Astra J, 1.6 turbo 132 kw, nepravidelny chod pri starte

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Vrajn
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14 Aug 2015, 10:31
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava

Astra J, 1.6 turbo 132 kw, nepravidelny chod pri starte

Príspevok od používateľa Vrajn »

Pozdravujem vsetkych, mam nasledovny problem:

Pri starte za studena (po tom ako auto stoji cez noc alebo cely den - aj v tychto teplach) motor naskoci, niekedy zdochne, prip. kolisu jemne otacky a motor ide nepravidelne - dusi sa, trva to cca do 30 s - neda sa s autom ist, motor proste nejde, potom sa otacky ustalia a vsetko je ok. Ked je motor teply, startuje bez akychkolvek problemov. Nerobi to zakazdym, mozno 3-4 krat z 5 startov.
Trva to cca 1-2 mesiace, 1. krat sa mi to stalo este min. rok v septembri, potom celu zimu bol klud. Zacalo to robit ked ranne teploty stupli nad cca 20 st.

Par faktov: kod motora A16LET, auto ma 103 tis. km, od 58 tis. je tam plyn tartarini - s tym nie su problemy - je tam automaticke domazavanie ventilov.
Pred cca 3 tyzdnami som menil zapalovaciu listu - vtedy motor siel uplne zle, po vymene je motor za tepla absolutne ok - na benzin aj plyn jazdi bez akychkolvek problemov.
Sviecky su tam 30 tis. original, tie su vyrobcom na 120 tis., menit planujem kazdych 60, svieckami si myslim, ze to nie je.
Chlapik znamy servisak mi poradil vyscistit skrtiacu klapku - bol tam sajrajt tak som myslel, ze to bude ok, ale nepomohlo.
Kedze jazdim na plyn, benzin tankujem bud shell Vpower alebo raz za pol roka vyjazdim na benzin s pridanym aditivom na precistenie pal. systemu.

Diagnostika nehlasi ziadnu chybu.

V opli som nebol, tu v BA by som ich asi pri otvoreni dveri hned poslal kade lahsie - zo skusenosti.

Ak ma niekto cennu radu, budem povdacny, prip. ak je viete o niektom kto je dobry v servise oplov, dajte vediet.

Vopred velka vdaka.
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: Astra J, 1.6 turbo 132 kw, nepravidelny chod pri starte

Príspevok od používateľa Komo »

Pri teplom aute ti motor naskoci pravdepodobne hned na benzin, kdezto studeny ide na benzin.
Chcel by to diagnostiku, pozriet hodnoty na lambdach atd.

Eventualne, mozes skusit vyjazdit pol nadrze cisto na benzin, ci sa to bude opakovat, alebo dat skontrolovat/nastavit plyn.
Pripadne pozriet aj tlak vo valcoch, ci nebude niektory ventil nahlodany.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Vrajn
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14 Aug 2015, 10:31
Auto: Astra J
Bydlisko: Bratislava

Re: Astra J, 1.6 turbo 132 kw, nepravidelny chod pri starte

Príspevok od používateľa Vrajn »

Vzdy motor startuje na benzin, ci teply alebo studeny motor, az RJ LPG vyhodnoti vhodne podmienky, prepina na LPG. Pred cca 2500 km som robil komplet servis benzin aj plyn, komplet nastavenie aj kalibracia vstrekovacej listy LPG, po servise som celu nadrz vyjazdil na benzin + s aditivom na precistenie. Robi to aj tak.

Mne to pride akoby pri starte chybal motoru dostatocna zmes ci uz paliva alebo vzduchu - preto som riesil tu klapku.

Mozem skusit premerat tie tlaky.
peet99
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 05 Mar 2014, 22:00
Auto: Vectra C

Re: Astra J, 1.6 turbo 132 kw, nepravidelny chod pri starte

Príspevok od používateľa peet99 »

Ahoj ako si to vyriesil? ak vobec? Mam na rovnakom probleme tiez podobne priznaky pri starte, az na to, ze ked nastartujem viem tak do 5 sekund uz normalne ist. Ale startovanie ide tazsie a naj to nie vzdy. Dakujem
DOMKO3
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05 Sep 2018, 07:37
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Štós

Re: Astra J, 1.6 turbo 132 kw, nepravidelny chod pri starte

Príspevok od používateľa DOMKO3 »

Čauko mohol by si prosím ťa napísať ako si to vyriešil s tým štartom ?Mám ten istý problém a neviem si rady a v servise už vôbec nie.Alebo sa len tak tvária.Ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"