astra G 1,4 16v z14xe +LPG

Moderátori: bukelo, buci_vectra

xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Príspevok od používateľa xaviersa »

žiadnu chybovú hlášku by si nemal mať ani, keď máš auto na LPG.
Ak ti píše relée, skontroluj si, ho či vyskúšaj s niekym vymeniť. Mne to relé tiež odišlo. Benzínovú pumpu nemusíš počuť, záleží od typu. Prvú som nepočul, druhú bolo počuť. Prezri to relé a keď nebude vadné to, tak prejdi celú palivovú sústavu. Tiež tie vstrekovače. Keď som ich mal zanesené auto hrkotalo a poskakovalo. Tiež na diagnostike dávalo chudobnú zmes.
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
rudy1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Máj 2012, 09:35
Auto: Astra G
Bydlisko: michalovce

Príspevok od používateľa rudy1 »

zdravím všetkých -dnes som demontoval erg ventil a riadne prečistil nebol až v takom zlom stave trocha karbonu . po namontovaní po zošlapnutí plynu bublalo , strielalo do sania nechcelo to ist do otačok len pri axceleracii pri nižších otačkach vo večších to šlo ,jeden známy poradil do benzinu kupit nejaku zmes na prečistenie vstrekov a dlhšiu dobu cca .200km pochodit len na benzín malo by to pomoct.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

vyskusaj odpojit konektor od EGR.
a kratko s tym pojazdi, ze ci to je lepsie
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Príspevok od používateľa xaviersa »

Ak máš zanesené vstreky, tú zmes si tam už môžeš dávať na kilá. Ja som ju tam tiež natlačil a dal dve nádrže na ňu a stálo to za h...o. To čo som dal za benzín a tú zmes, som mohol rovno ušetriť na manuálne čistenie vstrekov. Hľavne si ho daj na diagnostiku a prezri life data, aby si vedel určiť príčinu. A potom špekuloval nad zázračnými aditívami.
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
rudy1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Máj 2012, 09:35
Auto: Astra G
Bydlisko: michalovce

Príspevok od používateľa rudy1 »

po namiešani znesi clean a prejdeni asi 30km na druhé rano po naštartovaní auta axcelelerácia pekne išla asi po 5 -tom zošlapnutí plynového pedalu to začalo znova . :oops:
rudy1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Máj 2012, 09:35
Auto: Astra G
Bydlisko: michalovce

Príspevok od používateľa rudy1 »

tak som sa rozhodol výmenu palivvého filtra,a potom kontrola sitka pod čerpadlom paliva a nakoniec tlak čerpadla .ak už to nepomože tak už neviem. :roll:
rudy1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Máj 2012, 09:35
Auto: Astra G
Bydlisko: michalovce

Príspevok od používateľa rudy1 »

zdravím všetkých - dnes som menil palivový filter bol v takom stave že pri fuknutí do neho bol problem vobec prefuknut ho po otočení naopak s neho vyšiel hnusný čierny bordel proste humus .kto vie kedy bol vobec menený (predchadzajuci majitel auta ho asi vobec nemenil) po výmene a naslednom naštartovaní som dufal že to bude ono čo robilo problém pri axceleracii ale žial nie.
rudy1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Máj 2012, 09:35
Auto: Astra G
Bydlisko: michalovce

Re: astra G 1,4 16v z14xe +LPG

Príspevok od používateľa rudy1 »

zdravim Opláci tak som tu zas s tou témou ohladom mojej astry.tlak paliva namerané od 3,5 až skoro do 4 bar.takže to v tlaku paliva nebude .Diagnostika hlasila 3 chyby už neviem presne aké ale malo to spoločne z relé paliva- to su pod krytom dva rovnaké ak sa pametám zamenené medzi sebou a stale to isté. hlasilo tam niečo ohladom štvrtého valca zapalovacie sviečky nové filter paliva nový . už len ostáva skontrolovat vstreky .alebo? Dakujem za každu radu. :neviem:
Používateľov profilový obrázok
mysiaq
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7822
Dátum registrácie: 06 Jún 2009, 07:51
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Re: astra G 1,4 16v z14xe +LPG

Príspevok od používateľa mysiaq »

Ty si videl chyby, kebyze napíšeš presný kód, dalo by sa rozmyslat co to bude...
******
rudy1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Máj 2012, 09:35
Auto: Astra G
Bydlisko: michalovce

Re: astra G 1,4 16v z14xe +LPG

Príspevok od používateľa rudy1 »

prené kody neviem .
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29193
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: astra G 1,4 16v z14xe +LPG

Príspevok od používateľa bukelo »

a my nevieme presné rady.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
mirci10
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27 Jan 2014, 14:25
Auto: Astra G
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: astra G 1,4 16v z14xe +LPG

Príspevok od používateľa mirci10 »

Vyriešil si to voláko? Ja mám úplne rovnaký problém. Mám aj ten istý motor 1.4 16v z14xe a LPG... :smoker: a robí mi presne to čo tebe.....na benzín to ide hrozne, striela to do sania (výfuku) a dusí sa to...pokial to neprepne na lpg, nedá sa stým jazdiť....jedine keed to držím vo vysokých otáčkach.
žeby to boli naozaj tie vstreky? Sviečky mám menené tak 15tis km dozadu, ale tými to ozaj asi nebude... Koľko by stálo vyčistenie vstrekov a kde? :neviem:
Ďakujem všetkým...
nada271
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 07:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: Nitra

Re: astra G 1,4 16v z14xe +LPG

Príspevok od používateľa nada271 »

mirci10 napísal:Vyriešil si to voláko? Ja mám úplne rovnaký problém. Mám aj ten istý motor 1.4 16v z14xe a LPG... :smoker: a robí mi presne to čo tebe.....na benzín to ide hrozne, striela to do sania (výfuku) a dusí sa to...pokial to neprepne na lpg, nedá sa stým jazdiť....jedine keed to držím vo vysokých otáčkach.
žeby to boli naozaj tie vstreky? Sviečky mám menené tak 15tis km dozadu, ale tými to ozaj asi nebude... Koľko by stálo vyčistenie vstrekov a kde? :neviem:
Ďakujem všetkým...



Pani vyriesili ste tento problem? Ja tu zapasim s niecim podobnym.. :) vite poradit?? Vdaka
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"