snímač otáčok vačkového hriadeľa - 1.7 CDTI

Moderátori: bukelo, buci_vectra

iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Lindulo napísal:To čo som vravel na začiatku diskusie je pravda: riadiaca jednotka - resp. určité verzie softwaru - si niekedy pletú snímač vačky a snímač kľuky. Robí to na niektorých C-čkových vectrách, vraj aj na Corse 1,2 a robí to aj na niektorých 1,7 cdti. Ináč tým diskutérom, ktorí namiesto vecných rád ma radšej poučovali "ďakujem".


ktory prispevok tu nebol k veci, nech zlepsime diskusiu do buducnosti ?

k pleteniu cidiel - ked RJ hlasi chybu komponentu A, je nezanedatelna pravdepodobnost, ze chyba je inde.
najma ak su 2 komponenty kontrolovane navzajom
Lindulo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 25 Nov 2009, 10:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Lindulo »

Ahojte, keďže je slušné odpovedať tak si myslím, že stačilo si prečítať pozorne text popisu závady . tam sú podľa mňa všetky info - auto bolo celý čas v servise - toľko pre Macila. Typ motora som zadal tiež - pre Juraia. Možno som mal zadať, že je to Z17DTH ale to je to isté, ako ked napisem 1,7 cdti 74 kW. Viem, ze ste mi chceli obidvaja pomôct a viem ze denne prispievate mnohým dalším užívateľom svojimi radami, za čo máte moju úctu. Ešte na vysvetlenie: Samotní servisáci si nemysleli, že to môže byť tento typ závady, domnieval som sa, že niekde je zrada a že ide pravdepodobne o iný snímač (na základe informácii z fór iných značiek - ford, škoda...) a tak som napísal na toto forum.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

1,7 74kW, skutočne nestačí. Tu je zoznam dízlových motorov, ktoré Opel montoval, či montuje do svojich áut - http://www.opel-infos.de/motoren/mdiesel.html Myslíš, že si to aj človek ktorý s tým robí pamätá? Pre väčšinu z nás je to len koníček a snaha pomôcť a zďaleka nepoznáme všetky Ople. Neviem, čo máš za prácu, ale ja za vyše 20 rokov, čo vykonávam tú svoju, sa bez veľkého regálu plného šanónov s technickou dokumentáciou nezaobídem. Ak žiadaš o pomoc, mal by si prehodnotiť svoj prístup a najmä, prečítať si pravidlá fóra. Inak sa môže stať, že sa v budúcnosti stretneš s rovnakou neochotou ti pomôcť, s akou si ty podával informácie o svojom aute. Ak chceš jazdiť na funkčnom aute, je to predovšetkým v tvojom záujme.
Podstatné je však to, že sa závadu podarilo odstrániť a jazdíš. Nech ti to takto dlho vydrží.

Týmto považujem túto tému za ukončenú.

.: locked :.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Zamknuté

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"