PROBLEM motor 1.7 CTDI :(((((((((((

Moderátori: bukelo, buci_vectra

iurai

Príspevok od používateľa iurai »

alino napísal:
reptile602 napísal:ked stojim na mieste a vytocim, vobec sa to neprejavi ...


Podľa toho to nie je motorom. Ešte by si mohol skúsiť ísť z kopca tou kritickou rýchlosťou na neutráli a zistiť či sa to prejaví. Prípadne zhasni motor, aby si to lepšie počul. Ak to tam bude potom už len reťazec prevodovka, diferenciál, kĺby po kolesá.


podla mna velmi zla uvaha.

na neutrali motor nema ziadnu zataz, preto su nizke tlaky vo valcoch. keby dal tolko plynu, kolko tam ma za jazdy pri tych kritickych otackach, hned mu vyskocia otacky niekde k maximu
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

po pravnej stranke je treba zistit, ze ci jeho auto je hlucnejsie ako ine auta s tym istym motorom. ak ano, je jeho auto chybne a treba pozadovat opravu, vymenu za ine, vratenie penazi. (chyba veci). treba zaangazovat advokata, trocha korespondencie s predajcom, Oplom SK, Oplom Nemecko, nasledne zaloba po dokladnom zvazeni

ak je jeho auto rovnako hlucne ako ine auto, tak jednoducho zle kupil a jeho pravne moznosti su podstatne horsie. v podstate sa musi dohodnut na nejakej naprave ci vymene a nebude to zadarmo.

neviem, ze kolko rokov sa vyraba tanto skvela kombinacia motor/auto, ale mozno Opel vymysli nejaku napravu, ze sa tam nieco vymeni, odhlucni, motor inak zavesi alebo upravi softver riadiacej jednotky aby sa motor nedostal do toho rezimu (napr. sa uberie palivo a donuti ho to ist na 4-ku :-) )

alebo im Opel bude platit posedenie u hypnotizera :-)
alino
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24 Okt 2007, 12:00
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Modrý Kameň

Príspevok od používateľa alino »

iurai napísal:
alino napísal:
reptile602 napísal:ked stojim na mieste a vytocim, vobec sa to neprejavi ...


Podľa toho to nie je motorom. Ešte by si mohol skúsiť ísť z kopca tou kritickou rýchlosťou na neutráli a zistiť či sa to prejaví. Prípadne zhasni motor, aby si to lepšie počul. Ak to tam bude potom už len reťazec prevodovka, diferenciál, kĺby po kolesá.


podla mna velmi zla uvaha.

na neutrali motor nema ziadnu zataz, preto su nizke tlaky vo valcoch. keby dal tolko plynu, kolko tam ma za jazdy pri tych kritickych otackach, hned mu vyskocia otacky niekde k maximu


Vec názoru.
Je pravda,že na neutráli motor nemá záťaž, ale nepredpokladal som, že hluk robia tlaky.
Mne šlo o postupnú lokalizáciu. Na záver som odporučil podložiť hnaciu nápravu naštartovať dostať tú kritickú rýchlosť a tiež pribrzďovať, aby sa simulovala záťaž. Zároveň pretože je z Košíc som mu doporučil, kde by som sa ja obrátil o pomoc.
dedo.miki

Príspevok od používateľa dedo.miki »

Ak sa ti zvuk výrazne zmení po ubraní plynu tak to je určite v prevodovke. Ak chceš vrátiť vozidlo tak stačí súdneho znalca v tom obore a ak ti dá za pravdu čo pri takom zvuku bude musieť tak máš vyhrané a ak ukážeš taký doklad predajcovi tak ak nevedia odstrániť tak ti vrátia peniaze. A odstrániť to asi nevedia ked je to na všertkých. Ja by som to nenechal takto hučať , lebo ak raz budeš predávať tak cena vozu padne pre túto chybu a podstatne.Ak sa pokúsiš predajcu vystrašiť tým ,že to dáš súdnemu znalcovi a následne na súd , tak asi ustúpia a vrátia peniaze.A to im pohroz ,že to dáš aj do médií ako výstrahu na tieto vozy.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

alino napísal:Vec názoru.
Je pravda,že na neutráli motor nemá záťaž, ale nepredpokladal som, že hluk robia tlaky.
Mne šlo o postupnú lokalizáciu. Na záver som odporučil podložiť hnaciu nápravu naštartovať dostať tú kritickú rýchlosť a tiež pribrzďovať, aby sa simulovala záťaž. Zároveň pretože je z Košíc som mu doporučil, kde by som sa ja obrátil o pomoc.


ja som nemyslel priamo tlaky, ale moznost, ze ten zly zvuk vydava len zatazeny motor. ten napad s kolesom vo vzduchu a s pribrzdovanim je dobry
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

dedo.miki napísal:Ak sa pokúsiš predajcu vystrašiť tým ,že to dáš súdnemu znalcovi a následne na súd , tak asi ustúpia a vrátia peniaze.A to im pohroz ,že to dáš aj do médií ako výstrahu na tieto vozy.


k tomu mu poprajme vela stastia. predajcovi ide o velke peniaze, lebo ak vezme auto spat, tak ma stratu tipnem si 50000

priatel ma sudny spor o vyrobnu vadu, kde u noveho auta bolo vyrobne cislo zle vyrazene, a policia vozidlo odmietla prihlasit.
a kto odmietol napravu: 1. predajca, 2. slovenske zastupenie znacky, 3. vyrobca
pripad sa dostal na sud, zalovany bol predajca.
televizia nepomohla a znalec dal na sude ine stanovisko ako predtym.
Naposledy upravil/-a iurai v 05 Nov 2007, 19:40, upravené celkom 1 krát.
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Ak uz davate cenne rady tak potom by som to riesil asi tu -General Motors Southeast Europe Ltd.

Organizačná zložka Bratislava
Apollo Business Center
Mlynské Nivy 45
821 09 Bratislava

Infolinka (zadarmo): 0800 101 101
E-mail:

info@opel.sk
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
solumi

hlučnosť cdti

Príspevok od používateľa solumi »

Mám ten istý problem s hlučnostou a chrčaním u merivy 1,7 cdti skúsil som do nafty pridať STP diesel na čistenie motora a trisiek a chrčanie motora pri pridávaní sa zlepšilo nehovorím , že zmizlo ale je to o čosi lepšie.
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"