biely dým z výfuku

Moderátori: bukelo, buci_vectra

lubo66

biely dým z výfuku

Príspevok od používateľa lubo66 »

mám opel astra F 1,7 DT r. 1997, motor opel. Začalo dymiť na bielo z výfuku a kvapká olej z výfuku. poradte možnú príčinu. dík
Skontrolované možné problémy, nakoniec to bolo turbo. nedalo sa skôr napísať. ak máte niekdo turbo ponúknite za rozumnú cenu.[/b]
Naposledy upravil/-a lubo66 v 15 Okt 2007, 16:37, upravené celkom 1 krát.
rado.c

Re: biely dým z výfuku

Príspevok od používateľa rado.c »

lubo66 napísal:mám opel astra F 1,7 DT r. 1997, motor opel. Začalo dymiť na bielo z výfuku a kvapká olej z výfuku. poradte možnú príčinu. dík

zeby turbo v řiti???
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

si si uplne isty ze ti kvapka olej z vyfuku?..nemoze to byt len cierna voda so ti kvapka z neho?..a kedy ti to kvapka ked nastartujes studeny motor alebo pocelu dobu?
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Taktiez sa priklanam k tomu turbu :cry:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
iurai

Re: biely dým z výfuku

Príspevok od používateľa iurai »

lubo66 napísal:mám opel astra F 1,7 DT r. 1997, motor opel. Začalo dymiť na bielo z výfuku a kvapká olej z výfuku. poradte možnú príčinu. dík


ked Ti kvapka ozaj olej, tak Ti ho musi ubudat v motore ? nechce sa mi to verit.

biely dym je preto, lebo sa voda dostava do valcov.
alebo u diesla nejaky problem so vstrekovanim, ale neviem uz, ze aky. mozno casovanie vstreku.

ked som ja mal problem s turbom, tak som dymil dost na cierno
rado.c

Re: biely dým z výfuku

Príspevok od používateľa rado.c »

iurai napísal:
lubo66 napísal:mám opel astra F 1,7 DT r. 1997, motor opel. Začalo dymiť na bielo z výfuku a kvapká olej z výfuku. poradte možnú príčinu. dík


ked Ti kvapka ozaj olej, tak Ti ho musi ubudat v motore ? nechce sa mi to verit.

biely dym je preto, lebo sa voda dostava do valcov.
alebo u diesla nejaky problem so vstrekovanim, ale neviem uz, ze aky. mozno casovanie vstreku.

ked som ja mal problem s turbom, tak som dymil dost na cierno

no musis rozlisovat problem s turbom a problem s turbom... predpokladam, ze tebe dymilo na cierno, lebo ti turbo nedavalo tlaky a motor bral vela nafty a malo vzduchu.
jemu ale dymi na bielo (hovori sa tomu na modro), lebo mu taha olej do turba
Jakub-ko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 06 Nov 2006, 11:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: KOSICE

Príspevok od používateľa Jakub-ko »

asi ma pravdu aj iurai aj rado.c ostava len sledovat olej v motore ci neubuda a sledovat aj vodu
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Jakub-ko napísal:asi ma pravdu aj iurai aj rado.c ostava len sledovat olej v motore ci neubuda a sledovat aj vodu



lubo66 by mohol napisat, ze kde bol problem, co poviete ?
Používateľov profilový obrázok
Buben
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2007, 21:20
Auto: Sintra
Bydlisko: Púchov
Bydlisko alt: Beluša
Bydlisko: Beluša
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Buben »

apropo ked uz ste pri tom mne tiez na bielo dyni a to nemam ani turbo ale len ked je studený.
FORD Ranger Limited 2,2 tdci
FORD Focus 1,6 16V Champion X
OPEL SINTRA 2,2 TD
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Buben napísal:apropo ked uz ste pri tom mne tiez na bielo dyni a to nemam ani turbo ale len ked je studený.


normalne. vraj odparovanie skondenzovanej vody z vyfuku
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

iurai napísal:
Buben napísal:apropo ked uz ste pri tom mne tiez na bielo dyni a to nemam ani turbo ale len ked je studený.


normalne. vraj odparovanie skondenzovanej vody z vyfuku


no to nieje VRAJ ale je to odparovanie skondenzovanej vody a mozes aj vidiet ze niekomu tacie z vyfuku ten kondenzat pri studenom motore.
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

Manta napísal:
iurai napísal:
Buben napísal:apropo ked uz ste pri tom mne tiez na bielo dyni a to nemam ani turbo ale len ked je studený.


normalne. vraj odparovanie skondenzovanej vody z vyfuku


no to nieje VRAJ ale je to odparovanie skondenzovanej vody a mozes aj vidiet ze niekomu tacie z vyfuku ten kondenzat pri studenom motore.

tak ti poviem, ze na diesli som toto nevidel... (pri benzinovom aute ano, ale pri ropaku???)
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

rado.c napísal:tak ti poviem, ze na diesli som toto nevidel... (pri benzinovom aute ano, ale pri ropaku???)


vies nafta neobsahuje vodik iba uhlik (pokus o vtip)

spalovanim vodika vznika voda (vodna para) - bily dym
spalovanim uhlika CO(2) alebo CO, tie su neviditelne
1menem
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 26 Jún 2007, 06:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa 1menem »

Mozno prasknuta hlava ako znamemu na ibize.Stalo sa mu to pri 130 na dialnici,z nicoho nic biely dym.Motor mal 1,9TDI
ASTRA G 1,6 16V 2005 z16xe
]
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

iurai napísal:
rado.c napísal:tak ti poviem, ze na diesli som toto nevidel... (pri benzinovom aute ano, ale pri ropaku???)


vies nafta neobsahuje vodik iba uhlik (pokus o vtip)

spalovanim vodika vznika voda (vodna para) - bily dym
spalovanim uhlika CO(2) alebo CO, tie su neviditelne

myslel som tym, ze vidiet kvapkat vodu z vyfuku z diesla? takmer nemozne.
CO - kamokere, ved to je jedovaty plyn (toxicky), sposobuje pri nadychnuti pri malej koncentracii smrt!!!
a teraz fakt k teme:
lubo napisal: mám opel astra F 1,7 DT r. 1997, motor opel. Začalo dymiť na bielo z výfuku a kvapká olej z výfuku. poradte možnú príčinu. dík
...nie je bielo ako bielo, cierny dym je malo vzduchu a vela nafty a "biely" (vraj je sivy az do modra) dym a olej z vyfuku je vo vacsine pripadov "turbo v řiti" pri motoroch TD, DT a pod.
ale fakt biely dym (svetly, ako vodna para) je voda do valcov, ale v ziadnom pripade by mu nekvapkal olej z vyfuku, u diesla by skor isla voda do oleja...
no a teda v pripade fakt, fakt bieleho dymu (a bez oleja vo vyfuku) je s vysokou pravdepodobnostou prasknuta hlava...
lubo66

biely dým z motora

Príspevok od používateľa lubo66 »

skontrolované možné problémy, nakoniec to bolo turbo. nedalo sa skôr napísať. ak máte niekdo turbo ponúknite za rozumnú cenu.
rado.c

Re: biely dým z motora

Príspevok od používateľa rado.c »

lubo66 napísal:skontrolované možné problémy, nakoniec to bolo turbo. nedalo sa skôr napísať. ak máte niekdo turbo ponúknite za rozumnú cenu.

skus dat spravit repass turba, ked si nahodou z vychodu, viem kde robia velmi kvalitny repas. napis odkial si, niekto z okolia sa mozno chyti...
Používateľov profilový obrázok
macska4092
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 20 Aug 2007, 09:13
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: M. Horeš

Príspevok od používateľa macska4092 »

Ja tu vidim tri moznosti poruchy aj ked to bolo turbo. Prva vec ci turbo je chladene vodou alebo olejom alebo oboma. Ak stred turba je v p..i tak to presne takto vyzera pri komb. chladeni. Biely dym od vody. Ak by sa do vyfuku dostaval aj olej mal by dymiet na modro. Ale skor by som povedal ze odislo tesnenie pod hlavou. Alebo hlava. Hlavne treba nechat to turbo pekne vychladnut na volnobehu. To je zaklad.
Opel Astra F-CC, C18XE
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

macska4092 napísal:Ja tu vidim tri moznosti poruchy aj ked to bolo turbo. Prva vec ci turbo je chladene vodou alebo olejom alebo oboma. Ak stred turba je v p..i tak to presne takto vyzera pri komb. chladeni. Biely dym od vody. Ak by sa do vyfuku dostaval aj olej mal by dymiet na modro. Ale skor by som povedal ze odislo tesnenie pod hlavou. Alebo hlava. Hlavne treba nechat to turbo pekne vychladnut na volnobehu. To je zaklad.

"biely" a "modry" dym bezny vodic pri poruche nerozoznava... vidi svetly dym a tmavy dym... no a myslim, ze kolega uz pred casom zistil pricinu...
a pokial viem, ked sa robi repass turba, seriozna firma si da na tom zalezat, aby sa opotrebovane casti vymenili.
kto by mal pochybnosti, tak biely dym - voda, "modry" dym - olej, cierny dym - vela paliva, resp. malo vzduchu v zmesi (hlavne diesel, ked je zaneseny vzduchovy filter...)
myslim, ze kolega by tu mohol nakoniec napisat pricinu, pripadne co menil a cca. cenu, ked nahodou zase niekto iny bude mat problem, aby sa vedel zorientovat...
:up:
Používateľov profilový obrázok
macska4092
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 20 Aug 2007, 09:13
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: M. Horeš

Príspevok od používateľa macska4092 »

myslim, ze kolega by tu mohol nakoniec napisat pricinu, pripadne co menil a cca. cenu, ked nahodou zase niekto iny bude mat problem, aby sa vedel zorientovat...

Super napad. Mohol by.

Ja asi nie som bezny vodic. Bratranec mal niekedy Alfu 75 TD a ked preletel cez mesto na plny kotol, pol hodiny kazdy bludil po ulici a hladal kde zaparkoval. Ale ten pocit vtom aute, ten krutak. Take som este nezazil aj ked som sedel uz vo viacerych vykonnych autach. Bol super, a polisi nemali sancu precitat EČ nieze este ho aj chytit. THX
Opel Astra F-CC, C18XE
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"