Zhasinanie motora (Z16XEP)pocas jazdy pri zosliapnuti spojky

Moderátori: bukelo, buci_vectra

nada271
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 07:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: Nitra

Zhasinanie motora (Z16XEP)pocas jazdy pri zosliapnuti spojky

Príspevok od používateľa nada271 »

Zdravim,

Nechcel som zakladat hned novu temu ale pomocou hladania sa mi nepodarilo najst nieco co by smerovalo k podobnemu problemu. Astra H - Z16XEP pocas jazdy nahodne zhasina, deje sa to napriklad pri prejazdoch krizovatky, pri podradovani ked to clovek nestihne :D taak motor skape ale pri dalsej jazde samozrejme nastartuje ide sa dalej :D stava sa to nahodne nie vzdy najkrasie vsak na tom je ze bez zapisania akejkolvek chyby a rozsvietenia kontolky. Ti co uz nejake tie problemy podobneho charakteru riesili, vedia ze je to hladanie ihly v kope sena, navyse sa nejedna o moje auto ale o auto rodicov :D taakze popis situacie kedy tento problem nastava je tiez velmi zaujimavy. Kazdopadne skusal som to.. auto ide ked clovek zastane otacky si klesnu.. potom sa zakucka a scipne.. nie vzdy niekedy :D
Niekde na oplackych forach som sa docital ze moze byt upchaty spetny ventil do nadrze, skusame jazdit s priotvorenym vekom ale vraj ten problem nezmizol.
Tento motor ma uz eketropnicku klapku taakze vycistenie krokacu volnobehu neprichadtza do uvahy.

Viete niekto poradit ak ste mali podobny problem kde zacat? :D ked diagnostika neukazuje na nic konkretne?
Videl som niekde vlakno ze chlapik na oktavke mal deravy vyfuk a mal pordobne smptomy . vyfuk aj u nas nevyzera uplne naj ale nezda sa mi mi ze by lambda sonda mohla byt az taka zblbnuta, viem to nejako pozriet v live datach - samozrejme viem len teda co hladat ana co sa pozerat ked to zdochne.. lambda poloha EGR?
Nejake rady tipy triky co vysksat?

Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"