olej opel astraJ 1.6 CDTi

Moderátori: bukelo, buci_vectra

ci_ko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27 Mar 2015, 21:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava

olej opel astraJ 1.6 CDTi

Príspevok od používateľa ci_ko »

viem mi niekto povedat aky olej by som mal kupit pre opel astra 1,6 CDTi(81kW) a aky objem oleja je potrebny. potrebujem ist na garancnu prehliadku a chcem by som si sam kupit olej. dik za radu
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: olej opel astraJ 1.6 CDTi

Príspevok od používateľa Komo »

Odporucam najprv zistit, ci s tym dany servis nema problem.

Inak typ oleja by si mal mat uvedeny v servisnej knizke ale predpokladam ze to bude GM 5W-30 a kup 5L bandasku.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
jack
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 12:25
Auto: Astra J
Bydlisko: Michalovce

Re: olej opel astraJ 1.6 CDTi

Príspevok od používateľa jack »

ci_ko - pokiaľ ideš na garančnú prehliadku, či prvú alebo druhú (auto je v záruke), tak by som Ti doporučoval, aby Ti dali ich olej (v servise) - nie tvoj donesený, pretože pokiaľ by si mal pozdejšie nejaké problémy s motorom, tak ti neuznajú prípadnú reklamáciu - a ver tomu, viem čo hovorím, mám tiež novú Astru J a tiež som si zo začiatku chcel doniesť svoj olej, no urobili mi dobrú zľavu na olej, tak som to nechal plávať.
Prečo to tak praktizujú? Pretože Opel má "takú politiku" - skús sa na to spýtať v servise a sám uvidíš - vysvetľovanie prečo by bolo na dlho - ani ja celkom nechápem tento ich postoj, no budiž .
V servise na garančke Ti do motora nalejú aj tvoj olej, ale Ti to zaznačia do servisnej knižky a budú ho brať ako neoriginálny.

Množstvo a druh už napísal komo, len doplním, že olej musí splňať špecifikáciu Dexos 2.
Opel Astra J 1.6 Notchback - "cosmo"
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: olej opel astraJ 1.6 CDTi

Príspevok od používateľa Signum »

vlastný olej by som nenosil resp. sa obávam,že ti ho tam aj niekto naleje
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
Dulus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26 Máj 2014, 09:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Vranov

Re: olej opel astraJ 1.6 CDTi

Príspevok od používateľa Dulus »

K teme ano je to 5W-30 a tato 1.6 CDTI ma kapacitu nieco cez 5l. A zmier sa s tym ze zaplatis peknu sumu (u mna pri prvej vymene 150 €).
Preco ma Opel taku politiku, lebo sa nehambia a liter oleja predavaju za 25 € .. bezne taky olej kupis za nieco okolo 30 € 5L kanister ... tak si spocitaj aku marzu tam maju ... a ludia im nosili original GM oleje aj s hologramami atd atd . tak to vyriesili tak ze napisali talcovu spravu ze zistili ze sa na Slovensko doviezli neviem kolo desattisicov litrov oleja v original kanistroch, ale vraj nepresiel kontrolou kvality, a tak ho nemozu brat ako original. Takze dobry olej, je len ten ich za 25€ za liter :odpadnem:
Proste to co si usetril mozno pri kupe auta na nejakej tej zlave das na servise.. dnes nie je zadarmo nic
Opel Astra J Cosmo HB 2015 1.6 CDTI
Opel Mokka Cosmo 2013 1.4T 4x4
ex Opel Astra J Enjoy HB 2010 1.6
*Opel Astra J ST Cosmo 2012 1.4T*
Používateľov profilový obrázok
Shindo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 20 Dec 2008, 09:32
Auto: Astra G
Bydlisko: Sliač

Re: olej opel astraJ 1.6 CDTi

Príspevok od používateľa Shindo »

Chlapi troska ste vedla :) O tomto ste nepoculi?
Nenechajte sa obmedzovať. MÁTE PRÁVO UŠETRIŤ!
Je celkom pochopiteľné, že výrobcovia a ich značkové servisy sa pokúšajú šíriť nepravdivé tvrdenia o oprave vozidiel v záruke. Skutočnosť je však iná. Nenechajte sa obmezovať a ČÍTAJTE:
Tzv. Bloková výnimka - legislatívna úprava Európskej komisie č. 461-2010
sa mimo iného týká aj možnosti servisu a údržby nových vozidiel v záruke v nezávislých autoservisoch a jasne definuje, že záručná doba nesmie byť viazaná na opravy a prehliadky v značkových autoservisoch a použitie originálnych náhradných dielov.
Vozidlo v dobe platnosti záruky nemusí byť opravené len v autorizovanom servise (okrom výmeny a opravy dielov s výrobnou vadou a zmluvných záväzkov).
Výrobca nesmie odmietnuť uznať záruku v prípade, že zákazník nechal opraviť svoje vozidlo v nezávislom servise pri dodržaní všetkých výrobcom určených servisných podmienkach a použitiu originálnych alebo kvalitatívne rovnocenných dielov. Túto podmienku servisy siete PARTNER ELIT splňujú.
Nákup vozidla a jeho servis (popredajné služby) sú už dve rôzne veci.
So svojím novým vozidlom môžete jazdiť do overeného a spoľahlivého nezávislého servisu, pre ktorý sa rozhodnete a je schopný takúto opravu a servis kvalitne previesť.
Každý poskytovateľ služby, teda aj autoservis, je zodpovedný za svoju prácu a nesie zodpovednosť za jej kvalitu.
Všetky servisné úkony musia byť dôkladne zdokumentováné, poskytovateľ opráv vozidiel musí poskytnúť písomné doklady o všetkých prevedených úkonoch, zápis do servisnej knížky a zoznam montovaných dielov.
OPEL ASTRA H CARAVAN 1.9 CDTI 110KW r.v. 2007
OPEL ASTRA G 1.4 16V (Z14XE) r.v. 2001
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2558
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: olej opel astraJ 1.6 CDTi

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Papier znesie vela, aj reklama Elitu.
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
Používateľov profilový obrázok
Shindo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 20 Dec 2008, 09:32
Auto: Astra G
Bydlisko: Sliač

Re: olej opel astraJ 1.6 CDTi

Príspevok od používateľa Shindo »

To nieje len papier,ale to ti povedia v kazdom servise aj v autorizovanom ked sa ich opytas :)
OPEL ASTRA H CARAVAN 1.9 CDTI 110KW r.v. 2007
OPEL ASTRA G 1.4 16V (Z14XE) r.v. 2001
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2558
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: olej opel astraJ 1.6 CDTi

Príspevok od používateľa alcom1234 »

To je pekna, len realita je ina. Ale ak mas dobre skusenosti, tak ok :) ja ich nemam, nielen v opel servisoch (ale aj Skoda napriklad, ked uz menujeme znacky)
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: olej opel astraJ 1.6 CDTi

Príspevok od používateľa xaviersa »

realita je taka, ze to plati. Len clovek si nesmie nechat s....t na hlavu. Druhe auto v zaruke a nosim si vzdy vlastny olej, material. Samo ten, co je cenovo u nich zbytocne predrazeny. Zaruka platila aj pri prvom J-cku a plati aj teraz.
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"