Kontrolka motora

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Radeno

Kontrolka motora

Príspevok od používateľa Radeno »

Ahojte kolegovia,
zacala mi blikat kontrolka elektroniky motora. Auto mi trha pri jazde a pri volnobehu mi svieti dana kontrolka. Viete v com moze byt problem a aka bude cena opravy? :cry:
Dakujem vam za odpoved.
Ahojte
Radeno 0905012393
Astra G 1,6 16V, r. 2001, 200.000km
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

Ja Ti určite neporadím, ale jednoznačne treba isť na diagnostiku motora, kde Ti nájdu chybu.... Kontrolka Ti môže svietiť pre milion dôvodov... Mne sa auto chovalo podobne, ako píšeš Ty , na diagnostike zistili vadný EGR ventil... Asi tolko moj neodborný názor, ale ani naši chlapci Opeláci , čo sa vyznaju, Ti podla toho, čo píšeš, nenapíšu nič iné... ved uvidíš... :shock: možno mam, aj ked som " len baba " raz pravdu... ? :lol:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Lea napísal:Ja Ti určite neporadím, ale jednoznačne treba isť na diagnostiku motora, kde Ti nájdu chybu.... Kontrolka Ti môže svietiť pre milion dôvodov... Mne sa auto chovalo podobne, ako píšeš Ty , na diagnostike zistili vadný EGR ventil... Asi tolko moj neodborný názor, ale ani naši chlapci Opeláci , čo sa vyznaju, Ti podla toho, čo píšeš, nenapíšu nič iné... ved uvidíš... :shock: možno mam, aj ked som " len baba " raz pravdu... ? :lol:

Tvoja odpoveď je vyčerpavajúca. Obrázok :wink:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Radeno

Kontrolka motora

Príspevok od používateľa Radeno »

Tak uz som sa vratil z Opla.
Nepamatam si co to bolo ale asi ten 4. ventil ak si spominam a oprava vraj 5.500 Sk za 10 minut vymeny. Spominali aj cievku zapalovania, myslim. To auto bolo sluzobne, takze na nom "Hiltaci" jazdili co to dalo.
Ahojte
Radeno
jakub-ko

Príspevok od používateľa jakub-ko »

2 lea : normalne nenachadzam slovo ani slovicko :lol:
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

jakub-ko napísal:2 lea : normalne nenachadzam slovo ani slovicko :lol:


Som poctená za tolké chvály :oops: privádzate ma do rozpakov mládenci. Ale toto si uprimne myslím, by vedela aj moja 14 ročná dcera. Ale dakujem za povzbudivé reakcie. Máte to u mna... :wink:
jakub-ko

Príspevok od používateľa jakub-ko »

mna to velmi velmi tesi :lol:
Radeno

KONTROLKA MOTORA

Príspevok od používateľa Radeno »

Lea napísal:
jakub-ko napísal:2 lea : normalne nenachadzam slovo ani slovicko :lol:


Som poctená za tolké chvály :oops: privádzate ma do rozpakov mládenci. Ale toto si uprimne myslím, by vedela aj moja 14 ročná dcera. Ale dakujem za povzbudivé reakcie. Máte to u mna... :wink:


Myslim, ze 14rocna dcera by to nevedela, pokial by nemala TECH(diagnostika zavad) a nevyznala sa v diagnostikovani poruch.
Nebol to EGR. Diesmodul 4. v. zapalovania. Zaplatil som nakoniec 2.500 Sk cez mechanika...
Ahoj.
Radeno
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

Myslím,že Tysi ma zle pochopil. Ja som písala, že treba isť na diagnostiku, aby zistili, prečo Ti svieti kontrolka- a že treba isť na diagnostiku pri rozsvietenej kontrolke, že TO by vedela moja dcera.... Nie určiť, čo tomu je... A ja som nepísala , že Ty maš problém v EGR ventile, ale že to može byť milion dovodov, prečo svieti kontrolka a konkretne u mna to bol EGR ventil. Treba si lepšie čítať... Ale v dobrom. :wink: Ja tu mam najmenej čo sa hrať na mudru, len som mala podobný problém. Teraz napr. mi občas preblikne kontrolka motora, išla som na diagnostiku a je to snímač detonácie. Nabudúce možno další snímač- je ich tam vela.... Vela zdaru! :wink:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

2 Radeno:
Čo je to "Diesmodul 4. v. zapalovania" ?
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Radeno

kontrolka motora

Príspevok od používateľa Radeno »

macil napísal:2 Radeno:
Čo je to "Diesmodul 4. v. zapalovania" ?


Zrejme je to slang.
Ked das na Astre G dole kryt motora tak vyskrutkujes cierny palstovy diel, ktory zakryva 4 sviecky. To bolo menene. Neviem presny nazov daneho dielu.
Radeno
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: kontrolka motora

Príspevok od používateľa macil »

Radeno napísal:
macil napísal:2 Radeno:
Čo je to "Diesmodul 4. v. zapalovania" ?


Zrejme je to slang.
Ked das na Astre G dole kryt motora tak vyskrutkujes cierny palstovy diel, ktory zakryva 4 sviecky. To bolo menene. Neviem presny nazov daneho dielu.
Radeno

Aha, tak to bude zapaľovacia lišta. To je jedna z ďalších vychytávok Opla, keď jednotlivé káble k sviečkam nahradil jednou spoločnou lištou, čím prípadnú opravu predražil cca 4-krát. :?
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
jakub-ko

Príspevok od používateľa jakub-ko »

ale aj felicia ma zapalovaciu listu :lol:
Používateľov profilový obrázok
Fastspeed
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 16:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fastspeed »

jakub-ko napísal:ale aj felicia ma zapalovaciu listu :lol:


Ale to neni Opel! To je skoro fócvágen :lol: , a tie dve značky sa skoro nemajú radi.
Radeno

Re: kontrolka motora

Príspevok od používateľa Radeno »

macil napísal:
Radeno napísal:
macil napísal:2 Radeno:
Čo je to "Diesmodul 4. v. zapalovania" ?


Zrejme je to slang.
Ked das na Astre G dole kryt motora tak vyskrutkujes cierny palstovy diel, ktory zakryva 4 sviecky. To bolo menene. Neviem presny nazov daneho dielu.
Radeno

Aha, tak to bude zapaľovacia lišta. To je jedna z ďalších vychytávok Opla, keď jednotlivé káble k sviečkam nahradil jednou spoločnou lištou, čím prípadnú opravu predražil cca 4-krát. :?


Asi to bude ta lista, lebo je to ten jeden kus a lista mi skor sedi ako nazov. Tak som zaplatil 2500 a vymazal mi tu kontrolku z displaya.
Ahoj
Radeno
Používateľov profilový obrázok
vittore
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 28 Apr 2006, 08:21
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vittore »

ahojte klubáci,

mám jeden problém.... 3 dni som boli mimo domu, na služobke /zatiaľ okukovala fórum priateľka/ a auto som nechal v garáži... šiel som si niečo vybaviť, išiel zaparkovať.... vybral som kľúč zo zapaľovania a motor šiel ďalej a ručička ostala na otáčkach ....
potom som dnes ešte 2x parkoval, a stále mi to robilo... :( neviete, čo to môže byť :?:
Astreroid 3-dv., 1.6/16V, 74 kw
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

:shock: :shock: :shock:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Žeby problém v spínačke? Ale to len tipujem.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

Ja by som tipol aj kluč-je to len tip.....pri štarte zapne ,ale už nevypne....Vittore ,ten motor ti ešte stále ide? :shock:
Používateľov profilový obrázok
vittore
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 28 Apr 2006, 08:21
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vittore »

nejde... nejako to vypnem
Astreroid 3-dv., 1.6/16V, 74 kw
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"