Zlý štart pri polozahriatom motore

Moderátori: bukelo, buci_vectra

blac

Zlý štart pri polozahriatom motore

Príspevok od používateľa blac »

zdravim, mam problem so štartovanim keď je napoly zohriaty motor. Naskakuje akoby na 3 valce, musim mu plynom pomahať. Niekedy toči, toči a nechyta. Studeny aj zohriaty motor štartuje dobre. Pri studenom motore trocha oneskorene padaju otačky pri preraďovaní - ale asi to tak ma byť. Sem-tam mi zasvieti kontrolka elektroniky motora, iba na chvilu. Vyblikal som zavadu 0130 - regulacia lambdy mimo rozsah. Na STK som prešiel v pohode, akurat technik dlhšie trapil motor keď meral exhalaty. Môže mať lambda vplyv na štartovanie, alebo je to skôr čidlo teploty motora?

Astra F 1996 X14XE
alino
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24 Okt 2007, 12:00
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Modrý Kameň

Re: Zlý štart pri polozahriatom motore

Príspevok od používateľa alino »

blac napísal:zdravim, mam problem so štartovanim keď je napoly zohriaty motor. Naskakuje akoby na 3 valce, musim mu plynom pomahať. Niekedy toči, toči a nechyta. Studeny aj zohriaty motor štartuje dobre. Pri studenom motore trocha oneskorene padaju otačky pri preraďovaní - ale asi to tak ma byť. Sem-tam mi zasvieti kontrolka elektroniky motora, iba na chvilu. Vyblikal som zavadu 0130 - regulacia lambdy mimo rozsah. Na STK som prešiel v pohode, akurat technik dlhšie trapil motor keď meral exhalaty. Môže mať lambda vplyv na štartovanie, alebo je to skôr čidlo teploty motora?

Astra F 1996 X14XE


Ja by som skontroloval lambda sondu, ona je s vyhrievaním. Skontroluj či to topné teliesko má obvod.
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

myslim, ze v tomto motore bola pouzita jednovodicova, takze nevyhrievana zvlast.
da sa premerat, ci je O.K. alebo K.O.
ale bez zapisania do chyb mi podobne veci robil snimac kluky (na vectre, x16xel), po vymene startovanie jedna radost. cca. 3-4-5 mesiacov pred tym som menil lambda-sondu, bo pri plynulej jazde (vacsinou dialnica, nad 3000ot) sa rozsvietila z casu-nacas kontrolka, preturoval som trosku a zhasla.
co teda nemusi byt tvoj pripad
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"