Astra J - trhanie/trasenie pri štarte VIDEO

Moderátori: bukelo, buci_vectra

noodles222
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 18 Júl 2012, 11:04
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Astra J - trhanie/trasenie pri štarte VIDEO

Príspevok od používateľa noodles222 »

Ahojte,

Obraciam sa na vas so zufalou prosbou o pomoc, lebo už sa to neda vydržať so servisom v PP.. Jednoducho hanba !

Takže - OPel Astra J, ročník 2012, najazdených 18 000 km, 1,4 turbo, 103 kw

Auto 3 mesiace od kupy, začalo vykazovať nasledujuci problem..(vid video) Pri štarte ked je studený motor, naštartujem, a s autom trasie (niekedy 5 sekund, niekedy aj 20), z vyfuku ide nepravidelný zvuk (akoby strieľalo), otačky kolíšu hodne. Najskôr ako keby sa išlo zadusiť, potom vystrelia nahor.. 2 x sa stalo, že sa rozsvietila kontrolka motora - na diagnostike ukazalo "problem so spaľovaním". Inokedy sa kontrolka nerozsvieti.. Je pravdou, že ked sa rozsvietila, bolo to už extrémne..

Čo je zaujimave, tento jav sa nevyskytuje resp. sa nevyskytol počas obdobia od cca konca Novembra do cca Marca :) pri nizkych vonkajších teplotach to skratka nerobí. V servise vymenili - modul zapaľovania, vstreky, regulator tlaku paliva. Posledne mi to spravilo vždy, ked som prešiel dlhšiu trasu (cca 60 km, auto som nechal vychladnuť, a ked naštartujem, tak sa to stane) Pri kratkych trasach to nezvykne robiť, ale v minulosti sa stalo, že občas aj vtedy.

Servis - škoda slov.. Skratka nevedia, a podla mna ani vedieť nechcu.. Hoci už sa to stalo aj pred nimi, počuli to, ale nevedia. Poslal som im nasledujuce videa, oni to len preposlali niekde bohvie kde, a čakaju na odpoved.. Rozmýšlal som ešte nad nejakým diagnostickým softwarom (OP-COM, ale ten nema moj motor v databaze), ktorý by som spustil pri každom štarte, a keby to spravilo, možno by sa tam dalo zistiť, čo to môže byť.

Je možné, žeby to bolo čerpadlo?

Nie som veľký odborník do aut, tak ale rozhodol som sa, že to skúsim riešiť po vlastnej linke, 2 roky sa servis nevie rozhýbať, tak čo už.. aspon sa niečomu priučím :)

Tu su videa ako to asi znie - hoci kvalita nie je moc dobra.. V prvom videu, sa to vyskytne od 0:21 - do 0:27.. motor akoby niečo pridusí, a zvuk ala 3 valce

http://www.youtube.com/watch?v=_z65-DxpVxI

V tomto druhom videu, je to od začiatku až po 0:18 sekundu, kedy sa motor rozbehne akoby plynule

http://www.youtube.com/watch?v=qQolImo-TK8

Prosím, pomôžte, som bezradný uplne..

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Astra J - trhanie/trasenie pri štarte VIDEO

Príspevok od používateľa Eisy »

Ja ti neporadim, len sa cudujem nad tvojou trpezlivostou. 2r. riesit jeden problem ... Fuuuuuuu
noodles222
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 18 Júl 2012, 11:04
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: Astra J - trhanie/trasenie pri štarte VIDEO

Príspevok od používateľa noodles222 »

no neporadil si, ale nevadi :)

tomu sa čuduje každý, ale čo robiť? to je otaazka.

Tak som prišiel s tým, že odstupujem od zmluvy, chcem vratiť auto.. samozrejme, treba to riešiť sudnou cestou, a ak by som aj vyhral (čo asi ano, ale vačšinou čo čítam počúvam tak prd z toho) vratia mi prachy minus amortizacia atd.. nove auto samozrejme nedostanem.. a mam tam ešte rok leasing :( doslova zviazané ruky.. a teraz si zober, že vymenili mi regulator tlaku paliva v Oktobri, auto išlo ako hodinky 6 mesiacov, a teraz ked sa oteplilo zasa to robi.. čiže 6 mesiacov maš pocit že je všetko OK a na vine bol regulator paliva.. prideš do servisu, nechaš im auto, 3 dni je u nich v garaži - všetko klape, všetko ide.. Prideš domov, ideš s autom do prace zasa to zhapruje.. na porazenie.. jedine čo mi ostava točiť to na video, alebo ako som spomínal, su na intrnete rôzne diagnosticke softwary, tak možno pojdem do toho..
Používateľov profilový obrázok
mbohus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22 Júl 2013, 20:52
Auto: Astra J

Re: Astra J - trhanie/trasenie pri štarte VIDEO

Príspevok od používateľa mbohus »

ako sa hovori topiaci sa aj slamky chyta. dnes vysiel tento clanok:

Kód: Vybrať všetko

http://www.svetandroida.cz/torque-profesionalni-diagnostika-automobilu-androidem-201404

a nie je to drahe, takze za pokus by to mozno stalo.
Astra J ST 2011 1.7CDTi 81kW
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Astra J - trhanie/trasenie pri štarte VIDEO

Príspevok od používateľa macil »

S diagnostikou to má spoločné pramálo.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
jackdaws
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 19 Apr 2010, 18:09
Auto: Astra J

Re: Astra J - trhanie/trasenie pri štarte VIDEO

Príspevok od používateľa jackdaws »

osobne by som skusil toto :
http://auto.bazar.sk/9030314-diagnostik ... recorderii

ja som ju kupil a za tie peniaze je to lepsie ako diagnostika,
dokaze to nonstop logovat ma to vlastnu pamat... len odpojis pripojis k pc
a mas komplet prehlad co sa s motorom dialo...
mozno by toto pomohlo ak by si videl co ja viem ze ti napr neotvara (pri diesli ) egr
alebo sa znizi prietok palivo ....
2.0 CDTi 121kw ST
Miro1983
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29 Máj 2014, 08:34
Auto: Astra J

Re: Astra J - trhanie/trasenie pri štarte VIDEO

Príspevok od používateľa Miro1983 »

Ahoj,mam rovnaky motor a rovnake problemy ako ty. Tiez som bol s tym niekolko krat v servise. Mne to casto po traseni vyhadzovalo este hlasku ESP. Vymenili mi zapalovaci modul,skontrolovali sviecky. Chvilu to bolo bez problemov a potom to zacalo opat. Nakoniec mi poradili aby som skusil vymenit benzinku,ze tento motor je viac haklivy ako ine?! Tak som to skusil a mal som zase na chvilu pokoj,cize to asi pomohlo. V poslednom case mi to obcas jemne zavibruje-nepravidelny chod motora ale pridam trosku plynu a hned to prestane. Ak mas nejake nove skusenosti,daj vediet. O 2 mesiace mi konci 2rocna zaruka, tak rozmyslam,ci to nepojdem dat pozriet este pre istotu raz do servisu.Mozno prisli na nieco nove ohladom tohto problemu.
deutsch autos
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 26 Nov 2009, 23:54
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ruzomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Astra J - trhanie/trasenie pri štarte VIDEO

Príspevok od používateľa deutsch autos »

vyskusaj este tento servis:

http://www.teoracing.sk/?servis-opel,110
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Používateľov profilový obrázok
DIAMONDS
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 07:05
Auto: Zafira A
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: báb

Re: Astra J - trhanie/trasenie pri štarte VIDEO

Príspevok od používateľa DIAMONDS »

Vyskušat inu benzinku ved všetok benzin na pumpach je zo slovnaftu sem tam pumpa omw berie naftu a to len naftu zo schwechatu možno použivat aditivfovany benzin to by mohlo mat vpliv ale vo večšine pripadou určite nie taky rapidny.
OPEL Zafira 2.0dti 07/2002 vin:W0L0TGF7522206120 op-com diagnostic
DOMKO3
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05 Sep 2018, 07:37
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Štós

Re: Astra J - trhanie/trasenie pri štarte VIDEO

Príspevok od používateľa DOMKO3 »

Zdravim Ťa Noodles,mam ten istý problem s autom pri studenom štarte trasie a ide akoby na 3 valce.Nerobí to vždy,za tepla a počas jazdy bez problemov,menil som sviečky,zapalovaci modul,regulator tlaku paliva,servis je bezradný.Mohol by si dať vedieť ako si nakoniec dopadol,čo bol skutočný problém .Ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"