Problem v EGR ventile?

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Turtles
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14 Mar 2013, 12:40
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra

Problem v EGR ventile?

Príspevok od používateľa Turtles »

Zdravim
Mam problem. V sanií motora som mal umiestnené normálne že piliny (vid foto). Vycistil som to ale problem je ze v EGR ventile to je tiez a niekedy zostane vyskoceny a nenastartujem. Po odmotovani a prebhnuti na elektrine EGR vybieha a zaskaju cize funguje no ale spravil som to a vsetko pohode ale motor nejde nastartovat. Vybehnu kontrolky ale motor je hluchy. Chcem sa spytat, je problem v EGR ventile alebo moze byt niekde inde problem? Diagnostika je cista. Dik za info + pripajom foto EGR a pilin stoho

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: Problem v EGR ventile?

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Tie piliny sa ti tam objavujú stále?
Mne to ináč pripomína všetko možné, len nie piliny...
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Turtles
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14 Mar 2013, 12:40
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra

Re: Problem v EGR ventile?

Príspevok od používateľa Turtles »

Tie pilini sa tam objavovali len teraz nedavno,inak nikdy. jednoducho som to vybral,vycistil,dal som tam WD a piest chodil pohode a zrazu nejde ani nastartovat. Auto je hluche,iba ventilator stiahne ale okrem toho nic. Kontrolky nabehnu. Su to kovove piliny,ako s vrtaka. Do prd3le uz neviem co stym moze byt
Turtles
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14 Mar 2013, 12:40
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra

Re: Problem v EGR ventile?

Príspevok od používateľa Turtles »

cital som na nete ze jedna zenska mala tiez podobny problem stymto. Auto islo a zrazu prestalo ist. Dala to mechanikovi a on povedal ze kable su vytiahnute zo startera takze to bol problem. Sused na ulici (200m) ma jamu tak ze tam zanesiem auto a pozrem to. ako sme tlacili tak som mu povedal ze nech da kluc na druhy stupen,zaradi dvojku a nech drzi spojku a pomali pusta a pridava plyn. Auto chytilo hned,teraz auto chyta na brnk. Stale chyti ale ja viem ze zase sa to posiere. Chcem este vymontovat EGR ventil ci tam bude zase tie pilini ale uz je tma tak kaslem nato. Lenze auto ma zvuk ako keby mam 3.0. Nemam deravy vyfuk tak neviem co stym a strasne horuci je motor,normalne je to citit ten smrad tepla. Co stym moze byt? Mne sa zda ze ten EGR ventil blbne pretoze napr take 20 startovanie, stoho 5-6 startovanie musim pridavat plyn aby chytil. Uz som zufali do analneho otvoru :/
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Problem v EGR ventile?

Príspevok od používateľa macil »

Napadá mi kovová vata, ktorá sa používa vo výfukoch ako tlmiaci prvok. Ale ako by sa dostala do EGR, netuším.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"