oprava motora

Moderátori: bukelo, buci_vectra

sao

oprava motora

Príspevok od používateľa sao »

Mam vymenene rozvody na astre 1,6 16V. No auto je stale slabe nema skoro ziadny vykon. Mechanik mi meral tlaky a vraj dva valce maju velmi slabi tlak. Preto sa chcem pustit do opravy len chcem niekoho poprosit ak ma s tym skusenosti ci by mi neporadil pristup k scheme takehoto motora . Da sa tam vobec urobit vybrus? Alebu su valce uz sucastou bloku? Dakujem
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Samozrejme ze je mozne urobit vybrus,ale neviem ci sa to vlastne oplati je dost financne nakladne.Vybrus bloku+kluky ,nove piesty+kruzky,ojnicne+hlavne loziska,sada tesneni,GO hlavy valcov.Ja by som radsej niekde zhanal jazdeny motor co sa da podla mna zohnat od cca15-25tis .Hlavne zalezi aky to je rocnik od toho sa dalej odvija aj cena.
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
sao

Vdaka za odpoved

Príspevok od používateľa sao »

Dakujem za odpoved mate pravdu s tym motorom aj nad touto moznostou som rozmyslal. no este predsa skusim pozriet ventily ak by tam bol problem . Chcem sa aj opytat. Ze ak by som mal nejaky problem ci sa mozem este s vami potom poradit ked sa vyznate v tychto motoroch? Totizto nikdy som to este nerobil ale vravim si zas ma to aj trochu bavi tak to chcem skusit.
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Skus dat dole hlavu valcov je mozne ,ze mozu byt aj podpalene(reap. vyfuknute)ventily :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
sao

Príspevok od používateľa sao »

Ok no urcite skusim pozriet tie ventile . len budem to robit asi za dva tyzdne mam mi jeden chalan doniest frezky na zabrusovanie. Vdaka a pekny den
Používateľov profilový obrázok
dufusko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 18 Feb 2007, 23:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dufusko »

sao napísal:Ok no urcite skusim pozriet tie ventile . len budem to robit asi za dva tyzdne mam mi jeden chalan doniest frezky na zabrusovanie. Vdaka a pekny den


Musím Ťa sklamať , ale na Tvojom motore sa nedá urobiť výbrus , jedine nový blok. A na ventiloch veľa nenapozeráš , tam je hydraulika a bez naštartovaného motora veľa neuvidíš.......
Opel Astra F 1.6i C16NZ
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

dufusko napísal:
sao napísal:Ok no urcite skusim pozriet tie ventile . len budem to robit asi za dva tyzdne mam mi jeden chalan doniest frezky na zabrusovanie. Vdaka a pekny den


Musím Ťa sklamať , ale na Tvojom motore sa nedá urobiť výbrus , jedine nový blok. A na ventiloch veľa nenapozeráš , tam je hydraulika a bez naštartovaného motora veľa neuvidíš.......
A to kto Ti povedal ,ze sa neda na tom motore urobit vybrus? :shock:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
yuri
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06 Apr 2006, 17:10
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa yuri »

jasne ze sa da, seriovy priemer piestov je tusim 79 mm a ja mam piesty co maju 80,5 mm tak jak ze neda...

hlavne nech ti to zacne robit niekto kto to vie a nie kamos na sidlisku pred domom.. tam sa opravy motora nerobia...

preco to zrazu nema vykon ked sa menili rozvody ? to je nejaka blbina
BMW F10, 2 x astra opc line 1,9 cdti ( jedna manual, jedna automat ) combo tour 1,7 dti a nakoniec : astra g 2,0 16 V s motorom C20XE
Používateľov profilový obrázok
brhy
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 25 Aug 2007, 08:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Pressburg
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa brhy »

yuri napísal:jasne ze sa da, seriovy priemer piestov je tusim 79 mm a ja mam piesty co maju 80,5 mm tak jak ze neda...

hlavne nech ti to zacne robit niekto kto to vie a nie kamos na sidlisku pred domom.. tam sa opravy motora nerobia...

preco to zrazu nema vykon ked sa menili rozvody ? to je nejaka blbina


mozno dal mensie ale az moc velke :lol:
Volvo C70 2.3T5 240hp :D zatial ....
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"