) takze asi to nebude kompatibilne.
Opel Astra J Cosmo HB 2015 1.6 CDTI
Opel Mokka Cosmo 2013 1.4T 4x4
ex Opel Astra J Enjoy HB 2010 1.6
*Opel Astra J ST Cosmo 2012 1.4T*
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"